/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Boyabatcancel
Sinopcancel

Sinop Boyabat Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Boyabat Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Boyabat kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Boyabat ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

“Boyabat” ismi, geniş ve düz bakımlı arazi demektir. Ancak bir başka mümkün açıklamada sınırdaki kalenin adının “Boy-Abad” olduğudur ve zamanla Boyabat olduğudur. İlçenin çok eskilere giden bir geçmişi vardır. 

Boyabat Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Boyabat ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Sinop iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.568 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 330 metredir. İlçe arazisini yüksek dağ dizileri meydana getirmektedir. Aynı zamanda sel yarıkları ve çöküntüler ile de karşılaşılabilmektedir. İlçe sınırları içerisinden Kızılırmak’ın kollarından bir tanesi olan Gökırmak geçmektedir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Durağan ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Hanönü-Taşköprü bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Ayancık ile Gerze ve Erfelek bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde ise Saraydüzü ve Kargı ilçeleri bulunmaktadır.

Boyabat Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Boyabat kiralık ev düşünenler için ilçe her ne kadar Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alsa da çok da fazla deniz iklimi özellikleri görülmemektedir. Daha çok Orta Anadolu Bölümü’nde görülen kara ikliminin hakim olduğu görüşür. Yaz ayları sıcak ve kurak iken kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Bir yıl içerisinde ilçeye ortalama 300 ila 400 milimetre yağış düşmektedir. Bir yıl içerisinde ise ortalama 80 gün yağış görülmektedir. Temmuz ve Ağustos ayları yılın en sıcak aylarıdır. Ocak ve Şubat ayları ise yılın en soğuk aylarıdır. 

İlçe ekonomisini genel olarak tarım ve hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır. Ancak bunların haricinde ormancılık ve sanayinin de önemli yerleri vardır. İlçede yapılan tarımsal faaliyetlerin sonucunda en çok buğday, çeltik, arpa, şeker pancarı ve fasulye çıkmaktadır. 

Boyabat Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Boyabat ilçesinde toplam 44.608 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,52’si erkek olup geriye kalan %50,48’ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,32 olarak tespit edilmiştir. 

Boyabat ilçesinde 8 adet mahalle ve 107 adet köy mevcuttur. Boyabat kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahalleri aşağıda listeledik:

 • Yıldız Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Camiikebir Mahallesi,
 • Kumluk Mahallesi,
 • Çamlıca Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Zincirlikuyu Mahallesi,
 • Gökdere Mahallesi,
 • Sefa Mahallesi.

Boyabat Yıldız Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Boyabat Kiralık Ev
Akçakese KöyüAkyürük KöyüAlibeyli KöyüArdıç KöyüArıoğlu KöyüAşağıseyricek KöyüAşıklı KöyüAydoğan KöyüBağlıca KöyüBayamca KöyüBektaş KöyüBengübelen KöyüBenişli KöyüBinerli KöyüBoyalı KöyüBölüklü KöyüBürüm KöyüBüyükkaraağaç KöyüCamikebir MahallesiCemalettinköy KöyüCurkuşlar KöyüÇaltu KöyüÇamlıca MahallesiÇarşak KöyüÇatpınar KöyüÇattepe KöyüÇaybaşı KöyüÇeşnigir KöyüÇorak KöyüÇukurhan KöyüÇulhalı KöyüDağtabaklı KöyüDarıözü KöyüDaylı KöyüDereçatı KöyüDodurga KöyüDoğrul KöyüDoğuca KöyüDüzkaraağaç KöyüEdil KöyüEğlence KöyüEkinören KöyüEmiroğlu KöyüEngilekin KöyüErkeç KöyüEsengazili KöyüEsentepe KöyüEsentepe MahallesiGazideresi KöyüGazideretabaklı KöyüGökçeağaçsakızı KöyüGökçukur KöyüGökdere MahallesiGöve KöyüGünpınar KöyüHacıahmetli KöyüHamzalı KöyüIlıcaköy Köyüİmamlı Köyüİsaoğlu KöyüKadınlı KöyüKaracaören KöyüKaramusalı KöyüKartaloğlu KöyüKavacık KöyüKavak KöyüKayaboğazı KöyüKeseköy KöyüKılıçlı KöyüKillik KöyüKoçak KöyüKovaçayır KöyüKozanlı KöyüKozkule KöyüKöprücek KöyüKumluk MahallesiKurtlu KöyüKurusaray KöyüKuyucakpınar KöyüKuzveren KöyüMahmutlu KöyüMarufalınca KöyüMaruf KöyüMuratlı KöyüOğlakçılar KöyüOkçumehmetli KöyüOsmanköy KöyüÖmerköy KöyüÖren KöyüPaşalıoğlu KöyüPehlivanlar KöyüPirefendideresi KöyüSalar KöyüSarıağaççayı KöyüSarıyer KöyüSefa MahallesiŞıhlar KöyüŞıhlı KöyüTaşhanlı KöyüTekke KöyüTırnalı KöyüUzunçay KöyüYabanlı KöyüYaylacık KöyüYazıköy KöyüYenicamili KöyüYenikayalı KöyüYeniköy KöyüYeni MahallesiYenimehmetli KöyüYeşilçam KöyüYeşilköy KöyüYeşilyurt KöyüYıldız MahallesiYukarıseyricek KöyüZincirlikuyu Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.