/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Saraydüzücancel

Sinop Saraydüzü Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Saraydüzü Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Saraydüzü kiralık konut arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Saraydüzü, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Sinop il merkezine 110 kilometre güneyinde bulunan bir ilçesidir. Saraydüzü ilçesi, Boyabat’a bağlı bir bucak merkeziyken, 1990 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Kızılırmak Havzası’nda yer alan ilçe, tarım planına göre dağlık alanları 2. Avro-ekolojik alt gölge, ovalık alanları ise 3. Alt bölgede kalmaktadır. Verimli tarım toprakları ilçe merkezi ve kuzeyinde yoğunlaşmıştır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Saraydüzü kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

  • Kuzeyinde Boyabat ilçesi,
  • Kuzeydoğusunda Durağan ilçesi,
  • Güneyinde Çorum ilinin Osmancık ilçesi,
  • Güneydoğusunda Samsun ilinin Vezirköprü ilçesi,
  • Batısında Boyabat ilçesi ve Çorum’un Kargı ilçesi,
  • Doğusunda ise Samsun’un Vezirköprrü ilçesi ile komşudur. 

Saraydüzü Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Saraydüzü ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 6.224’tür. Bu nüfusun yüzde 49,32’si kadın, yüzde 50,68’i erkekten oluşmaktadır. İlçede kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 1 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallenin ismi Merkez Mahallesidir. 

Saraydüzü eşyalı kiralık daire ya da Saraydüzü müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 6’dır. 

Saraydüzü Kiralık Konut Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Sinop’un il genelinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 6 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 14 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 1.021 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde, deniz kıyısında ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Sinop Saraydüzü sahibinden kiralık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Saraydüzü Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.