/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beytüşşebapcancel

Şırnak Beytüşşebap Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Beytüşşebap Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Beytüşşebap kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Beytüşşebap ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Beytüşşebap ismi ev anlamına gelen “beyt” ve genç anlamına gelen “şebap” kelimelerinin birleşimi ile oluşmuştur. Yani “gençler evi” olarak çevrilebilmektedir. İlçe Şanlıurfa ilinden önce Hakkari iline bağlı idi. 

Beytüşşebap Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Beytüşşebap ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Şırnak iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.717 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.650 metredir. Irak ve Suriye ülke sınırlarından aşağı yukarı 20 kilometrelik bir mesafesi vardır. İlçe arazisinin oldukça engebeli ve dağlık bir karakteristiği mevcuttur. Şırnak il merkezine 120 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin doğu tarafında Altın Dağları, batı tarafında ise Tanin Dağları bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisindeki yükseltisi en çok olan yer de 3.300 metrelik rakımı ile Altın Dağları’dır. Habur Çayı, Beytüşşebap ilçesi içerisinde doğar. İlçenin bir diğer su kaynağı ise ilçedeki sıcak su kaplıcasıdır. İlçenin jeopolitik konumu oldukça önemlidir. Beytüşşebap ilçesinin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzeydoğu yönünde Van ili bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Hakkari ili bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzeybatı yönünde Siirt ili bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Uludere ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde ise Şırnak il merkezi bulunmaktadır. 

Beytüşşebap Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Beytüşşebap kiralık ev arayanlar için ilçede tipik bir karasal iklim görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Buna karşın, kış ayları yağışlı ve sert yaşanır. 

İlçe sakinleri için her ne kadar tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin oldukça önemli bir ekonomik gelir katkısı bulunsa da ilçenin tarihi ve doğal değeri sebebi ile turizm sektörü de her yıl Beytüşşebap ilçesine ziyaret çekmektedir. Bu konuda en çok ilçe içerisinde bulunan sıcak su kaplıcasının etkisi vardır. İlçede yapılan tarımsal faaliyetlerin sonucunda en çok buğday ve arpa ürünleri üretilmektedir.

Beytüşşebap Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Beytüşşebap ilçesinde toplam 17.227 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %43,25’i kadın olup geriye kalan %56,75’ini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %6,03 olarak tespit edilmiştir. 

Beytüşşebap ilçesinde 4 adet mahalle ve 26 adet köy mevcuttur. Beytüşşebap kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahalleri aşağıda listeledik:

  • Elki Mahallesi,
  • Karşıyaka Mahallesi,
  • Aliçavuş Mahallesi,
  • Pınarbaşı Mahallesi.

Beytüşşebap Elki Mahallesi kiralık 2+1 ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Beytüşşebap Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.