/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İdilcancel

Şırnak İdil Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

İdil Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İdil kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şırnak iline bağlı İdil ilçesi bulunduğu konum itibari ile Türkiye’nin önemli stratejik noktalarından biridir. İdil kiralık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İdil kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiğinin bilgisine ulaşılmaktadır.

İdil Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri Hakkında Bilgiler

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 76 bin 895’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,45’ini (38 bin 794) erkek, yüzde 49,55’ini (38 bin 101) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İdil kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Aşağı Mahallesi, Atakent Mahallesi, Dicle Mahallesi, Fırat Mahallesi, Şamil Mahallesi, Temel Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yukarı Mahallesi’dir.

İdil Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgisi

İlçeden konut tercihinde bulunmak isteyen çocuk sahibi aileler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından incelendiğinde bölge halkının ihtiyaçlarına yanıt verdiğinin bilgisine ulaşılmıştır. Şırnak İdil kiralık konut arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • İdil Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi: Yukarı Mah. Kuvai Milliye Caddesi No 13/1 İdil/Şırnak, 73300 İdil/Şırnak. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0486) 551 30 35 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Fatih Ortaokulu: Yeni, Sadak Caddesi, 73300 İdil/Şırnak.
  • Anafartalar İlkokulu: Yukarı Mahallesi, Kuvai Milliye Caddesi Pk:73300, 73300 İdil/Şırnak. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0486) 551 21 82 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • İdil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: Yukarı, 311. Sokak, No:25, 73300 İdil/Şırnak.
  • İdil Lisesi: İdil Lisesi, 73300.
  • Alakamış İlköğretim Okulu: 73302 Alakamış/İdil/Şırnak.

Sizler de kiralık daire tercihini Şırnak ilinin İdil ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şırnak İdil uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir böylelikle de  tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

İdil Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.