/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölovacancel

Sivas Gölova Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gölova Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Gölova kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Gölova ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Gölova ilçesinde yerleşim, Hititler dönemlerine kadar uzanmaktadır. Yakın döneme bakılacak olursa da 9 Mayıs 1990 tarihinde bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. 

Gölova Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Gölova ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Sivas iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 308 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.300 metredir. Yukarı Kelkit Vadisi’nin havzasında konuşlanmıştır. Doğu Karadeniz Bölümü’nün iç taraflarında kalmaktadır. Aynı zamanda da Giresun Dağları’nın güney tarafında bulunmaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsünü genel olarak yoğun ormanlık alanlar ve çayırlar meydana getirmektedir. Yüksek bölgelerde ve ilçenin kuzey bölümünde çam ormanları görülürken yer yer meşe ormanları da rastlanılabilmektedir. Aynı zamanda ilçenin yüksek bölümlerinde yaylacılık oldukça yaygındık. Karnus Yaylası, Gölova ilçesinin en önemli yaylasıdır. Karadeniz, İç ve Doğu Anadolu bölgelerinin birleştiği bir bölgede yer almaktadır. Sivas ilinin kuzeydoğu bölümünde kalmaktadır. İlçenin kuzey yönünde Berdiğa Dağları, güney yönünde ise Keldağ ve Kızıldağ bulunmaktadır. Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde bulunduğundan ötürü, birinci dereceden deprem bölgesidir. İlçe arazisi genellikle düz bir yapıya sahiptir.

Gölova Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Gölova kiralık daire düşünenler için ilçede İç Anadolu Bölgesi’nde tipik olarak görülen karasal iklim ile birlikte, Karadeniz iklimi de görülebilmektedir. Bu nedenle karma bir iklime sahiptir. İç Anadolu Bölgesi’ndeki yerler gibi, sert hava koşulları yaşanan bir kış mevsimi görülmez. Kış aylarında kar da yağmaz. Ancak diğer taraftan Karadeniz Bölgesi’ndeki yerler kadar da çok yağış almaz. 

İlçenin ekonomisini tarım ve balıkçılık faaliyetleri götürmektedir. Özellikle balıkçılık üzerine son yıllarda artan bir ilgi vardır.

Gölova Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Gölova ilçesinde toplam 4.076 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,17’si erkek olup geriye kalan %48,83’ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %46,17 olarak tespit edilmiştir. 

Gölova ilçesinde 4 adet mahalle ve 29 adet köy mevcuttur. Gölova kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahalleri, nüfusu en fazladan en aza olacak şekilde aşağıda listeledik:

  • Fevzi Çakmak Mahallesi,
  • Alsancak Mahallesi,
  • A. Cami Mahallesi,
  • Çalkaya Mahallesi.

Gölova Fevzi Çakmak Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gölova Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.