/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gürüncancel

Sivas Gürün Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gürün Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık ev arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gürün kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sivas iline bağlı Gürün ilçesi geçmişten günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Gürün kiralık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Gürün kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. 

Gürün Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 18 bin 771’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,58’ini (9 bin 495) erkek, yüzde 49,42’sini (9 bin 276) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gürün kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 19 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Aksu Mahallesi, Boğaziçi Mahallesi, Burçevi Mahallesi, Çayboyu Mahallesi, Çörten Mahallesi, Gökpınar Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Işıtan Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Karayar Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Ketençayır Mahallesi, Kirazlık Mahallesi, Kurultay Mahallesi, Pınarönü Mahallesi, Şuğul Mahallesi, Yassıcatepe Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yeşilyurt Mahallesi’dir.

Gürün Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgisi

Gürün ilçesinden konut tercihinde bulunmak isteyen çocuk sahibi aileler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe içerisinde yer alan eğitim kurumlarının eğitim kalitesi de oldukça yüksektir. Sivas Gürün kiralık konut arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • 80. Yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu: Pınarönü, Edip Başer Caddesi No:15, 58800 Gürün/Sivas. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0346) 715 10 25 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Gürün Anadolu Lisesi: Kurultay, 58800 Gürün/Sivas.
  • Cumhuriyet İlkokulu: Pınarönü Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Pk:58800 Gürün/Sivas. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0346) 715 11 79 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Vali Tuncer İlköğretim Okulu: Yeni, 58800 Gürün/Sivas.

Sizler de kiralık daire tercihini Sivas ilinin Gürün ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Gürün uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Gürün Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.