/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İmranlıcancel

Sivas İmranlı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

İmranlı Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, İmranlı kiralık konut arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

İmranlı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas ilinin doğusunda Erzincan il sınırında bulunan bir sınır ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Sivas’ın doğusunda yer alan ilçede karasal iklim yaşanmaktadır. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. İl merkezine 104 kilometre uzaklıktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir. İmranlı kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Akıncılar ve Suşehri ilçeleri,
 • Güneyinde Divriği ilçesi, 
 • Batısında Zara ilçesi,
 • Doğusunda ise Erzincan ili ile komşudur. 

İmranlı Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

İmranlı ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 7.668’dir. Bu nüfusun yüzde 47,72’si kadın, yüzde 52,28’i erkekten oluşmaktadır. İlçede kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 9 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Karatekin Mahallesi,
 • Yenidoğan Mahallesi,
 • Kızılırmak Mahallesi,
 • Durcan Mahallesi,
 • Yaylacık Mahallesi ve
 • Çarşıbaşı Mahallesidir. 

İmranlı eşyalı kiralık daire ya da İmranlı müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 9’dur. 

İmranlı Kiralık Konut Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Sivas’ın İmranlı ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 125 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 8 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 560 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde, deniz kıyısında ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Sivas İmranlı sahibinden kiralık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

İmranlı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.