/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Suşehricancel

Sivas Suşehri Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Suşehri Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Suşehri kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Suşehri ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Suşehri, 1933 senesinde Sivas iline bağlanmıştır çünkü önceden bağlı olduğu Şebinkarahisar ilçesi Giresun iline bağlanmıştır.

Suşehri Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Suşehri ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Sivas iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 985 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.050 metredir. İlçenin dağlık kesimlerinde yer alan köylerin yerleşimi dağınık bir biçimdedir. İlçenin deniz etkilerinden yararlanamamasının sebebi Karadeniz Dağları’nın deniz ile arasında engel olarak durmasıdır. İç Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesi arasındaki geçiş noktasında konuşlanmıştır. İlçe sınırları etrafında Kızıl Dağ, Köse Dağı ve Karadeniz Dağları mevcuttur. Kelkit Çayı, ilçenin en önemli akarsuyudur. İlçenin iklimi farklı iki bölge arasında bulunması, Suşehri’nin doğal bitki örtüsünü oldukça etkilemiştir. İlçenin Karadeniz Bölgesi’ne doğru olan bölgelerinde büyük ormanlık alanlar bulunmaktadır. Ormanların haricinde çalılıklar ve fundalıklar vardır. İlçenin etrafında yer alan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Akıncılar ilçesi yer almaktadır.
 • İlçenin güney tarafında İmranlı ilçesi yer almaktadır.
 • İlçenin güneybatı tarafında Zara ilçesi yer almaktadır. 
 • İlçenin kuzeydoğu tarafında Şebinkarahisar ilçesi yer almaktadır.
 • İlçenin batı yönünde ise Koyulhisar ilçesi yer almaktadır.

Suşehri Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Suşehri kiralık daire düşünenler için ilçenin özel konumu sebebiyle ilçede Karadeniz iklimi ile karasal iklim arasında bir geçiş iklimi gözlemlenmektedir. Bu sebeple yaz ayları kurak geçerken kış ayları ılık geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 9.60 santigrat derecedir. 

Tarım ve hayvancılık faaliyetleri, Suşehri ekonomisini meydana getirmektedir. İlçenin toprağı oldukça verimli olduğu ve yayla olduğu için geniş bir sebze ve meyve çeşidi üretilebilmektedir. Şeker pancarı ve buğday ürünleri bu çeşitler arasında en çok göze çarpan ürünlerdir. Bunların yanı sıra, Suşehri ilçesinde her yıl geleneksel karpuz festivali düzenlenmektedir. Hayvancılık da oldukça önemli bir gelir kaynağıdır. Öyledir ki köylerde yaşayan kişiler süt ürünlerini kendileri üretebilmektedir.

Suşehri Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Suşehri ilçesinde toplam 25.654 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,41’i kadın olup geriye kalan %49,59’unu ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %3,64 olarak tespit edilmiştir. 

Suşehri ilçesinde 13 adet mahalle ve 71 adet köy mevcuttur. Suşehri kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz popüler mahalleri aşağıda listeledik:

 • Yalnızbağlar Mahallesi,
 • Taşköprü Mahallesi,
 • Kemalpaşa Mahallesi,
 • Gönüloğlu Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Öksülü Mahallesi.

Suşehri sahibinden kiralık eşyalı ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Suşehri Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.