/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yıldızelicancel

Sivas Yıldızeli Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yıldızeli Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Yıldızeli kiralık konut arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Yıldızeli, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas ilinin batısında yer alan ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Sivas’ın batısında yer alan ilçe, coğrafi olarak İç Anadolu Bölgesinde kalır ve karasal iklimi yaşanmaktadır. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. İç Anadolu, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesinde ortak olarak bulunan kültür zenginliğine sahip kadim bir şehirdir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Sivas il merkezine 47 kilometre uzaklıktadır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Yıldızeli kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Tokat il sınırı,
 • Güneyinde Şarkışla ve Sivas Merkez ilçesi,
 • Batısında Yozgat ve Tokat il sınırı,
 • Doğusunda ise Sivas Merkez ilçesi ile komşudur. 

Yıldızeli Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Yıldızeli ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 32.797’dir. Bu nüfusun yüzde 49,39’u kadın, yüzde 50,61’i erkekten oluşmaktadır. İlçede kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 14 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Fevzi Çakmak Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Camii Mahallesi,
 • Fatihsultanmehmet Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi ve
 • Aydın Mahallesidir. 

Yıldızeli eşyalı kiralık daire ya da Sivas Yıldızeli kiralık daire arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 83’tür. 

Yıldızeli Kiralık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 160 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 4 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 539 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Sivas Yıldızeli kiralık daireler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

5 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

28 Temmuz 2020

Yıldızeli Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.