/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Malkaracancel

Tekirdağ Malkara Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Malkara Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Malkara kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Malkara ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Tekirdağ ilinde arazi büyüklüğü olarak en büyük ilçe, Malkara ilçesidir. 1880 senesinde bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. Farsça yılan anlamına gelen “mal” ve yine Farsçada in ve mağara anlamlarına gelen “gar” kelimelerinin birleşiminden Malkara ismi oluşmuştur. Yani “yılanlı mağara” anlamına gelmektedir. 

Malkara Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Malkara ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tekirdağ iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.149 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 250 metredir. Tekirdağ il merkezine 56 kilometrelik bir mesafesi vardır. İlçede vadiler ve yüksek dağlar bulunmamaktadır. Genel olarak ova ve plato yapıları bulunmaktadır. Tekirdağ ilinin en mühim dağı olan Tekir Dağları, Malkara ilçesinden 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Her ne kadar ilçede büyük akarsular olmasa da dere ve barajlar mevcuttur. Kırıkali, Gözsüz, Kalaycı ve İbribey Ovaları, ilçenin en önemli ovaları arasında yer almaktadır. İlçenin toprakları verimlidir. Güney ve güneybatı yönlerine doğru gidildikçe ormanlık alan artmaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzeybatı yönünde Uzunköprü ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeydoğu yönünde Hayrabolu ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güneydoğu yönünde Şarköy ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Gelibolu ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde ise Keşan ilçesi bulunmaktadır.

Malkara Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Malkara günlük kiralık daire arayanlar için ilçede karasal iklim gözlemlenmektedir. Kış mevsimi soğuk ve yağışlı gözlemlenirken yaz mevsimi çoğunlukla kurak ve sıcak geçmektedir. Bir yıl içerisinde Malkara ilçesine düşen yağış miktarı ortalama 500 milimetredir. 

Malkara tarımı, Türkiye’deki en verimli ürün çıkaran bölge tarımıdır. Tarım ile birlikte hayvancılık faaliyeti de ekonomik geliri yüksek bir sektördür. İlçede en çok buğday ve ayçiçeği üretilmektedir. Aynı zamanda Malkara’da un, yem, yağ ve tekstil ürünleri üzerine pek çok fabrika bulunmaktadır. Madencilik de potansiyeli yüksek bir gelir kaynağıdır. Trakya Bölümü’ndeki linyit rezervinin en çok bulunduğu yerdir. Linyitin yanı sıra, çıkarılan kömürün de ilçe ekonomisine büyük katkısı vardır.

Malkara Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Malkara ilçesinde toplam 52.758 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,52’si kadın olup geriye kalan %51,48’ini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,58 olarak tespit edilmiştir. 

Malkara ilçesinde 77 adet mahalle mevcuttur. Malkara kiralık villa arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

 • Cami Atik Mahallesi,
 • Hacıevhat Mahallesi,
 • Gazibey Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Sağlamtaş Mahallesi,
 • Kozyörük Mahallesi,
 • Balabancık Mahallesi.

Malkara sahibinden eşyalı kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Malkara Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.