/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeşilyurtcancel

Tokat Yeşilyurt Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yeşilyurt Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yeşilyurt kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleri hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralama tercihine karar verebilirsiniz.

Tokat iline bağlı Yeşilyurt ilçesi bulunduğu konum itibari ile Karadeniz ve karasal iklimlerin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak, kışlar ise soğu eve yağışlı geçmektedir. İlçede step bitki örtüsü hakimdir. Yeşilyurt kiralık konut arayan kişiler ilçenin ekonomisi ve yer şekilleri ile yakından ilgilenmektedir. İlçe yer yer düzlük yer yer ise dağlık arazilerden oluşmaktadır. İlçe ekonomisinin temelini tarım ve hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. Yeşilyurt kiralık ev arayan kişiler ilçe hayvancılık faaliyetleri hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiğinin bilgisine ulaşmaktadır.

Yeşilyurt Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 b,n 969’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,02’sini (4 bin 397) erkek, yüzde 50,98’ini (4 bin 572) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yeşilyurt kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: 100. Yıl Mahallesi, Evrenpaşa Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi ve Şehitler Mahallesi’dir.

Yeşilyurt Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgisi

Günümüzde çocuk sahibi aileler için ilçenin eğitim kurumları oldukça önemlidir. Yeşilyurt ilçesinden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan eğitim kurumlarının eğitim kalitesi de oldukça yüksektir. Tokat Yeşilyurt kiralık konut arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği eğitim kurumları:

  • Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu: 100. Yıl, 60860 Yeşilyurt/Tokat. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0356) 631 22 02 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Milli Hakimiyet İlkokulu: Evrenpaşa Mahallesi, Şemsettin Bey Caddesi, Pk:60860 Yeşilyurt/Tokat. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0356) 631 22 00 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Tokat Yeşilyurt Şehit Şemsettin İlköğretim Okulu: 100. Yıl, 60860 Yeşilyurt/Tokat.

Sizler de kiralık daire tercihini Tokat ilinin Yeşilyurt ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tokat Yeşilyurt uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı ve keyifli bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Yeşilyurt Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.