/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pertekcancel

Tunceli Pertek Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Pertek Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com ailesi olarak bölgede ki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun evleri sizlere sunmak için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; bu defa Pertek kiralık konut arayanlarımız için Tunceli’nin Pertek ilçesine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Tarihi geçmişi, Hititler dönemine kadar uzanan Pertek, 5 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 11.669 nüfusla Tunceli’nin en kalabalık nüfuslu ikinci ilçesi olarak yüzde 13,23’lük kısımda yerini almaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan bu ilçemiz, şehir merkezine 65 kilometre mesafede olup 947 kilometrekare yüzölçümlü bir toprak alanına sahiptir ve denizden yüksekliği 1.100 metredir. Halkın başlıca ekonomik gelir kaynakları; tarım ve hayvancılık üzerinden sağlanmaktadır. Eğitim alanında bünyesinde; Munzur Üniversitesi’ne ait bir tane Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Ayrıca ilçede, görüp ziyaret etmeniz gereken tarihi güzelliklerinin başında ise; 

 • Pertek ve Sağman Kaleleri,
 • Çelebi Ağa, Sağman Camileri,
 • Mahsume Hatun Türbesi,
 • Keban Barajı gibi mutlaka görmeniz gereken yerler gelir.

Tunceli’nin Pertek ilçesinde Pertek kiralık daire arayanlar için ilçe;

 • Kuzeyinde; Tunceli’nin Merkez ve Hozat ilçeleri,
 • Batısında; Tunceli’nin Çemişgezek ilçesi,
 • Güneyinde; Elazığ’ın Merkez ilçesi,
 • Doğusunda ise; Tunceli’nin Mazgirt ilçesi yer almaktadır.

Ulaşım, karayolu ve baraj yolu-feribot üzerinden olup ilçe içi ulaşım, ilçe merkezinden her yarım saatte bir kalkan toplu taşıma araçlarıyla çok rahat sağlanacak şekildedir.

Pertek Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in emlakçılarından edinilen bilgiler doğrultusunda Tunceli’nin Pertek ilçesinden ev kiralamak isteyenlere Pertek’e ait dairelerin fiyatlarını ve metrekarelerini, oda sayılarıyla birlikte sizler için paylaşmak istiyoruz. İlçede, ortalama üzerinden; birim fiyatı metrekare üzerine 4 TL olan alanı 140 metrekareye sahip daireleri 564 TL civarında bir fiyata kiralayabilirsiniz. Ayrıca şunu belirtmek istersek kiralamak istediğiniz dairelerin fiyatları; bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre değişim gösterebilir. Genellikle; dairenin bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin metrekaresine, oda sayısına, hastaneye, turizm bölgelerine, il merkezine veya ilçe merkez duraklarının yakınlıklarına göre fiyatlar değişim gösterebiliyor. Dilerseniz bu evleri istediğiniz kriterlere uyduğu takdirde eşyalı veya eşyasız özelliklerle de kiralayabileceğiniz gibi müstakil ev, apart, iş yeri, arsa veya daire tipinde de bulabilmeniz mümkün. Bunlara ek olarak günlük, haftalık, aylık gibi seçeneklerle de kiralayabilirsiniz. Eğer Tunceli’nin Pertek ilçesinde kiralık müstakil ev veya daire tutmak gibi bir fikriniz var ise bu konuda daha detaylı bir yardım almak için Emlakjet.com listeleme sayfasına Pertek kiralık daire sahibinden yazarak istediğiniz kriterlerde ki evi filtreleyip emlakçılarımızla veya ev sahiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Pertek Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Tunceli’nin Pertek ilçesine ait ev kiralayabileceğiniz toplam 5 mahalle vardır. Emlakjet, buradan ev tutmayı düşünenler için en kalabalık nüfusa ait mahallerini, sizleri bilgilendirmek amaçlı yazıya döküp derledi. Bunlar;

 • İstiklal Mahallesi,
 • Kaledibi Mahallesi,
 • Soğukpınar Mahallesi,
 • Camikebir Mahallesi,
 • Derebaşı Mahallesi’dir.

Tunceli’nin Pertek ilçesine ait kiralık, eşyalı veya eşyasız en uygun ve en yaşanabilir evlere kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfasına Tunceli Pertek kiralık daire sahibinden 2+1 yazarak dilediğiniz kriterlerde ki özellikleri filtreleyip en hızlı bir şekilde hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Pertek Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.