/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uşakcancel

Uşak Kiralık Ev

araması için 14 ilan bulundu

Uşak Kiralık Konut Bakanlara Tercih Kılavuzu 

Uşak kiralık konut düşünenler için, kenti daha yakından tanımalarını sağlayacak bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Uşak ili, batı ve orta Anadolu arasında adeta bir geçiş noktasıdır. Kentin İç Ege Bölümü, Gördes-Uşak Platosu üzerinde kurulmuştur. Şehrin yüzölçümü 5.341 kilometredir ve kent denizden 906 metre yüksekte yer almaktadır. Uşak’ın kuzeyinde Kütahya, doğusunda Afyonkarahisar, güneyinde Denizli, batısında ise Manisa ili bulunmaktadır. Birçok önemli kente karayolu ile bağlanan Uşak, İzmir’e 211 km, Ankara’ya 368 km, İstanbul’a 491 km uzaklıktadır. Ege ile İç Anadolu arasında bir geçiş noktası olan kentte, karma iklim hakimdir. Ege grabenlerine yakın kısımlarda Akdeniz iklimi görülürken, daha iç bölgelerde karasal iklim hüküm sürmektedir. 

 

Uşak Kiralık Konut Bakanlara Kentin Demografik Durumu

2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, Uşak’ta 367.514 kişi yaşamaktadır. Bu kişilerin %50.22’si kadın, geriye kalan %49.78’i ise erkektir. Kent nüfusu bir yılda 2.543 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye düşen kişi sayısı, bir başka deyişle nüfus yoğunluğu 68’dir. Bu sayı merkezde 147’ye ulaşmaktadır.Kent altı ilçe, 11 belediye ve bu belediyelere bağlı 60 mahalle ile 256 köyden oluşmaktadır. Uşak kiralık ev düşünenler aşağıdaki ilçelerden birini tercih edebilirler:

 

  • Banaz
  • Eşme
  • Karahallı
  • Merkez
  • Sivaslı
  • Ulubey

 

Hangi yerleşim noktasını seçeceğinize karar verirken, hayalinizdeki evin fiziksel koşullarını göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin şehre kısa süreliğine geliyorsanız ve Uşak kiralık apart günlük daire arayışı içerisindeyseniz, dikkatinizi merkeze yoğunlaştırmanızda fayda vardır. 

 

Uşak Kiralık Konut Düşünenler İçin Şehrin Ekonomisi  

Uşak kiralık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler kentin ekonomik yapısı, istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Özellikle kent dışında gelerek buraya yerleşecek olanlar için, bu konu oldukça önemlidir. Uşak ilinin ekonomisi tarıma ve tarıma dayalı sanayiye dayanmaktadır. Banaz ve Uşak Ovası’nda gerçekleştirilen tarım faaliyetlerinde, buğday, şekerpancarı, arpa, nohut, tütün ve haşhaş üretilmektedir. Bölgede çok sayıda kişi geçimini sebzecilikten kazanmaktadır. Ayrıca Uşak’ta çok sayıda üzüm bağı da bulunmaktadır. Son zamanlarda hızlı bir gelişim gösteren kent sanayisi, bugün yerel halkın %14’ünü istihdam eder hale gelmiştir. TÜİK Yaşam Endeksine göre Türkiye’nin en yaşanabilir altıncı kenti seçilen Uşak’ta sosyal yaşam, diğer Anadolu kentlerine göre oldukça canlıdır. 

 

Uşak Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, Uşak’taki evlerin sayısı 179.787’dir. Hane başına düşen kişi sayısı ise 2.24 olarak hesaplanmıştır. Bölgedeki kiralık evlerin ortalama kullanım alanı 120 metrekare olup, metrekare başına düşen ortalama birim kira 6 Türk Lirası’dır. Kısacası Uşak’ta kiralık daire arayan bir kişinin, her ay yaklaşık 722 Türk Lirası kira bedeli ödemesi gerekecektir. Bu rakam, seçilen konut tipine ve konutun yer aldığı lokasyona göre değişiklik göstermektedir. Örneğin Uşak Fevzi Çakmak mahallesi kiralık evler tercihinde bulunan bir kişinin,  yaklaşık olarak 1.152 Türk Lirası ödemesi gerekebilir. Konut tipine göre kira bedelleri ise aşağıdaki gibidir: 

 

  • 1+1, 48 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 710 Türk Lirası 
  • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 668  Türk Lirası
  • 3+1, 135 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 759  Türk Lirası 
  • 4+1, 190 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1151 Türk Lirası 

 

Eğer Uşak Kiralık Konut tercihinizde kararlı iseniz, kentte yer alan emlakçılardan birine danışabilir veya sahibinden kiralık daire Uşak merkez gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Uşak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.