/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bahçesaraycancel

Van Bahçesaray Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Bahçesaray Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bahçesaray kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek daire kiralama tercihinde bulunabilirsiniz.

Van iline bağlı Bahçesaray ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Bahçesaray kiralık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Bahçesaray kiralık ev arayan kişiler ilçenin ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve sebze tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Bahçesaray Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 701’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51’ini (7 bin 497) erkek, yüzde 49’unu (7 bin 204) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bahçesaray kiralık daire arayan kişilerin mahallede konut tercihinde bulunabileceği 19 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Altındere Mahallesi, Altıntas Mahallesi, Bağcılar Mahallesi, Cevizlibelen Mahallesi, Çatbayır Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Doğanyayla Mahallesi, Elmayaka Mahallesi, Güneyyamaç Mahallesi, İslam Mahallesi, Kartal Mahallesi, Kaşıkçılar Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Şişli Mahallesi, Ulubeyli Mahallesi, Ünlüce Mahallesi, Yaşlıkavak Mahallesi ve Yaylakonak Mahallesi’dir.

Bahçesaray Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgisi

Bahçesaray ilçesinden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir.  İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. Mahalle halkı ilçedeki okulların eğitim kalitesinden de oldukça memnundur. Van Bahçesaray kiralık konut arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Bahçesaray Ortaokulu: İslam, Mütiullah Caddesi, 65710 Bahçesaray/Van. Daha detaylı bilgiler için 0506 979 67 98 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Mirhasan İlkokulu: İslam, Zendanoğlu Sokak, 65710 Bahçesaray/Van. Daha detaylı bilgiler için (0432) 751 25 48 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Bahçesaray Atatürk İmam Hatip Ortaokulu: İslam, 65710 Bahçesaray/Van. Daha detaylı bilgiler için 0554 363 30 90 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Van ilinin Bahçesaray ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Bahçesaray ilçesi uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Bahçesaray Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.