/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Özalpcancel
Vancancel

Van Özalp Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Özalp Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet olarak kiralık ev arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Özalp kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Van ilinin Özalp ilçesi bulunduğu konum itibari ile karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Özalp kiralık konut arayan kişiler ilçenin ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Özalp kiralık ev arayan kişiler ilçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve meyve tarım faaliyetleri ile ilgilenildiğinin bilgisine ulaşılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Özalp Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 65 bin 296’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,95’ini (33 bin 266) erkek, yüzde 49,05’ini (32 bin 30) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Özalp kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahallelerden başlıcaları:  Aksorguç Mahallesi, Altınboğa Mahallesi, Aşağıakçagül Mahallesi, Aşağıbalçıklı Mahallesi, Aşağıkoçkıran Mahallesi, Aşağımollahasan Mahallesi, Aşağıtulgalı Mahallesi, Aşağıyorganlı Mahallesi, Bağrıaçık Mahallesi, Bodurağaç Mahallesi, Boğazkesen Mahallesi, Boyaldı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamurlu Mahallesi, Çavuşlar Mahallesi, Çırakköy Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Dağdeviren Mahallesi, Damlacık Mahallesi, Dorutay Mahallesi, Dönerdere Mahallesi, Eğribelen Mahallesi, Emek Mahallesi, Gözdeğmez Mahallesi ve Gültepe Mahallesi’dir.

Özalp Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgisi

Özalp ilçesinden konut kiralamak isteyen çocuk sahibi aileler ilçenin eğitim imkanları ile yakından ilgilenmektedir. İlçe eğitim imkanları bakımından bölge halkının ilçe halkının ihtiyaçlarını karşılayacak zenginliktedir. Van Özalp kiralık konut arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceğiniz okullar:

  • 3 Nisan İlkokulu: Cumhuriyet Mahallesi Van Saray Yolu Pk:65570 Özalp/Van. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için  (0432) 712 20 03 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • 20 Temmuz İlkokulu: Kargalı Mahallesi, Van Saray Yolu Pk:65570 Özalp/Van. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0432) 712 21 15 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Atatürk İlkokulu: İstasyon Mahallesi, Van Saray Yolu Pk:65570 Özalp/Van. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0432) 712 33 66 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Van ilinin Özalp ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Özalp uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.