/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sorguncancel

Yozgat Sorgun Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Sorgun Kiralık Daire Arayışında Olanlara İl Kılavuzu  

Sorgun kiralık daire arayışınızda ilanlara göz atarken de şehir hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Sorgun, Yozgat'ın bir ilçesidir. Sorgun rivayetlere göre Ertuğrul Gazi beyin yiğit Alplerinden olan Sordagon ismini aldığı bilinir. İlçe linyit, uranyum ve toryum açısından zengin bir yeraltı kaynağına sahiptir. İlçe genelinde nüfusun bir bölümü tarımla uğraşmaktadır. Tarımsal işletmeler genelde küçük ve orta değerde olup, bunun yanı sıra kiracılık ve ortakçılık şeklindeki üretim de yaygındır. İlçe bir tahıl ambarıdır. Az da olsa sulu tarımda yapıldığı halde daha çok kuru şartlarda hububat üretilmektedir. Birinci sırayı buğday alır. Bunu arpa ve çavdar üretimi izler. Bunları baklagillerden nohut, mercimek üretimi takip eder. İlçede şeker pancarı üretimi de oldukça fazla olup 1998 yılında  İlçede bağ, bahçe ziraatı daha ziyade aile ve il içi tüketime yöneliktir. Bitkisel üretimin yanında hayvancılıkta önemli yer tutmaktadır. Tarımsal işletmelerin hemen hepsine hayvancılık teşvik uygulamaları ilçede modern hayvancılığa doğru gidişi hızlandırmıştır. İlçedeki en önemli sanayi kuruluşu şeker fabrikasıdır. İlçedeki kömür ocakları nakliyeciliğin, nakliyecilikte ticaretin hareketlenmesini sağlamıştır. 

Sorgun Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Turizmi

Sorgun ilçesinde yapılan kazılar sonucunda milattan önce 3000 yıllarında yerleşimin olduğu saptanmıştır. Sorgun Kaplıcaları, İlçede bulunan bu kaplıca suyu Bakanlar kurulu ile termal turizm ilan edilmiştir. Sıcaklığı 50-55 derece arasında bulunan bu kaplıca birçok hastalığa iyi geldiği söylenir. Alişar Höyük, Alişar köyünde bulunur. Alişar Höyük, MÖ 4. bin yılda Bakır Çağında M.Ö. 1. bin yıl arasında yerleşilmiştir. M.Ö. 3. bin yıldaki Erken ve Orta Tunç çağında Alişar surlarla çevrili bir kent haline gelmiştir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Burada yapılan kazılardan birçok tarihi yapıya ulaşmıştır. Sorgun karakız ve Kazankaya Hitit heykel Atölyeleri İlçemize bağlı Karakızan beldesinde bulunur. Bu atölye Hitit döneminde kalmadır. Burada 1 adet aslan heykeli ve 2 metre çapında oyulmuş su sarnıcı ve yarı işlenmiş bazalt taşlar tespit edilmiştir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Sorgun kiralık ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sorgun Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 135 metrekare olarak karşımız çıkar. Sorgun kiralık daire fiyatları 683 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 5 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama alan ve fiyatları şöyledir.

  • 1+1, 50 metrekare bir daire 784 Türk Lirası,
  • 2+1, 100 metrekare bir daire 754 Türk Lirası,
  • 3+1, 145 metrekare bir daire 616 Türk Lirası ve
  • 4+1, 165 metrekare bir daire 789 Türk Lirasıdır.

Kiralık daire arayışınızda ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. Bölgeden ev aramak için Sorgun'da sahibinden kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Sorgun Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.