/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Zonguldakcancel

Zonguldak Kiralık Ev

araması için 73 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Zonguldak Kiralık Konut Düşünenler için Tercih Kılavuzu

Zonguldak kiralık konut arayışınızda, yalnız değilsiniz. Kenti daha yakından tanımanızı sağlayacak bu yazıyı, sizler için hazırladık. Zonguldak ili, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Önemli bir liman şehri olan kent, sahip olduğu zengin taşkömürü yatakları ile bilinmektedir. 1995 yılında kendisine bağlı olan Karabük’ün il statüsüne kavuşması ile, şehir bugünkü çehresin almıştır. Zonguldak, 3.310 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuş durumdadır. Türkiye topraklarının binde altısını kaplayan kentin, kuzeyinde Karadeniz, kuzeydoğusunda Bartın, doğusunda Karabük, güneyinde Bolu, batısında Düzce illeri yer almaktadır. Kentte tipik bir Karadeniz İklimi hakimdir. Bu sebeple bölgede yazlar ılık, kışlar ise yağışlı geçer. En çok yağış, yağmur şeklinde ilkbahar ve sonbahar aylarında şehre düşer.

 

Zonguldak Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Bilgisi 

01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, kentte 599.698 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin, %50.42’si kadın, geriye kalan %49.58’si erkektir. Şehrin nüfusu bir yılda 2806 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye düşen insan sayısı 181 olarak hesaplanmıştır. Bu sayı merkez ilçede 461’e ulaşmaktadır.Kent toplam sekiz ilçe, bu ilçelere bağlı 25 belediye ile 176 mahalleden oluşmaktadır. Zonguldak kiralık daire arayanlar, aşağıda yer alan ilçelerden birini tercih edebilir:

 

 • Alaplı
 • Çaycuma
 • Devrek
 • Ereğli
 • Gökçebey
 • Kilimli
 • Kozlu
 • Merkez

 

Hayaliniz kurduğunuz ev ve bu evin sahip olduğu özellikler, lokasyon konusunda belirleyici olabilmektedir. Örneğin Zonguldak kiralık daire günlük düşünüyorsanız, kent merkezinde aramanızı yoğunlaştırmanız gerekecektir.

 

Zonguldak Kiralık Konut Bakanlara Kentin Olanakları 

Zonguldak kiralık ev arayışı aktif bir şekilde devam edenler, kentin ekonomisinden, ulaşımına kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler.  Şehrin ekonomisi madenciliğe ve sanayiye dayanmaktadır. İl sınırları içerisinde yer alan oldukça zengin kömür kaynakları, yerel halkın başlıca geçim kaynağını oluşturmaktadır. Kömüre bağlı, demir-çelik gibi sanayi tesislerinin sıkça yer aldığı bölge, işçi kenti diye de anılmaktadır. Ulaşım konusunda neredeyse hiçbir sıkıntı çekmeyen Zonguldak iline, kara, demir ve deniz yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Kent, bugün Türkiye’nin en önemli liman şehirlerinden biridir. Ereğli’de bulunan iki limandan, Karadeniz ülkeleri ile ithalat ve ihracat faaliyetleri yürütülmektedir. Şehirde eğitim olanakları da gelişmiş bir vaziyettedir. 324 ilköğretim okulu, 59 lise yer almaktadır. Bülent Ecevit Üniversitesi beş farklı fakültesi ve üç enstitüsü ile Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biridir. 

 

Zonguldak Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verileri’nden edinilen bilgiye göre, kentte toplam 310.983 adet ev bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 1.68’dir. Zonguldak’ta kiralık evler ortalama 90 metrekare kullanım alanına sahiptir ve metrekare başına düşen birim kira 10 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile Zonguldak kiralık daire tercih edecek birinin her ay 864 Türk Lirası kira bedeli ödemeye hazırlıklı olması gerekmektedir. Kira bedelleri, konut tipinden ve lokasyondan bir hayli etkilenmektedir. Örneğin Zonguldak Kozlu kiralık daire arayan bir kişinin ortalama 781 Türk Lirası kira bedeline sahip bir ev bulması oldukça olasıdır. Konut tipine göre kira bedelleri ise aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 55 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 711 Türk Lirası 
 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 796  Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 833 Türk Lirası 

 

Eğer Zonguldak kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, bölgedeki emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya Zonguldak Fenerde kiralık daire gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

27 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.