Emlakjet

Aydın Satılık Arsa

araması için 2,157 ilan bulundu
search
Aydıncancel
Altyapı Özelliklerini Filtrele
+8 Filtre Daha
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Aydın Satılık Arsa İlan Arama Rehberi

 

Emlakjet güvencesiyle en güvenilir ve en uygun arsaları bulabilmeniz için oluşturduğumuz bu arsa arama rehberinde; Aydın satılık arsa arayanlar için bazı önemli detayları sizler için burada derledik.

 

Aydın Satılık Arsa

 

Aydın satılık arsa arayanlar için Aydın, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan bir ilidir. Sınırları; kuzeyden İzmir ili, kuzeydoğudan Manisa ili, doğudan Denizli ili, güneyden Muğla ili ve batıdan ise Ege Denizi ile çevrilmiştir. Aydın’ın bilinen ilk yerleşim tarihi M.Ö. 4500 yıllarına kadar uzanmakta olup uzun yıllar boyunca Hititler, Lidyalılar, İyonlar, Karialılar, Persler, Makedonlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi büyük devletlere topraklarında ev sahipliği yapmıştır. Aydın şehrinin bazı tarihi ve doğal güzelliklerine de değinecek olursak Süleyman Bey Camii, Ramazan Paşa Camii, Üveys Paşa Camii, İlyas Bey Camii, Arapapıştı Kanyonu, Kuşadası Milli Parkı, Yörük Ali Efe Evi Müzesi, Güvercinada, Aydın Arkeoloji Müzesi, Saplı Ada, Oleatrium Zeytin ve Zeytinyağı Tarihi Müzesi ve Arpaz Beyler Konağı gibi güzelliklere sahiptir. 17 ilçeden bir araya gelen Aydın, TUİK son nüfus bilgilerine göre 1.148.241 nüfustan meydana gelmektedir.

 

Aydın Satılık Arsa Fiyatları ve İlanları

 

Emlakjet ekibi olarak Aydın'da satılık arsa almak isteyenler için öncelikle şunu belirtmek istersek Aydın satılık arsa fiyatları; yıl içerisinde değişimler gösterebilmekte olup bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre genellikle arsanın bulunduğu çevreye, arsanın metrekaresine, eğitim kurumlarına, hastaneye ve merkeze yakınlıklarına göre değişimler gösterebilmektedir. Satılık arsa almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İş, eğitim, yatırım veya hobi sebebiyle satın alabileceğiniz dilediğiniz kriterlere uygun Aydın satılık arsa ilanları için Emlakjet’in en güncel ilanlarına mutlaka göz atmayı unutmayın!

 

Aydın Satılık Arsa Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Tarla; cinsi arsa olmayan ve daha çok tarım amaçlı kullanılan ve üzerinde tarımsal küçük yapılaşmaların oluştuğu topraklara denir. Cinsi arsa olmayan tüm arazi çeşitlerinde; tarla, zeytinlik, arsa ve bahçe gibi tarım arazileri üzerinde yapılaşma yasak veya çok kısıtlı olduğu için tarım arazileri, imar parselleri olmadığından üzerinde ruhsatlı binalar yapılamaz. Ancak zamanla imar alanları içinde kalabilir ve yapılaşma şartlarına sahip olabilirler. Bu durumda vasıfları değişerek “arsa” niteliğine dönüşebilirler. Arsa, belediyenin üzerinde yapılaşmaya izin verdiği toprak parçası olarak ifade edilir. Bir arsa satın almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız ve satın aldığınız arazinin gerçek niteliğini bilmeniz gerekmektedir. Aydın satılık arsa sahibinden arıyorsanız en güncel ilanlarımızı Emlakjet.com üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Aydın Satılık Arsa Arayanlar İçin Ulaşım Olanakları

 

En uygun Aydın Merkez satılık arsalar için bu ilçeye ulaşım; aktarmalı veya aktarmasız olarak halk otobüsü, minibüs ve taksi aracılığı ile sağlanmaktadır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.