Emlakjet

Bursa Yenişehir Satılık Arsa

araması için 475 ilan bulundu
search
Yenişehircancel
Bursacancel
Altyapı Özelliklerini Filtrele
+8 Filtre Daha
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bursa Yenişehir Satılık Arsa İlan Arama Rehberi

 

Emlakjet güvencesiyle en güvenilir ve en uygun arsaları bulabilmeniz için oluşturduğumuz bu arsa arama rehberinde; Bursa Yenişehir satılık arsa arayanlar için bazı önemli detayları sizler için burada derledik.

 

Bursa Yenişehir Satılık Arsa

 

Bursa Yenişehir satılık arsa arayanlar için Yenişehir, Bursa’nın turistik, gelişmiş ve en güzel ilçelerinden biridir. Yenişehir ilçesi, Marmara Bölgesi’nin güneyinde Bursa’nın 55 kilometre doğusunda kendi ismini taşıyan ovanın doğuya yakın orta kısmında bulunur. Sınırları; batıdan Bursa’nın Kestel, doğudan Bilecik’in Bilecik Merkez, güneyden Bursa’nın İnegöl ve kuzeyden ise Bursa’nın İznik ilçeleriyle çevrilir. Tarihi geçmişinde, Neopolis adında Bizans şehrini topraklarında misafir ettiği söylensede bu konuda ciddi bir belgeye rastlanmamış olup bilinen tarihi 14. yüzyıl başlarına kadar uzanır. Osmanlı’nın beylikten devlet haline geçtiği yıllarda Köprühisar ve Yarhisar’ın zapt edilmesinden sonra Yenişehir ovasını da topraklarına katan Osman Bey, Yenişehir’in olduğu bu bölgeyi gazilerine kılıç hakkı olarak yurt edinmeleri için verir. Yenişehir ilk defa o zaman iskana açıldığı için bu isim ile bilinir kalır. Şehrin uluslararası havaalanı burada yer almaktadır. Bursa Yenişehir'de ziyaret edebileceğiniz bazı değerli bölgeler arasında; Orhangazi Camii, Orhan Gazi Hamamı, Sinan Paşa Camii ve Külliyesi, Süleymaniye Türbesi, Aydoğdubey Türbesi, Yarhisar Şelalesi, Pustinpuş Baba Zaviyesi Camii, Şemakievi Müzesi, Gölbaşı Gölü, Cennet Kanyonu, Bali Bey Camii, Çifte Hamam, Çınarlı Camii, Ethem Paşa Camii ve Kumluk Camii gelir. 71 mahalleden meydana gelen Yenişehir ilçesi, TUİK son nüfus bilgilerine göre toplam 54.844 nüfustan meydana gelmektedir.

 

Bursa Yenişehir Satılık Arsa Fiyatları ve İlanları

 

Emlakjet ekibi olarak Bursa Yenişehir'de satılık arsa almak isteyenler için öncelikle şunu belirtmek istersek Bursa Yenişehir satılık arsa fiyatları; yıl içerisinde değişimler gösterebilmekte olup bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre genellikle arsanın bulunduğu çevreye, arsanın metrekaresine, eğitim kurumlarına, hastaneye ve merkeze yakınlıklarına göre değişimler gösterebilmektedir. Satılık arsa almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İş, eğitim, yatırım veya hobi sebebiyle satın alabileceğiniz dilediğiniz kriterlere uygun Bursa Yenişehir satılık arsa ilanları için Emlakjet’in en güncel ilanlarına mutlaka göz atmayı unutmayın!

 

Bursa Yenişehir Satılık Arsa Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Tarla; cinsi arsa olmayan ve daha çok tarım amaçlı kullanılan ve üzerinde tarımsal küçük yapılaşmaların oluştuğu topraklara denir. Cinsi arsa olmayan tüm arazi çeşitlerinde; tarla, zeytinlik, arsa ve bahçe gibi tarım arazileri üzerinde yapılaşma yasak veya çok kısıtlı olduğu için tarım arazileri, imar parselleri olmadığından üzerinde ruhsatlı binalar yapılamaz. Ancak zamanla imar alanları içinde kalabilir ve yapılaşma şartlarına sahip olabilirler. Bu durumda vasıfları değişerek “arsa” niteliğine dönüşebilirler. Arsa, belediyenin üzerinde yapılaşmaya izin verdiği toprak parçası olarak ifade edilir. Bir arsa satın almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız ve satın aldığınız arazinin gerçek niteliğini bilmeniz gerekmektedir. Bursa Yenişehir satılık arsa sahibinden arıyorsanız en güncel ilanlarımızı Emlakjet.com üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Bursa Yenişehir Satılık Arsa Arayanlar İçin Ulaşım Olanakları

 

En uygun Bursa Yenişehir Kurtuluş Mahallesi satılık arsa için bu ilçeye ulaşım; aktarmalı veya aktarmasız olarak minibüs ve taksi aracılığı ile sağlanmaktadır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

Yenişehir Satılık Arsa
Afşar Mahallesi Satılık ArsaAkbıyık Mahallesi Satılık ArsaAkçapınar Mahallesi Satılık ArsaAkdere Mahallesi Satılık ArsaAlaylı Mahallesi Satılık ArsaAtaevler Satılık ArsaAyaz Mahallesi Satılık ArsaAydoğdu Mahallesi Satılık ArsaBarcın Mahallesi Satılık ArsaBeypınar Mahallesi Satılık ArsaBurcun Mahallesi Satılık ArsaCihadiye Mahallesi Satılık ArsaÇamönü Mahallesi Satılık ArsaÇardak Mahallesi Satılık ArsaÇayırlı Mahallesi Satılık ArsaÇayır Mahallesi Satılık ArsaÇelebi Mahallesi Satılık ArsaÇeltikçi Mahallesi Satılık ArsaÇiçeközü Mahallesi Satılık ArsaDemirboğa Mahallesi Satılık ArsaDereköy Mahallesi Satılık ArsaEbeköy Mahallesi Satılık ArsaEğerce Mahallesi Satılık ArsaFethiye Mahallesi Satılık ArsaGökçesu Mahallesi Satılık ArsaGündoğan Mahallesi Satılık ArsaGünece Mahallesi Satılık ArsaHayriye Mahallesi Satılık ArsaHıdırbali Mahallesi Satılık Arsaİncirli Mahallesi Satılık ArsaKaraamca Mahallesi Satılık ArsaKarabahadır Mahallesi Satılık ArsaKaracaahmet Mahallesi Satılık ArsaKaracaali Mahallesi Satılık ArsaKaraköy Mahallesi Satılık ArsaKarasıl Mahallesi Satılık ArsaKavaklı Mahallesi Satılık ArsaKıblepınar Mahallesi Satılık ArsaKızılhisar Mahallesi Satılık ArsaKızılköy Mahallesi Satılık ArsaKirazlıyayla Mahallesi Satılık ArsaKoyunhisar Mahallesi Satılık ArsaKozdere Mahallesi Satılık ArsaKöprühisar Mahallesi Satılık ArsaKurtuluş Mahallesi Satılık ArsaMahmudiye Mahallesi Satılık ArsaMarmaracık Mahallesi Satılık ArsaMecidiye Mahallesi Satılık ArsaMenteşe Mahallesi Satılık ArsaOrhaniye Mahallesi Satılık ArsaOsmaniye Mahallesi Satılık ArsaPapatya Mahallesi Satılık ArsaPaşayayla Mahallesi Satılık ArsaReşadiye Mahallesi Satılık ArsaSelimiye Mahallesi Satılık ArsaSöylemiş Mahallesi Satılık ArsaSubaşı Mahallesi Satılık ArsaSüleymaniye Mahallesi Satılık ArsaTabakhane Mahallesi Satılık ArsaTerziler Mahallesi Satılık ArsaToprakdere Mahallesi Satılık ArsaToprakocak Mahallesi Satılık ArsaUlucami Mahallesi Satılık ArsaUlucami Satılık ArsaYarhisar Mahallesi Satılık ArsaYazılı Mahallesi Satılık ArsaYenigün Mahallesi Satılık ArsaYeniköy Mahallesi Satılık ArsaYeni Mahallesi Satılık ArsaYenişehir Satılık ArsaYıldırım Mahallesi Satılık ArsaYılmaz Mahallesi Satılık ArsaYolören Mahallesi Satılık ArsaYüzüncüyıl Mahallesi Satılık Arsa
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.