Emlakjet

Çanakkale Satılık Arsa

araması için 2,142 ilan bulundu
search
Çanakkalecancel
Altyapı Özelliklerini Filtrele
+8 Filtre Daha
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çanakkale Satılık Arsa İlan Arama Rehberi

 

Emlakjet güvencesiyle en güvenilir ve en uygun arsaları bulabilmeniz için oluşturduğumuz bu arsa arama rehberinde; Çanakkale satılık arsa arayanlar için bazı önemli detayları sizler için burada derledik.

 

Çanakkale Satılık Arsa

 

Çanakkale satılık arsa arayanlar için Çanakkale, Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara Bölgesi’nde yer alan bir ildir. Sınırları; kuzeyden Tekirdağ ili ve Marmara Denizi, batıdan Ege Denizi, doğudan Balıkesir ili ve güneyden ise Balıkesir ili çevrilmiştir. İklimi, ilin coğrafyası nedeniyle geçiş niteliği taşısa da çoğunlukla Akdeniz İklimi özellikleri taşır. Ege Denizi’nde yer alan Türkiye’ye ait en büyük adalar olan Bozcaada ve Gökçeada ilçeleri Çanakkale iline bağlıdır. Eski çağlarda Hellespontos ve Dardanelles olarak bilinen bu ilde 3000 yıldan beri yerleşim olduğu bilinmektedir. Bilinen tarihi geçmişte bu topraklara; Lidyalılar, Pers İmparatorluğu, Bizans ve Osmanlı gibi büyük devletler hakim olmuştur. Çanakkale’de ziyaret edebileceğiniz bazı değerli bölgeler arasında; Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Çanakkale Şehitler Abidesi, Gökçeada Sualtı Milli Parkı, Aynalı Çarşı, Truva Atı, Çanakkale Deniz Müzesi, Bozcaada Müzesi, Kestanbol Kaplıcası, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bozcaada Göztepe ve Ayazma Pınarı Tabiat Parkı gelir. 12 ilçeden meydana gelen Çanakkale, TUİK son nüfus bilgilerine göre toplam 559.383 nüfustan meydana gelmektedir.

 

Çanakkale Satılık Arsa Fiyatları ve İlanları

 

Emlakjet ekibi olarak Çanakkale'de satılık arsa almak isteyenler için öncelikle şunu belirtmek istersek Çanakkale satılık arsa fiyatları; yıl içerisinde değişimler gösterebilmekte olup bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre genellikle arsanın bulunduğu çevreye, arsanın metrekaresine, eğitim kurumlarına, hastaneye ve merkeze yakınlıklarına göre değişimler gösterebilmektedir. Satılık arsa almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İş, eğitim, yatırım veya hobi sebebiyle satın alabileceğiniz dilediğiniz kriterlere uygun Çanakkale satılık arsa ilanları için Emlakjet’in en güncel ilanlarına mutlaka göz atmayı unutmayın!

 

Çanakkale Satılık Arsa Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Tarla; cinsi arsa olmayan ve daha çok tarım amaçlı kullanılan ve üzerinde tarımsal küçük yapılaşmaların oluştuğu topraklara denir. Cinsi arsa olmayan tüm arazi çeşitlerinde; tarla, zeytinlik, arsa ve bahçe gibi tarım arazileri üzerinde yapılaşma yasak veya çok kısıtlı olduğu için tarım arazileri, imar parselleri olmadığından üzerinde ruhsatlı binalar yapılamaz. Ancak zamanla imar alanları içinde kalabilir ve yapılaşma şartlarına sahip olabilirler. Bu durumda vasıfları değişerek “arsa” niteliğine dönüşebilirler. Arsa, belediyenin üzerinde yapılaşmaya izin verdiği toprak parçası olarak ifade edilir. Bir arsa satın almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız ve satın aldığınız arazinin gerçek niteliğini bilmeniz gerekmektedir. Çanakkale satılık arsa sahibinden arıyorsanız en güncel ilanlarımızı Emlakjet.com üzerinden takip edebilirsiniz.

Çanakkale Satılık Arsa Arayanlar İçin Ulaşım Olanakları

En uygun ve en yaşanabilir Sahibinden Çanakkale’de denize yakın satılık arsalar için bu şehre ulaşım; aktarmalı veya aktarmasız olarak belediye otobüs hattı, feribot, dolmuş ve taksi aracılığı ile sağlanmaktadır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.