Emlakjet

İzmir Çeşme Satılık Arsa

araması için 189 ilan bulundu
search
Çeşmecancel
İzmircancel
Altyapı Özelliklerini Filtrele
+8 Filtre Daha
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çeşme Satılık Arsa İlan Arama Rehberi

 

Emlakjet güvencesiyle en güvenilir ve en uygun arsaları bulabilmeniz için oluşturduğumuz bu arsa arama rehberinde; Çeşme satılık arsa arayanlar için bazı önemli detayları sizler için burada derledik.

 

Çeşme Satılık Arsa

 

Çeşme satılık arsa arayanlar için Çeşme, İzmir’in bir ilçesidir. Sınırları; kuzeyden batıdan ve güneyden Ege Denizi, doğudan ise Urla ilçesi ile çevrilmiştir. Çeşme, tarihteki on iki İyon kolonisinden birisidir. Pausanias’a göre, Erythrai (Ildırı), Giritliler tarafından kurulmuştur. Tarihi geçmişte topraklarında; Giritliler, Tiranlar, Lidyalılar, Persliler, Selçuklular ve Osmanlılar gibi büyük devletlere ev sahipliği yapmıştır. Çeşme’de görmeniz gereken bazı tarihi ve doğal güzellliklerin başında; Hacı Memiş Ağa Camii, Çeşme Kalesi, Erythrai Antik Kenti, Çeşme Arkeoloji Müzesi ve Germiyan Köyü gelir. 25 mahalleden meydana gelen bu şehrimiz TUİK son nüfus bilgilerine göre toplam 48.924 nüfustan meydana gelmektedir.

 

Çeşme Satılık Arsa Fiyatları ve İlanları

 

Emlakjet ekibi olarak Çeşme'de satılık arsa almak isteyenler için öncelikle şunu belirtmek istersek Çeşme satılık arsa fiyatları; yıl içerisinde değişimler gösterebilmekte olup bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre genellikle arsanın bulunduğu çevreye, arsanın metrekaresine, eğitim kurumlarına, hastaneye ve merkeze yakınlıklarına göre değişimler gösterebilmektedir. Satılık arsa almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İş, eğitim, yatırım veya hobi sebebiyle satın alabileceğiniz dilediğiniz kriterlere uygun Çeşme satılık arsa ilanları için Emlakjet’in en güncel ilanlarına mutlaka göz atmayı unutmayın!

 

Çeşme Satılık Arsa Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Tarla; cinsi arsa olmayan ve daha çok tarım amaçlı kullanılan ve üzerinde tarımsal küçük yapılaşmaların oluştuğu topraklara denir. Cinsi arsa olmayan tüm arazi çeşitlerinde; tarla, zeytinlik, arsa ve bahçe gibi tarım arazileri üzerinde yapılaşma yasak veya çok kısıtlı olduğu için tarım arazileri, imar parselleri olmadığından üzerinde ruhsatlı binalar yapılamaz. Ancak zamanla imar alanları içinde kalabilir ve yapılaşma şartlarına sahip olabilirler. Bu durumda vasıfları değişerek “arsa” niteliğine dönüşebilirler. Arsa, belediyenin üzerinde yapılaşmaya izin verdiği toprak parçası olarak ifade edilir. Bir arsa satın almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız ve satın aldığınız arazinin gerçek niteliğini bilmeniz gerekmektedir. Çeşme satılık arsa sahibinden arıyorsanız en güncel ilanlarımızı Emlakjet.com üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Çeşme Satılık Arsa Arayanlar İçin Ulaşım Olanakları

 

En uygun İzmir Çeşme satılık arsalar için bu ilçeye ulaşım; aktarmalı veya aktarmasız olarak  ESHOT belediye otobüsü, metro, minibüs ve taksi aracılığı ile sağlanmaktadır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.