Emlakjet

İzmir Karaburun Satılık Arsa

araması için 334 ilan bulundu
search
Karaburuncancel
İzmircancel
Altyapı Özelliklerini Filtrele
+8 Filtre Daha
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İzmir Karaburun Satılık Arsa 

Ege denizi kıyısında yer alan bir yardımada olarak özellikle yaz mevsiminde yoğun talep gören Karaburun, İzmir’in en az nüfuslu ilçeleri arasındadır. Huzurlu ve sakin bir hayat için ideal bir bölgededir. Ekonomisi; enginar, üzüm, nergis, badem, yöreye özgü zeytin ve peynir çeşitlerinin üretim ve satışı üzerine kuruludur. Aynı zamanda balıkçılık gibi ekonomik faaliyetler de yapılır. Bu özellikleriyle tam bir Ege kasabası olan Karaburun satılık arsa ilanlarını inceleyebilirsiniz. 

Yeni bir yaşama adım atmak veya geleceğe yatırım yapmak için sahibinden Karaburun’da satılık arsa alternatiflerine göz atabilirsiniz. Çocuklarınıza daha iyi bir gelecek sağlamak, yazlık inşa etmek ya da tarımsal faaliyetlerde bulunmak için farklı arsa seçeneklerini inceleme şansınız olur. Sebze ve meyve yetiştirmek amacıyla vasfı tarla olarak belirtilen arsalara yönelebilirsiniz. Uygun fiyatlı arsaları değerlendirmek için devlet destekli projeleri araştıranların merak ettiği konuların başında TOKİ Karaburun arsa çekilişi ne zaman sorusu gelir. Konu hakkında bilgi edinmek için yapılan açıklamaları takip edebilirsiniz. 

Karaburun’da Satılık Arsaların Bulunduğu Popüler Semtler

Karaburun da satılık arsa ilanları farklı bölgelerde herkesin taleplerine cevap verebilecek özelliklere sahiptir. Doğa ve deniz manzarası sunan seçeneklerden köy içinde tarla olarak kullanabileceğiniz alternatiflere kadar geniş bir yelpazede arsa mevcuttur. Bunlar şöyle sayılabilir;

 • Satılık arsa Karaburun ilçesinde deniz kıyısında çam ağaçları arasında konut imarlı seçenekleriyle ilgi görür. Bu kapsamda Mordoğan mahallesi satılık arsa ilanlarını inceleyebilirsiniz.

 • Zeytinlik olarak satışa sunulan seçeneklerde tarımsal faaliyetlerinizi yürütüp kendi yiyeceğiniz zeytinyağını üretebilirsiniz. Vasfı bahçe olarak tanımlanan yerlerde çiftçilik, hobi bahçesi ya da meyve/sebze ekimi yapabilirsiniz. Bunun için Yayla mahallesi satılık arsa ilanlarına göz atabilirsiniz. 

 • Doğanın en güzel yerinde cennetten bir köşede bulunan geniş parselli, yolu açılmış tarlalara bakabilirsiniz. Yazlık villa projelerine imza atmak amacıyla Kösedere mahallesi satılık arsa alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. 

 • Panoramik manzaralı, imarlı, altyapısı hazır arazileri bireysel ya da ticari amaçlı bina inşaatı için kullanabilirsiniz. Bunun için Sarpıncık mahallesi satılık arsa seçenekleri idealdir. 

 

 

Karaburun Satılık Arsa Bakanlara Ulaşım Rehberi

Arsa yatırımı yapmak için Karaburun’u seçenler ulaşım konusunda bilgi edinmek isteyebilirler. Arsaların değerine etki eden bu konu aynı zamanda kullanım açısından da önemlidir. Karaburun arsa ilanlarına bakarken bu detayı da dikkate alabilirsiniz. İlçe genelinde toplu taşıma araçları arasında otobüs ve dolmuşlar öne çıkar. Aynı zamanda ilçe genelinde asfalt yollar hâkimdir. Köy ve iç kısımlarda kalan yerlerde yolu açılmış olan arsaları tercih edebilirsiniz. Karaburun’da satılık arsa arayışınızda önceliği ulaşıma verdiğinizde en ideali merkez ilçe satılık arsa seçenekleridir. Yatırımlarınızın değer kazanması açısından bu konu önemlidir. 

Karaburun Satılık Arsa Fiyatları

Karaburun arsa fiyatları; m2, konum, manzara ve ulaşım özelliklerine göre belirlenir. Buna ek olarak satılık imarlı arsa seçenekleri de fiyatı belirlerken dikkate alınır. Bina inşa etmeyi amaçlıyorsanız yatırımlarınızı daha uygun fiyatlarla yapabileceğiniz kupon arsaları araştırabilirsiniz. Ayrıca sahibinden satılık arsa alternatifleri de birikimlerinizi değerlendirme konusunda size avantaj sağlar. 

İlçede farklı özelliklere sahip pek çok arsa bulunur. Kendi kriterlerinize göre arama yapmak için satılık konut imarlı arsa ilanları, deniz manzaralı olanlar ya da vasfı tarla olanlar şeklinde listeleyebilirsiniz. Zeytin ağaçlarıyla çevrili yağhane olarak kullanabileceğiniz özellikleriyle yoğun ilgi gören Karaburun Kösedere satılık arsa ilanlarına göz atabilirsiniz. 

Karaburun Satılık Arsa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İzmir Karaburun satılık arsa ilanları sayesinde ileride kâr elde edebileceğiniz yatırımları yapabilirsiniz. Kendi hayallerinizi gerçekleştirmek, çocuklarınıza bırakmak ya da sadece paranızı değerlendirmek için Karaburun ve çevresindeki arsalara göz atabilirsiniz. Arsa satın alırken dikkat etmeniz gerekenler şöyle sayılabilir;

 • Turistik açıdan önemli bir bölge olması sebebiyle Karaburun’a yoğun talep vardır. Bu sebeple merkezdeki ilanlar yerine gelişmeye açık bölgelere yönelebilirsiniz. Bütçenize uygun seçeneklerle ileride kârlı çıkabilirsiniz. 

 • Sahilde, su havzasında ya da SİT alanında bulunan arsaların satışları sırasında farklı hukuki prosedürler geçerli olduğu için bu konuları önceden araştırmanızın faydası olur.

 • Doğa ve deniz manzaralı arsalar daha yüksek fiyatlı olurken iç bölgelerde kalanlar düşük fiyatlıdır. Bu tip özelliklerine ek olarak ulaşım/altyapı durumlarını da inceleyebilirsiniz. Yolu açık olan arsalar daha avantajlı oldukları için değerlendirebilirsiniz.

 • Karaburun’da satılık arsa ilanlarına bakarken kullanım amacınıza göre tercihlerinizi belirleyebilirsiniz. Tarımsal faaliyetler için vasfı tarla/bahçe, bina inşa etmek için konut imarlı olanları seçmeniz gerekir.

 • Arsanın bulunduğu bölgenin deprem risk haritasındaki yerini ve durumunu öğrenmeniz sayesinde yatırım kararınızı verebilirsiniz. Uygun bir yere yatırım yapmak için zemin etütü konusunda da bilginizin olması önemlidir.

 • İpotek, özel/kamu kullanımı, şerh gibi detayları tapudan incelemeniz sayesinde birikimlerinizi doğru yerde kullanabilirsiniz.

 • Köy ve kırsal alana yakın yerlerdeki arsalar merkezdekilere göre doğayla iç içe yaşamak için idealdir. Sakin ve huzurlu bir yer arıyorsanız beklentilerinizi karşılar.

 • İlçe genelindeki arsa seçenekleri farklı özellikleriyle her kesime hitap eder. Kendi kriterlerinize öncelik vererek dilediğiniz standartları belirleyip aramalarınızı daraltabilirsiniz. 

 • Arsayı uzun vadede değerlendirmeyi düşünüyorsanız kupon/acil satışa sunulan yerleri inceleyerek satın alabilirsiniz. Böylece düşük fiyatlarla yatırım yapma fırsatlarını kullanma şansınız olur.

Karaburun doğal güzellikleri ve huzurlu yaşamıyla her yaştan kişinin yaşayabileceği özelliklere sahiptir. Deniz, güneş, kum gibi tatil öğelerinden tarım, hayvancılık ya da hobi bahçeciliği gibi hobi faaliyetlerine kadar geniş bir kitlenin beklentilerini karşılar. Emlakjet ayrıcalıklarıyla binlerce ilan arasından istediğinizi bulmak için sadece birkaç şey yapmanız yeterlidir. Siteye üye olduktan sonra sizin için uygun alternatifleri belirleyerek yatırım kararınızı verebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.