Emlakjet

Siirt Satılık Arsa

araması için 7 ilan bulundu
search
Siirtcancel
Altyapı Özelliklerini Filtrele
+8 Filtre Daha

Siirt Satılık Arsa İlan Arama Rehberi

 

Emlakjet güvencesiyle en güvenilir ve en uygun arsaları bulabilmeniz için oluşturduğumuz bu arsa arama rehberinde; Siirt satılık arsa arayanlar için bazı önemli detayları sizler için burada derledik.

 

Siirt Satılık Arsa

 

Siirt satılık arsa arayanlar için Siirt, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilidir. Sınırları; kuzeyden Bitlis'in ilçeleri, batıdan Batman’ın ilçeleri, güneyden Şırnak, Batman ve Mardin ilinin ilçeleri, doğudan Şırnak ilinin ilçeleri ve kuzeydoğudan ise Van ilinin ilçeleriyle çevrilmiştir. Siirt ili; Mezopotamya ve Anadolu Uygarlıkları’nın kesiştikleri alanda kurulmuştur. Yapılan yüzey araştırmaları sonucu şehirde; Neolitik, Kalkolitik, Tunç ve Helenistik, Roma, Bizans, İslam ve Yakınçağı’ı kapsayan dönemlere ait buluntular ortaya çıkarılmıştır. Bilinen tarihi geçmişiyle bu topraklarda; Hurriler, Hititler, Urartular, Asurlar, Medler, Persler, Partlar, Arsaklılar, Sasaniler, Romalılar, Emeviler, Abbasiler, Anadolu Selçukluları ve Osmanlılar gibi bazı önemli uygarlıklara ve devletlere uzun yıllar ev sahipliği yapmıştır. Siirt'te ziyaret edebileceğiniz bazı değerli bölgeler arasında; Siirt Ulu Camii, Veysel Karani Türbesi, İbrahim Hakkı Hazretleri Türbesi, Tillo Kalesi ev Cam Seyir Terası, Sağlarca Kaplıcası, Derzin Kalesi, Çemikari Yaylası, Siirt Mağaraları, Kormas Kalesi, Erzen Ören Yeri, Botan Kanyonu, Rasıl Hacar ve Siirt Saat Kulesi gelir. 7 ilçeden meydana gelen Siirt ili, TUİK son nüfus bilgilerine göre toplam 331.311 nüfustan meydana gelmektedir.

 

Siirt Satılık Arsa Fiyatları ve İlanları

 

Emlakjet ekibi olarak Siirt'te satılık arsa almak isteyenler için öncelikle şunu belirtmek istersek Siirt satılık arsa fiyatları; yıl içerisinde değişimler gösterebilmekte olup bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre genellikle arsanın bulunduğu çevreye, arsanın metrekaresine, eğitim kurumlarına, hastaneye ve merkeze yakınlıklarına göre değişimler gösterebilmektedir. Satılık arsa almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İş, eğitim, yatırım veya hobi sebebiyle satın alabileceğiniz dilediğiniz kriterlere uygun Siirt satılık arsa ilanları için Emlakjet’in en güncel ilanlarına mutlaka göz atmayı unutmayın!

 

Siirt Satılık Arsa Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Tarla; cinsi arsa olmayan ve daha çok tarım amaçlı kullanılan ve üzerinde tarımsal küçük yapılaşmaların oluştuğu topraklara denir. Cinsi arsa olmayan tüm arazi çeşitlerinde; tarla, zeytinlik, arsa ve bahçe gibi tarım arazileri üzerinde yapılaşma yasak veya çok kısıtlı olduğu için tarım arazileri, imar parselleri olmadığından üzerinde ruhsatlı binalar yapılamaz. Ancak zamanla imar alanları içinde kalabilir ve yapılaşma şartlarına sahip olabilirler. Bu durumda vasıfları değişerek “arsa” niteliğine dönüşebilirler. Arsa, belediyenin üzerinde yapılaşmaya izin verdiği toprak parçası olarak ifade edilir. Bir arsa satın almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız ve satın aldığınız arazinin gerçek niteliğini bilmeniz gerekmektedir. Siirt satılık arsa sahibinden arıyorsanız en güncel ilanlarımızı Emlakjet.com üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Siirt Satılık Arsa Arayanlar İçin Ulaşım Olanakları

 

En uygun Siirt Merkez’de satılık arsalar için bu ilçeye ulaşım; aktarmalı veya aktarmasız olarak belediye otobüsü, minibüs ve taksi aracılığı ile sağlanmaktadır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.