Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karataşcancel
Adanacancel

Adana Karataş Satılık Daire

araması için 24 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Karataş Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Karataş satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, ilçe hakkında birçok konuda bilgi edinmelerini sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, ilçeyi daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Karataş, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Adana ilinin bir ilçesidir. Adana, Türkiye’nin refah seviyesi en yüksek beşinci kentidir. Karataş ilçesi de , Akdeniz’in doğu hattında yer almaktadır. İlçe Seyhan ve Ceyhan nehirleri arasındaki 907 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Uzun bir sahil hattı da bulunan Karataş’ın, denizden yüksekliği bir başka deyişle rakımı 10 metre civarındadır. Karataş, kent merkezinden tam 48 metre uzakta yer almaktadır  

Karataş Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi 

Karataş satılık ev düşünenler, ilçenin köklü tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar, ilçeye ilk yerleşimin M.Ö 1000’li yıllarda gerçekleştiğini kanıtlamaktadır. Ticaret yolları üzerinde bulunan Karataş, önemli bir liman kentidir. Hem askeri hem de ticari açıdan stratejik bir rol üstlenen ilçenin bilinen ilk ismi Margasus’tur. Arzava ve Huri krallıklarından sonra bölgeye hükmedenler Hititler olmuştur.Hititleri yenen Asurlular ise, Karataş ilçesi de dahil olmak üzere büyük bir krallık kurmuşlardır. Ortaçağda, Romalıların ve Abbasilerin eline geçen ilçe, 1517 yılında Yavuz Sultan Selim’in doğu seferi ile fethedildi. Osmanlı İmparatorluğu’nun yenildiği ve topraklarının Avrupalı devletlerce paylaşıldığı 1918 yılında ise, bölge Fransız ordusu tarafından işgal edildi. Düşmana karşı cesurca savaşan Karataş, cumhuriyetin ilanından sonra önce bucak daha sonra da ilçe halini almıştır. 

Karataş Satılık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 Tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 24.559 kişi olarak belirlenmiştir. Bahsi geçen kişilerin %49.04’ü kadın, geriye kalan %50.96’sı erkektir. İlçede nüfus artış hızı ise %11.14 ile kent ortalamasının oldukça üzerindedir. İlçe 43 mahalleden oluşmaktadır ve bu mahallelerin yalnızca beşi merkezde yer almaktadır. Merkezde yer alan beş mahallede yaşamını sürdürenlerin sayısı ise 9.602 kişi olarak hesaplanmıştır. Karataş satılık konut düşünenler arayışlarını ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde arayışlarını sürdürebilirler:

 • Karataş Mahallesi 
 • Karşıyaka Mahallesi
 • Kemaliye Mahallesi
 • Orta Mahallesi
 • Yeni Mahalle 
 • Kemaliye mahallesi
 • Bahçe Mahallesi
 • Tuzla Mahallesi
 • Tabaklar Mahallesi
 • Karagöçer Mahallesi 

Karataş satılık daire merkezde 3+1 tercihinde bulunmak isteyenlerin araştırmalarını , Karataş, Karşıyaka , Kemaliye, Orta ve Yeni Mahalle’de yoğunlaştırmaları gerekmektedir.

Karataş Satılık Daire Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen bilgilere göre, Karataş’ta satılık evler ortalama 130 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.529 Türk Lirası’dır. Buradan hareketle, Adana Karataş satılık ev arayışında olanların, yaklaşık 198.770 Türk Lirası ödemeye hazır olması gerekmektedir. İlçeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 25 yılda gerçekleşecektir. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibidir:

 • 2+1, 115 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 190.325 Türk Lirası
 • 3+1, 140 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 201.600  Türk Lirası

Eğer Karataş satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya Adana Karataş Mavi Yunus Sitesi satılık ev gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.