Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pozantıcancel
Adanacancel

Adana Pozantı Satılık Daire İlanları

araması için 12 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Pozantı Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Pozantı satılık daire arayanlar için, semte dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Gelin, Adana’nın güzel ilçesi Pozantı’yı birlikte daha yakından tanıyalım.  Tarih boyunca Pendonsis, El-Bedendum ve Bozantı ismi ile anılan ilçe, Adana’nın kuzeybatısında yer almaktadır. Yaklaşık 793 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanan Pozantı’nın denizden yüksekliği 780 metredir. Bu rakam, kent ortalamasının yaklaşık 750 metre üzerindedir. İlçe, nüfus bakımından Adana’nın onuncu büyük yerleşim bölgesidir. Semtin kuzeydoğusunda Mersin ve Niğde illeri bulunaktadır. Önce Hititlerin, daha sonra sırasıyla Perslerin, İskender’in ve Romalılar ile Bizanslıların eline geçen ilçe, 1015 tarihinde Anadolu’ya yerleşen Türkler tarafından mesken edilmiştir. Haçlı Seferleri sırasında, kısa süreliğine Bizanslıların eline geçen bölge, Ramazanoğulları Beyliği’nden sonra 1517 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırlarına dahil olmuştur.

Pozantı Satılık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Pozantı satılık ev tercihinde bulunmayı düşünenler ve özellikle de şehir dışından gelerek ilçeye yerleşecekler için, semtin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı oldukça önemlidir. Pozantı ilçesi, Orta Toroslar’da bir vadi içerisinde kurulmuş bir vaziyettedir ve İç Anadolu ile Akdeniz Bölgesi arasında bir geçit görevi görmektedir. İlçe merkezinden geçen Çakıt ve Körkün Çayı, bölgenin en önemli su kaynaklarındandır. Pozantı’nın en yüksek noktası ise 3600 metrelik Demirkazık Dağı’dır. Pozantı da bir geçiş iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple ilçede yazlar serin, kışlar ise soğuk geçer. Kar yapışının da görüldüğü semtte, yağış rejimi son dönemlerde farklılaşmıştır. Aniden bastıran yağmurlar, hasattan elde edilen verimi düşürmektedir. Topraklarının %67’si ormanlarla kaplı olan ilçede, ardıç, kızılçam, sedir ve köknar ağaçları görülmektedir.

Pozantı Satılık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi

Adana’nın en kalabalık altıncı ilçesi olan Pozantı’nın nüfusu 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, 20.683’tür. İlçede ikamet edenlerin %47.69’u kadın, geriye kalan, %52.31’i erkektir. Popülasyonun artış hızı ise %7.64’tür. İlçe, yirmi bir mahalleden oluşmaktadır ve bu mahallelerin beşi merkezde yer almaktadır. Merkez mahallelerde yaşayanların sayısı ise 11.305 kişidir. Çamlıbel Mahallesi, ilçe merkezinden en uzakta bulunan yerleşim merkezidir. Pozantı satılık konut bakanlar, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilir:

 • Cumhuriyet Mahallesi 
 • Gökbez Mahallesi
 • İstiklal Mahallesi
 • Kurtuluş Mahallesi
 • Zafer Mahallesi
 • Akçatekir Mahallesi
 • Alpu Mahallesi
 • Aşçıbekirli Mahallesi
 • Belemedik Mahallesi
 • Çamlıbel Mahallesi

Zafer Mahallesi, 5650 kişilik nüfusu ile ilçenin en kalabalık yerleşim merkezidir. Bu sebeple, ilçede ikamet etmeyi düşünenlerin birçoğu Pozantı Zafer Mahallesi satılık daire arayışına girmektedir. 

Pozantı Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen bilgiye göre, ilçede toplam 32.399 adet konut bulunmaktadır. Her konutta yaklaşık 3.31 kişi yaşamını sürdürmektedir. Pozantı’da satılık daireler ortalama 147 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama ev bedeli ise 1.331 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile,  Adana Pozantı satılık ev tercih edecek bir kişi ortalama 195.657 Türk Lirası ödemeye hazır olmalıdır. İlçeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 23 yıldır. Ancak hayalinizdeki konut ve onun sahip olduğu özellikler bu fiyatı değiştirebilir. Örneğin Pozantı’da, 3+1 150 metrekarelik kullanım alanına sahip bir evin satış fiyatı yaklaşık olarak 202.200 Türk Lirası’dır. Bu sebeple, bütçenizi istekleriniz doğrultusunda belirlemeniz daha iyi olacaktır. Eğer Pozantı satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya Pozantı satılık müstakil ev ilanlarının da bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Adana Pozantı Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Pozantı Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Yalova Çiftlikköy Satılık Villa
 • Şanlıurfa Eyyübiye Haleplibahçe Mahallesi Satılık Daire
 • Bursa Mudanya Devren İşyeri
 • Ankara Mamak Lalahan Mahallesi Satılık Daire
 • Iğdır Tuzluca Eğrekdere Köyü Satılık Tarla
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.