Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yumurtalıkcancel
Adanacancel

Adana Yumurtalık Satılık Daire

araması için 4 ilan bulundu

Yumurtalık Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Piyasası Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev satın almayı düşünen binlerce insana her gün aradıkları evi kolaylıkla bulabilmesine yardımcı olmaya devam ediyor. Yumurtalık satılık daire arayanlar için aradıkları evi bulmadan önce ilçe hakkında genel bilgilere ve konut piyasası bilgilerine ulaşabilsin diye sizler için araştırdığımız rehberimiz sizlerle buluşuyor.

 

Toplam yüzölçümü 553 kilometrekare olan ilçenin rakımı 20 metredir. Nüfusu Adana’nın en az nüfusu olan üç ilçesinden biri olan Yumurtalık’ta 2018 yılı verilerine göre 18.587 kişi yaşamaktaıdr. Bu nüfusun yüzde 50,68’i erkek, yüzde 49,32’si kadından oluşmaktadır. Yumurtalık, Adana İlinin güneydoğusunda Akdenize sahili bulunan bir ilçesidir. Tarihi Ortaçağa kadar uzanan ilçe Büyük İskender’in Persler’i mağlup ettikten sonra İskenderun Körfezinin kuzeyinde bir liman şehri kurmasına kadar büyük olaylara ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. İlçenin eski adı Ayas olan bölge, 1959 yılına kadar Ceyhan’a bağlı olup daha sonra müstakil ilçe statüsüne kavuşmuştur. Yumurtalık satılık ev arayanlar için il merkezine 80 kilometre uzaklıkta olan ilçenin çevresindeki diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Güneyinde Akdeniz
  • Kuzeyinde Ceyhan İlçesi
  • Batısında Karataş İlçesi
  • Kuzeybatısında Yüreğir İlçesi ile komşudur.

 

Yumurtalık Satılık Daire Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

Yumurtalık ilçesi idari yapısını 24 mahalle oluşturmaktadır. Bu mahallelerin 6’sı merkez mahalleleridir. Nüfusunun yüzde 30,4’ü merkezde yaşamaktadır. İlçe merkezine en uzak mahallesi ise 34,4 kilometre ile Yeşilköy’dür. Yumurtalık satılık daire tercihi yapabileceğiniz mahalleleri şunlardır; Zeytinbeli Mahallesi, Akdeniz Mahallesi, Yumurtalık Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Kalemli Mahallesi, Asmalı Mahallesi, Akyuva Mahallesi, Kırmızıdam Mahallesi, Sugözü Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Kuzupınar Mahallesi, Ören Mahallesi, Ayvalık Mahallesi, Ayas Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Devrişiye Mahallesi, Hamzalı Mahallesi, Narlıören Mahallesi, Kaldırım Mahallesi, Deveciuşağı Mahallesi, Haylazlı Mahallesi, Gölovası Mahallesi, Kesmeburun Mahallesi, Yeniköy Mahallesi. Yumurtalık Kıyıkent Sitesi satılık daire ilanları gibi en çok tercih edilen bölgeleri incelemek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 

 

Yumurtalık Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçenin Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 12.381 konut, 957 adet işyeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı hane başına 3,5 olarak hesaplanmıştır. Bölgede en çok tercih edilen sahil taraflarında bulunan yeni yazlık stili konutlardır. Tercih edilen konutun sahip olduğu bölgesel özellikler, manzarası, sitenin özellikleri ya da dairenin iç özelliklerine göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Yumurtalık satılık daire almayı düşünenler için ilçenin konut satış piyasası şu şekildedir;

 

  • Ortalama satılık daire alanı 120 metrekare,
  • Ortalama satılık daire birim satış fiyatı 1.514 TL,
  • 3+1 120 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 181.680 TL’dir. 
  • Konutun amortisman süresi ortalama 17 yıl olarak hesaplanmıştır. 

 

Güncel konut projelerinden en gözde olanı Öztaş Limited, Alara My World projesinde fiyatlar 180.000’den başlıyor. Sizxe aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenin en güvenilir emlakçısından ya da sahibinden Yumurtalık Alara My World satılık daire ilanlarını inceleyebilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.