Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Adıyaman Çelikhan Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çelikhancancel
Adıyamancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çelikhan Satılık Daire Arayışında Olan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak yeni konut alacak olan vatandaşların yanında olarak onlara yol göstermeye devam ediyoruz. Çelikhan satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberine göz atmadan satın almak istediğiniz daireye karar vermeyin. İlçe için hazırlamış olduğumuz, nüfus, mahalle, iklim ve konut kira piyasası bilgilerine bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

 

Çelikhan ilçesi Adıyaman-Malatya arasında yer alan Güneydoğu Toros Dağları’nın devamı olan dağların arasına kurulmuş bir ilçedir. Rakımı 1.388 metre olan ilçenin yer şekilleri dağlık ve engebelidir. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede, yazlar sıcak ve kurak, kışlar kar yağışlı ve soğuk geçmektedir. İlçede yer alan Akdağ, bölgedeki en yüksek dağ olup, yüksekliği 2 bin 700 metredir. Bölgede yer alan önemli akarsulardan, Abdulharap ve Bulam çayı ilçe içerisinde bulunmaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ilçe, Doğu Anadolu’ya geçişlerde köprü konumundadır. Bu nedenle Çelikhan satılık daire arayan vatandaşlar bu ilçeyi tercih etmektedir. Bazı iklim özellikleri bakımından Doğu Anadolu ile benzerlik gösteren ilçenin kuzeyinde; Yeşilyurt ilçesi, güneyinde, Adıyaman ili, doğusunda Sincik ilçesi yer almaktadır.

 

Çelikhan Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Bilgisi

Emlakjet Bölge Raporu Nisan 2019 verilerine göre toplam konut sayısı 3 bin 101 adet olan ilçede 619 adet iş yeri bulunmaktadır. Hane başına 2,95 kişinin düştüğü ilçede 2015 yılı verilerine göre 15 bin 213 olan nüfus, Adıyaman Çelikhan satılık daire arayan vatandaşların gün geçtikçe artması ile birlikte yükselmiştir. 2018 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 16 bin 65 kişi yaşamaktadır. Nüfusun yüzde 51,62’sini (8 bin 292) erkek nüfusu oluştururken, yüzde 48,38’ini (7 bin 773) kadın nüfusu oluşturuyor. 

 

Çelikhan Satılık Daire Arayışındakiler İçin İlçe Ekonomi Bilgisi

Çelikhan satılık daire arayan vatandaşlar için yaptığımız araştırmalara göre, ilçe içerisinde yaşayan vatandaşların geçimlerini tarım ve hayvancılık ile sağladığı görülmektedir. Bölgede yer alan dağlık ve engebeli arazi yapısı tarımcılık faaliyetlerini sınırlandırmaktadır. Bu sebep ile ilçe içerisinde tarıma uygun 44 bin 200 dekarlık bir arazi yer almaktadır. Bu alanın 30 bin dekarına tütün, 1.600 dekarına meyve, 3 bin 800 dekarına bağ, 3 bin dekarına hububat ve 500 dekarlık alanında ise meyve sebze tarımı yapılmaktadır. İlçe içerisinde hayvancılıkla uğraşan ailelerin sayısında azalma görülse de bölgenin hayvancılığa elverişli olmasından ötürü hayvancılıkla ilgilenen ailelerin Çelikhan satılık konut arayışında olduğu gözlemlenmektedir. Tarıma uygun olmayan yerlerde küçükbaş hayvancılık faaliyetleri sürdürülmekte ve bu faaliyetler ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır.

 

Çelikhan Satılık Daire Arayışındakiler İçin İlçe Mahalle ve Köy Bilgisi

Çelikhan içerisinde yer alan köy ve mahalleler genellikle dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Adıyaman iline 50 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçe, Malatya iline 90 kilometrelik bir uzaklıktadır. Çelikhan satılık daire arayışında olan vatandaşların tercih edebileceği 17 mahalle ve 20 köy bulunmaktadır. Bunlar: Aktaş Mahallesi, Bahçeli Evler Mahallesi, Balıkburun Mahallesi, Başpınar Mahallesi, Cami Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Çamlıyayla Mahallesi, İnönü Mahallesi, Zafer Mahallesi, Kaya Mahallesi, Merkez Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Mahmut Nedim Ökmen Mahallesi, Aksu Köyü, Altıntaş Köyü, Gölbağı Köyü, Askerhan Köyü, Çampınar Köyü, Bozgedik Köyü, Recep Köyü, İncirli Köyü, Mutlu Köyü, Kalecik Köyü, Köseuşağı Köyü, Karaçayır Köyü, Korucak Köyü, Yeşilyayla Köyü, Şerefhan Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yağızatlı Köyü, Yeşilova Köyü ve en çok aranan mahallelerden biri olan sahibinden Çelikhan Aktaş Mahallesi satılık konut seçenekleri için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.