Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gergercancel
Adıyamancancel

Adıyaman Gerger Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Gerger Satılık Daire Arayışındakiler İçin ilçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak yeni ev arayışında olan vatandaşlara ev arayışlarında destek olmaya devam ediyoruz. Gerger satılık daire arayan kişiler için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberimizi inceleyerek ilçenin, nüfusu, mahalleleri, iklimi, tarihi, coğrafyası ve konut kira piyasası ile ilgili hazırlamış olduğumuz içeriği sizlere sunuyoruz. 

 

Adıyaman merkeze 105 kilometrelik bir mesafede yer alan Gerger, deniz seviyesinden 770 metre yükseklikte yer almaktadır. Tümüyle dağlık bir bölgede yer alan ilçenin en yüksek yeri 2 bin 250 metre ile Kımıl Dağı’dır. İçerisinde, Fırat Nehri, Demirtaş Çayı, Çifthisar Çayı ve Kara Göl isimli bir gölün yer aldığı ilçe su kaynakları bakımından zengindir. İklim bakımından karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede; yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk geçmektedir. Çet, Kürdek, Kımıl Dağı, Beyaz Çeşme ve Ovacık yaylalarının yer aldığı bölge yayla turizmi açısından da tercih edilmesi sebebi ile Gerger satılık daire arayışında olan vatandaşlar oldukça fazladır. Yüzölçümü 702 kilometre olan Gerge ilçesinin doğusunda; Diyarbakır iline bağlı Çüngüş ve Çermik ilçesi ve Şanlıurfa iline bağlı Siverek ilçesi, kuzeyinde; Malatya iline bağlı Pötürge ilçesi, güneyinde; Kahta, batısında ise Sincik ilçesi yer almaktadır. Adıyaman’ın 1954 yılında Malatya’dan ayrılması ile birlikte ilçe olan Gerger, ilçe statüsüne kavuşmadan önce Güngörmüş Köyü’ne bağlıydı. 

 

Gerger Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Tarih Bilgisi

Eski dönemlerden bu yana tarih sahnesinde yer alan birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe içerisinde birçok tarihi kalıntı yer almaktadır. Oymaklı Köyü içerisinde yer alan kale yapısı, Roma Dönemi’nde inşa edilmiş olup, Sonraki Selçuklu ve Osmanlı zamanlarında bu surlara eklenti yapılmıştır. Bu eserlere ait kalıntıların büyük çoğunluğu günümüzde halen ayaktadır. Turizm açısından da tercih edilen Gerger satılık daire arayan vatandaşların önemli tercihleri arasında yer almaktadır. Fırat Nehri yakınlarında inşa edilmiş olan Gerger Kalesi, Milattan Önceki 2. Yüzyılda Kommageneliler’in atası sayılan Arsemes tarafından kurulmuştur. Fırat Nehri kıyısında geçişlerin kontrol noktası olarak önemli bir lokasyona sahip olan kale, Kommageneliler’in ilk idari merkezi olmasının yanı sıra kutsal bir tapınak olarak da önem taşımaktadır. Tarihe yön vermiş uygarlıklara ev sahipliği yapan bu Gerger satılık konut arayan vatandaşlar tarafından konut arayışının yoğun olduğu ilçelerdendir.

 

Gerger Satılık Daire Arayanlar İçin Mahalle Bilgileri

1958 yılında ilçe statüsüne kavuşan ilçe içerisinde 4 mahalle ve 45 köy bulunmaktadır. Gerger satılık daire arayan vatandaşların tercih edebileceği mahalleler ve köyler şunlardır: Merkez Mahallesi, Keleşan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Yeni Mahallesi, Açma Köyü, Çifthisar Köyü, Ağaçlı Köyü, Çamiçi Köyü, Cevizpınar Köyü, Aşağıdağlıca Köyü, Burçaklı Köyü, Beşgöze Köyü, Budaklı Köyü, Beybostan Köyü, Gözpınar Köyü, Çobanpınarı Köyü, Gönan Köyü, Dağdeviren Köyü, Gölyurt Köyü, Dallarca Köyü, Geçitli Köyü, Demirtaş Köyü, Eskikent Köyü, Gümüşkaşık Köyü, Korulu Köyü, Güngörmüş Köyü, Konacık Köyü, Gündoğdu Köyü, Nakışlı Köyü, Güngörüş Köyü, Ortaca Köyü, Gürgenli Köyü, Saraycık Köyü, Güzelsu Köyü, Oymaklı Köyü, Kaşyazı Köyü, Onevler Köyü, Yağmurlu Köyü, Kesertaş Köyü, Üçkaya Köyü, Kılıç Köyü, Yeşilyurt Köyü, Koşarlar Köyü, Köklüce Köyü, Yenibardak Köyü, Kütüklü Köyü, Yayladalı Köyü, Sutepe Köyü, Seyitmahmut Köyü ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan sahibinden Gerger Merkez Mahallesi satılık daire arayanlar listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.