/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölbaşıcancel
Adıyamancancel

Adıyaman Gölbaşı Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Gölbaşı Satılık Daire Tercih Edeceklere Bölge Rehberi

Gölbaşı satılık daire bakarken size yol göstermesi amacıyla ilçenin emlak piyasasından tarihine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok bilgiyi kapsayan bir yazı hazırladık. Gölbaşı, Adıyaman ilinin bir ilçesidir. Şehrin batısında bulunur. Kuzeyden Malatya, güneyden Gaziantep, batıdan Kahramanmaraş illeri ve doğudan Tut ve Besni ilçeleri ile çevrelenmiştir. Rakımı yaklaşık 860 metredir. Önceden Gaziantep’e bağlı durumda iken 1933 yılında Malatya iline geçmiştir. 1954 yılında ise Adıyaman’a bağlanmıştır. 1958 senesinde de ilçe konumuna getirilmiştir. Bölge Doğu Anadolu ile Karadeniz bölgelerini Akdeniz bölgesine bağlar. Aynı zamanda Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’i birbirlerine bağlayan bir kavşak görevi görür. Gölbaşı ilçesinin şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 63 kilometredir. Engebeli bir araziyi yapısına sahip olan bölgenin yüzölçümü 784 kilometrekareden oluşur. İlçe halkının genel geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktan oluşur. 

Adıyaman gölbaşı satılık daire alacaklar yaşayacakları yerin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Gölbaşı merkezinde 3 adet göl bulunur. Bu göllerin çevrelerine ormanlık alanlar hakimdir. Ayrıca Göksu Çayı da bölgede dikkat çeken doğal harikalardandır. Bu da göl çevresinin turizm anlamında dikkat çekmesini sağlar. İlçede bulunan tarihi eserler arasında ise Altınlı ve Vijne Köprüleri yer alır. Üç kemerli olan Altınlı Köprüsünün ayaklarına sulardan korunmak için koni şekline sahip mahmuzlar yapılmıştır. Bölge birçok tarihi eser kalıntıları bulunmuştur. Bölün Başı Mağarası denilen bölgede öküz başı rölyefi yer alır. İlçede bulunan diğer mağaralarda da mezarlar ve ok demirleri gibi çeşitli kalıntılara rastlanılmıştır. Keykubat Kalesi de Romalılar döneminde inşa edilmiştir. Kentin yakınlarında pek çok mezar kalıntıları ve seramiklere rastlanılmıştır. Bu tarihiyle göz kamaştıran bölgede yaşamak istiyorsanız Adıyaman Gölbaşı satılık müstakil ev ya da daireler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

Gölbaşı Satılık Daire Alacaklara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 49.255 kişiden oluşur. Bu kişilerin %50,33’ünü erkekler ve %49,67’sini kadınlar oluşturur. Gölbaşı’nın yıllık nüfus artış oranı %0,40’dır. Nüfus yoğunluğu yani kilometrekare başına düşen kişi sayısı 61,50’dir. İlçenin toplamda 17 mahallesi ve 30 köyü bulunur. İlçenin en kalabalık mahalleri Mimar Sinan mahallesi, Cumhuriyet mahallesi ve Yeni mahalledir. En düşük nüfusa sahip olan mahalleleri ise Çakmak mahallesi ile Kalemkas mahallesidir. Siz de bu bölgeden ev arıyorsanız istediğiniz mahalleyi sitemizden aratabilirsiniz. İlçenin bütün mahallelerindeki ilanlara bakmak için ise Adıyaman Gölbaşı satılık ev ilanları için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

Gölbaşı Satılık Daire Fiyatları

Ev ararken bakılan ön önemli kriterlerden bir tanesi de evin fiyatıdır. Bir dairenin fiyatını; konumu, oda sayısı, krediye uygunluğu ve evin satın alınacağı dönemdeki emlak piyasası gibi birçok etken etkilemektedir. İlçedeki toplam konut sayısı 16.790’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ise ortalama 2,96’dır. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin ortalama alanları 150 metrekareden oluşur. Gölbaşı satılık daire fiyatları 159.300 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satılık daire fiyatı da 1.062 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüşleri ise 25 yıldır. Yani bir evin kendi satış fiyatını kira vasıtasıyla ödeme süresi yaklaşık 25 yıl sürer. Siz de eğer bütçenizi ayarladıysanız aradığınız evler EmlakJet’te. Hayalinizdeki eve bir an önce kavuşmak için Gölbaşı satılık daire sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle listeleme sayfalarımıza göz atmalısınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.