Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Adıyaman Kahta Satılık Daire İlanları

araması için 6 ilan bulundu
search
Kahtacancel
Adıyamancancel

Kahta Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com satılık daire arayan vatandaşlara istedikleri evi bulmalarına yardımcı oluyor. Kahta satılık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz, ilçe hakkında genel bilgilerin yer aldığı rehberimiz ile birlikte nüfusu, iklimi, coğrafyasını, ekonomisini ve konut kira piyasası ile ilgili merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

 

Kahta Satılık Daire Arayışındakiler İçin Tarih Bilgisi

Kahta, Mezopotamya’ya yakın oluşu sebebi ile birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Araştırmalar sonucunda bölgede Paleotik, Neolotik, Kalkolotik ve Tunç Dönemlerine ait kalıntılar bulunmuştur. Bölge, Hititler, Mitaniler, Aramiler, Asurlular, Persler ve Doğu Roma İmparatorluğu gibi birçok medeniyetin hakimiyeti altına girmiştir. Orta Çağ Dönemi’ne gelindiğinde İslam dünyası için önemli olmaya başlayan bu bölge, 1293 yılında Timur, 1516 tarihinden sonra da Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiştir. Cumhuriyet’in kuruluşunun ilk yıllarında Malatya iline bağlı bir ilçe iken sonrasında bugünkü yerine taşınarak Adıyaman iline bağlı bir ilçe haline gelir. Tarih için oldukça önemli olan Kahta satılık daire arayan vatandaşlar tarafından da yoğun olarak tercih edilmektedir. Dünyanın 7 harikası arasında bulunan Nemrut Dağı Öreni bu ilçe içerisindedir. Bu örenin dışında ilçede Cendere Köprüsü, Eski Kahta Kalesi, Karakuş Tepesi, Arsemia gibi önemli eserler yer almaktadır.

 

Kahta Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Coğrafyası

Adıyaman iline 33 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin yüzölçümü 1.490 kilometrekaredir. Merkezi ova üzerinde olan ilçenin güney bölümünde yer alan köyler ova, kuzey bölümünde yer alan köyler ise yamaçların üzerinde yer almaktadır. Kuzeyinde yer alan en yüksek noktanın Nemrut Dağı olduğu ilçede güney kısımlara doğru önce platolar sonrasında ise ovalar karşılaşılmaktadır. Kahta satılık daire arayan vatandaşlar, bölgenin coğrafyasını inceleyerek kendilerine uygun olan bölgeye karar verebilirler. İlçenin kuzeyinde; Sincik, Malatya, güneyinde; Samsat, batısında; Adıyaman, doğusunda; Gerger ve Şanlıurfa bulunmaktadır. Tarım ile ilgilenen kişiler Kahta’da satılık müstakil ev seçeneklerini inceleyerek ilçenin ova olan güney kısımlarından konut sahibi olabilirler.

 

Kahta Satılık Daire Arayanlar İçin Konut Satış Piyasa Değerleri

Emlakjet Raporu’ndan elde edilen son verilere göre, ilçede yer alan konut sayısı 24 bin 721 olarak tespit edilirken, iş yeri sayısının ise 4 bin 893 adet olduğu bilgisine ulaşıldı. Yoğun bir yapılaşmanın görülmediği ilçede hane başına düşen kişi sayısı 3,19’dur. Ortalama konut metrekaresinin 175 metrekare olarak tespit edildiği ilçede, metrekare başına düşen birim metrekare fiyatı 1.152 TL’dir. Adıyaman Kahta satılık daire arayan vatandaşların karşısına çıkan konut fiyatlarının 201 bin 600 TL civarında olduğu gözlemlenirken, konutların ortalama geri dönüş sürelerinin 28 yıl olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

Kahta Kiralık Konut Arayışı İçerisindekiler İçin Mahalle Bilgisi

2018 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre toplam nüfus 122 bin 774 olan ilçe nüfusunun yüzde 50,79’u (62 bin 360) erkek, yüzde 49,21’i (60 bin 414) kadındır. İlçe içerisinde 25 mahalle ve 102 köy yer almaktadır. Kahta kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği mahalleler: Akıncılar Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Cami Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bayraktar Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Kangülü Mahallesi, Çobanlı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Girne Mahallesi, Fırat Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Yeni Mahallesi, Kılavuz Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Menderes Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Şeyhbaba Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan sahibinden Kahta Soğuksu satılık ev seçenekleri için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Kahta Satılık Daire
Adalı KöyüAkalın KöyüAkdoğan KöyüAkıncılar Bld. (Akıncılar Atatürk Mahallesi)Akıncılar Bld. (Çamlıca Mahallesi)Akıncılar Bld. (Kılavuz Mahallesi)Akıncılar Bld. (Soğuksu Mahallesi)Akkavak KöyüAkkuş KöyüAktaş KöyüAkyıldız KöyüAlidam KöyüArılı KöyüAtatürk MahallesiAydınpınar KöyüBağbaşı KöyüBağlar MahallesiBağözü KöyüBallı KöyüBayraktar MahallesiBelenli KöyüBelören KöyüBeşikli KöyüBoğazkaya KöyüBoğazkaya Köyü (Sinke Mahallesi)Bostanlı KöyüBozpınar KöyüBoztarla KöyüBölükyayla Bld. (Atatürk Mahallesi)Bölükyayla Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Bölükyayla Bld. (Fatih Mahallesi)Bölükyayla Bld. (Kangülü Mahallesi)Burmapınar KöyüBüyükbağ KöyüBüyükbejyan KöyüBüyükbey KöyüCami MahallesiCumhuriyet KöyüCumhuriyet MahallesiÇakıreşme KöyüÇaltılı KöyüÇamlıca KöyüÇardak KöyüÇataltepe KöyüÇaybaşı KöyüÇıralık KöyüÇobanlı MahallesiÇukurtaş KöyüDamlacık KöyüDardağan KöyüDikenli KöyüDoluca KöyüDumlu KöyüDut KöyüEceler KöyüEkinci KöyüElbeyi KöyüErikdere KöyüErikli KöyüEsendere KöyüEski Kahta KöyüEskitaş KöyüFatih MahallesiFırat MahallesiFıstıklı KöyüGazi MahallesiGeldibuldu KöyüGirne MahallesiGöçeri KöyüGökçe KöyüGölgeli KöyüGüdülge KöyüGüzelçay KöyüHabipler KöyüHacıyusuf KöyüHamzalar KöyüHasandiğin KöyüHasköy KöyüHürriyet MahallesiIşıktepe Köyüİkizce Köyüİslamköy KöyüKaracaören KöyüKaradut KöyüKaraman KöyüKarataş KöyüKarşıyaka MahallesiKavaklı KöyüKayadibi KöyüKoçtepe KöyüKozağaç KöyüKöseler KöyüMenderes MahallesiMenzil KöyüMülkköy KöyüNarince KöyüNarlıdere KöyüNarsırtı KöyüOluklu KöyüOrtanca KöyüOvacık KöyüSalkımbağı KöyüSarısu KöyüSıraca KöyüSırakaya KöyüSusuz KöyüŞahintepe KöyüŞenköy KöyüŞeyhbaba MahallesiTaşlıca KöyüTaşlıçay KöyüTeğmenli KöyüTeknecik KöyüTuğlu KöyüTuranlı KöyüTurgut Özal MahallesiTütenocak KöyüUlupınar KöyüYapraklı KöyüYavuz Selim MahallesiYelkovan KöyüYenice KöyüYenikuşak KöyüYeni MahallesiYeşilkaya KöyüYolaltı KöyüZeytin KöyüZiyaret Köyü
Adıyaman Kahta Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Kahta Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Tire Devren İşyeri
 • Çanakkale Gökçeada Satılık İşyeri
 • Edirne Keşan Paşayiğit Mahallesi Satılık Arsa
 • Manisa Turgutlu Yıldırım Mahallesi Satılık Daire
 • Manisa Akhisar Satılık Villa
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.