Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sincikcancel
Adıyamancancel

Adıyaman Sincik Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sincik Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin Yol Gösterici Bilgiler

Emlakjet.com her gün binlerce kişiye aradığı evi kolaylıkla bulabilmesi için yardımcı olmaya devam ediyor. Sincik satılık daire arayanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimiz ile birlikte; ilçenin genel özellikleri, tarihi, nüfusu, iklim özellikleri ve konut piyasası hakkında detaylı bilgiye sahip olabileceksiniz. Sincik, Adıyaman’ın il merkezinin 70 kilometre kuzeydoğusunda yer alan bir ilçesidir. Dağlık ve dağınık bir arazi yapısına sahip olan ilçe nin güneyden kuzeye doğru yüksekliği artmakta ve ortalama olarak denizden yüksekliği 1.325 metredir. Güneydoğu Toros Dağlarının güney kesimindeki dağ ve tepelerin oluşturduğu bir ilçedir. Tarihi kaynaklarda Hititler, Romalılar, Kommagene Krallığı, Hurriler ve Mittaniler bu yörelerde yaşamış ve egemenliğini sürdürmüştür. Kültürel miraslara sahip bir ilçe olan Sincik turistik açıdan oldukça büyük öneme sahip olmuştur. 

 

Sincik’in ünlü sanatçıları ve ozanları Türkiye’nin dört bir köşesinde kültürel ve sanatsal faaliyetlerini geliştirmeye devam etmektedir. Aynı zamanda İlçe merkezi konumunda bulunan Karaman Mahallesinde çiğköfte günleri yapılmakta ve ilçe halkı ile çevre ilçe halklarının kaynaşmasını sağlamaktadır. Sincik satılık konut arayışında olanlar için ilçenin büyük bir bölümünün akraba olduğu bilinmekte ve belirli aşiretlerin ailelerinin yaşamaktadır. 

 

İlçenin çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlarıdır;

 

  • Kuzeyinde Malatya ili
  • Batısında Çelikhan İlçesi,
  • Güneyinde ve doğusunda Kahta İlçesi,
  • Güneybatısında Adıyaman Merkez İlçesi,
  • Kuzeydoğusunda Gerger İlçesi ile çevrilidir.

 

İklim özellikleri kış mevsiminde çok soğuk ve kar yağışlı, yaz mevsiminde ise sıcak ve kurak geçmektedir. Yaz mevsiminde sıcaklığın yükselmesinin yanı sıra yüksek rakımlı bölgeleri dolayısıyla kısmi serinlik hissedilebilmektedir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 17.414’tür. Bu nüfusun yüzde 50,31’i kadın, yüzde 49,69’u erkekten oluşmaktadır. 

 

Sincik Satılık Daire Tercihi Yapabileceğiniz Mahalleleri

2018 yılı TÜİK verilerine göre ilçenin idari yapısında 14 mahalle bulunmaktadır. Sincik satılık daire tercihi yapabileceğiniz mahalleleri şunlardır; Zeynel Aslan Mahallesi, Taşlıca Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Tuna Mahallesi, Mahmutoğlu Mahallesi, Fırat Mahallesi, Ayengin Mahallesi, Çınar Mahallesi, Özbilgin Mahallesi, Fatih Mahallesi, Onur Mahallesi, Çükan Mahallesi ve en çok nüfusa sahip olan merkez mahallesi konumundaki Sincik Karaman Mahallesi satılık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Sincik Satılık Daire Arayışında Olanlar İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 1.500 adet konut, 193 adet iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane halkı sayısı ise 2,12 kişi olarak hesaplanmıştır. Küçük bir ilçe olması dolayısıyla toplu konutlaşmalar ve kentleşme yaygınlaşmamıştır. Sincik satılık müstakil ev ilanlarının çok daha fazla olduğu ilçe genelinde devlet desteği ile konut piyasası gelişmeye devam edecektir. 

 

Sincik Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçenin Gezilecek Yerleri

Tarih boyunca Hititler, Hurriler, Mitaniler, Kommagene, Roma ve Bizans gibi büyük devletlere ev sahipliği yapmış olan ilçede tarihi mekanlar bulunmaktadır. Aynı zamanda Kıran Çayı, Aksu Çayı ve Yarpuzlu Çayı bulunmaktadır. Nemrut Dağı’na yakınlığı sebbiyle ziyaretçilerin geçiş güzergahı olarak kullanılmaktadır. Fatih Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Heron Kutsal Alanı (Derin Kalesi) ise ziyaretçilerini ağırlayan önemli gezilecek yerlerinden birisidir. Sizde aradığınız evi daha pratik şekilde bulabilmek için çevredeki güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden Adıyaman Sincik Karaman Mahallesi satılık daireler gibi en çok aranmış ilanlar için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.