/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tutcancel
Adıyamancancel

Adıyaman Tut Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Tut Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradığı evi binlerce ilan arasından kolaylıkla seçebilsin diye her gün ilan portföyünü geliştirmeye devam ediyor. Tut satılık daire arayışında olanlar için ilçenin genel özellikleri, tarihi, nüfusu, mahalleleri, iklim özellikleri ve konut piyasası hakkında bilgiler içeren ilçe rehberimiz sizlerle buluşuyor.

 

Tut, Adıyaman il merkezine 60 kilometre uzaklıkta kuzeybatısında bulunan ilçesidir. Güneydoğu Torosların bir uzantısı olan Hacı Muhammed Dağı’nın eteklerinde ‘’Yeşillikler Beldesi’’ olarak tanınmaktadır. Fırat Nehri’nin kolu olan Göksu Irmağı, ilçenin güneyinden geçmektedir. Güney ve batı sınırları Göksu, doğu sınırı Şovak suyu ile belirlenmiş olan ilçenin tarihi eski dönemlere kadar uzanmaktadır. Bu uzun tarihe tanıklık eden Ulu Cami, Musalla Cami, Malkayısı, Kaşlıca Kalesi, Şovak Köprüsü, Geyik Mağarası, Tarihi çınar ağacı, Memekli Mağara, Şeyh Ali Baba Türbesi ve Salah Camii gibi görülmeye değer pek çok tarihi mekanı mevcuttur. 

 

Toplam yüzölçümü 350 kilometrekare olan ilçenin rakımı 1.050 metredir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 10.161’dir. Bu nüfusun yüzde 51,72’si erkek, yüzde 48,28’i kadındır. İlçenin adının dut meyvesinden gelmektedir ve yaygın bir dut üretimi mevcuttur. Bunun dışında pirinç, antep fıstığı, zeytin, kiraz, nar, incir, pamuk gibi tarım ürünlerinin üretimi de yapılabilmektedir. Tut satılık daire arayışında olanlar için ilçece tarım arazisinin sınırlı oluşundan ötürü arazilerin değerleri oldukça yükselmiştir. Tut satılık konut almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

 • Güneyinde Besni İlçesi,
 • Kuzeyinde Malatya İlinin Doğanşehir İlçesi,
 • Batısında Gölbaşı İlçesi,
 • Doğusunda Adıyaman Merkez İlçesi ile çevrilidir. 

 

Tut Satılık Daire Alabileceğiniz Mahalleleri

Tut Fethiye Mahallesi satılık daireler gibi en çok aranan ilanları incelemek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 2018 yılı TÜİK verilerine göre ilçenin idari yapısı 7 mahalle oluşturmaktadır. Tut satılık daire tercihi yapabileceğiniz mahalleleri şunlardır;

 

 • Salah Mahallesi
 • Bulanık Mahallesi
 • Reşadiye Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Ayniye Mahallesi
 • Çamlıca Mahallesi
 • Fethiye Mahallesi

 

Tut Satılık Daire Arayışında Olanlar İçin İlçe Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 1.565 konut, 292 iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane halkı 2,83 kişi olarak hesaplanmıştır. Küçük bir ilçe olması dolayısıyla toplu konutlaşmalar ve kentleşme yaygınlaşmamış ancak devlet desteği ile gelişmeye başlayacak alanlara sahiptir. Tut satılık müstakil ev ilanlarının çok daha fazla olduğu ilçe genelinde konut piyasası gelişmeye devam edecektir. 

 

Tut Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçede bulunan Eğitim ve Sağlık Kurumları

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak eğitim veren okulların toplam sayısı; ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 23 adettir. İlçede bunun dışında yaygın eğitim kurumu veren Halk Eğitim Merkezi de bulunmaktadır. İmam Hatip Lisesi ve Çok Programlı Anadolu Lisesi olmak üzere iki adet lise bulunmaktadır.  Tut satılık daire almayı düşünenler için ilçede bulunan tek devlet hastanesi ise Tut İlçe Hastanesi’dir. Sizde aradığınız evi en hızlı yoldan bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Adıyaman Tut Ayniye Mahallesi satılık müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.