/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Adıyamancancel

Adıyaman Satılık Daire

araması için 307 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Adıyaman Satılık Daire Almak İsteyenler İçin Emlakjet Rehberi

Hayalinizdeki evi ararken Emlakjet size yalnızca evi bulmakla kalmıyor, Adıyaman satılık daire arayışınızda Adıyaman ile ilgili şehrin tüm detaylarını sunuyor. Adıyaman hakkında bilmeniz gereken genel bilgiler, iklim ve coğrafi özelliklerini ve konut piyasası hakkında bilgilere ulaşmanız için yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Adıyaman Satılık Daire Almak İsteyenler İçin Şehirin Genel Özellikleri

Adıyaman İlinin merkez ilçesi yüzölçümü 1702 kilometrekare iken, tüm ilçeleri ile birlikte yüzölçümü 7614 kilometrekaredir. rakımı ise dağlık bölge olduğundan dolayı değişse bile merkez ilçenin rakımı 669,00 metredir.2018 yılında yapılan nüfus sayımı verilerine ve emlakjet.com demografi verilerine göre şehirde 615,075 kişi yaşamaktadır.Bu nüfusun %50.33’ü kadın iken geri kalan %49,77’si ise erkektir.En fazla nüfus Merkez ileçede görülmektedir. Gün geçtikçe artan konut projeleri ile satılık ev talepleri artış göstermektedir. Merkezdeki Adıyaman Akkonut satılık daireler ise talebin fazla olduğu görülmektedir. İl plaka kodu alfabetik olarak sıralandığından dolayı Adanadan sonra gelerek 02’yi almıştır. Adıyaman satılık ev aldığınız takdirde telefon alan kodunuz 0416 olacaktır. 

 

Adıyaman, Kuzeyinde bulunan Gerger ve Çelikhan ilçeleri Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde iken, Batısında bulunan Besni ve Gölbaşı ile Akdeniz Bölgesinde yer alır. Orta Fırat olarak adlandırılan bu bölümde merkezi ile yer alır. İlin komşular ise;

 

 • Batı yönündeki Pazarcık ilçesi ile Kahramanmaraş iline,
 • Kuzey tarafında yer alan Yeşilyurt, Pütürge ve Doğanşehir ilçeleri ile Malatya iline,
 • Güneydoğusundaki Hilvan, Bozova, Siverek ve Halfeti ilçeleri ile Şanlıurfa iline, 
 • Güneybatı yönündeki Araban ilçesi ile Gaziantep iline,
 • Doğu yönündeki Çermik ve Çüngüş ilçeleri ile ise Diyarbakır iline komşudur.  

 

Adıyaman Satılık Daire Konut Piyasası

Emlakjet konut piyasası raporlarına göre Adıyaman ilinde satılık daire ortalama büyüklüğü 160 metrekaredir ve bu tarz evler 222.400 Türk Lirasından satışa sunulmaktadır . Bu evlerin ortalama birim fiyatı 1300 Türk Lirasına denk gelmektedir. Aldığınız konutun size geri dönüş süresi ise 24 yıl olarak tahmin edilmektedir. En pahalı evler Merkezde bulunurken bunu Kahta ve Gölbaşı ilçeleri takip etmektedir. 

 

Adıyaman Satılık Konut Alabileceğiniz İlçeleri 

 

 • Kahta: İlçenin kuzey bölgesi dağlık olup, güney bölümü ise ovalıktır. Denizden yüksekliği 750 metredir. Doğal bitki örtüsü step görünümündedir. Kahta İlçesi 1.490 km2’lik yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman ilinin 33 km. doğusunda yer alır. Kahta da mustakil satilik ev almak isterseniz harika evler sizi bekliyor.

 

 • Tut: Arazi genellikle dağlık ve engebelidir. Deniz seviyesinden yüksekliği  1.050 metredir.  Genellikle engebeli ve dağlık araziye sahip olan ilçe bir yayla konumundadır.  İlçe Merkezinin güneyinden Fırat Nehri’nin kolu olan Göksu Irmağı geçmektedir. Tut İlçesi 1990 yılında Besni ilçesinden ayrılmıştır ve Adıyaman’ın bir İlçesi olmuştu. Rakımı 770 metredir. 

 

 • Samsat: Yüzölçümü 338 kilometredir ve denizden yüksekliği 610 metredir. İl merkezine uzaklığı 47 kilometredir.  1960’da ilçe merkezi haline getirilir ve Adıyaman iline bağlanır. 

 

 • Çelikhan: Doğusunda Sincik, batısında Malatya’nın Doğanşehir, güneyinde Adıyaman, kuzeyinde Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi ile çevrilidir, 14 Haziran 1954 tarih ve 6418 sayılı kanunla Besni, Gerger, Gölbaşı ve Kahta ilçeleriyle birlikte kurulan Adıyaman iline bağlanmıştır.

 

 • Gölbaşı: Adıyaman’a 63 Km uzaklıktadır. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz bölgelerini, Doğu Anadolu bölgesine bağlayan kavşak olarak yer almaktadır Gölbaşı ilçesinin rakımı 866 metredir. ve yüzölçümü 784 kilometredir. İlçedeki Akdağ dağı 2500 metre ile en yüksek dağdır. Gölbaşı'nın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Adıyaman Gölbaşı satılık ev fiyatları diğer ilçelere göre biraz daha fazladır. 

 

 • Sincik: Adıyaman’ın 70 km kuzeydoğusunda yer almaktadır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1.325 metredir. Sincik; 1954’ten sonra Adıyaman’ın İl olması ile Kahta İlçesine bağlı bir köy olmuş, 1990 yılında İlçe statüsüne kavuşmuştur.

 

 • Gerger: Adıyaman’ın kuzeydoğusunda yer alır.  Gerger ilçesinin yüzölçümü 702 kilometredir.  İlçenin doğu ve güney sınırını Atatürk Baraj Gölü çizmektedir.  Akdeniz iklimi ve kara iklimine sahiptir ve bu sebeple kışları soğuk, yazları sıcak ve kuraktır. Deniz seviyesinden yüksekliği 770 metredir. İlçe, tümüyle dağlık bir bölgede kurulmuştur. En yüksek noktası  Kımıl Dağı ile 2.250 metredir. 

 

 • Besni: Besni ilçesi, M.Ö. 5000 yılına kadar uzanır. Bilinen  en eski yerleşim yerlerinden biridir. Besni,  Adıyaman Merkeze 44 km uzaklıktadır. Cumhuriyet döneminde Malatya’ya bağlı olan ilçe 1926 yılında Gaziantep’e bağlandıktan sonra 1933 yılında Adıyaman’ın ilçesi olmuştur. Emlakjet bölge raporuna göre Tokinin de bulunduğu ilçede Adıyaman Besni toki satılık daire ile en uygun fiyatlı evler satılmaktadır.
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.