/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Başmakçıcancel

Afyonkarahisar Başmakçı Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Başmakçı Satılık Daire Düşünenlere Özel Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com olarak sizler adına araştırmak yaparak aradığınız evin olduğu il ve ya ilçe hakkında bilmeniz gereken tüm ayrıntıları bir rehber haline getiriyoruz. Size yardımcı olmak için hazırladığımız bu rehber ile aradığınız ev Başmakçı Satılık Daire ile ilgili kafanıza takılan tüm sorular yanıtlanacak, eviniz için en doğru tercihi yapmanız kolaylaşacak.

Başmakçı’nın bilinen geçmişinin M.Ö 1750-1200 yıllarına Hititliler ’in zamanına kadar uzandığı bilinmektedir. 1945 yılında tam teşekküllü olarak Bucak teşkilatı, 1952 yılında Belediye kurulmuş olup, 1959 yılında Dinar’a bağlı iken, bu tarihte ilçe olan Dazkırı’ya bağlanmıştır. 19 Haziran 1987 tarihinde ise 3392 sayılı kanun ile ilçe olmuştur. Tek beldesi Yaka’dır. Yüzölçümü 369 kilometrekaredir. 1988 yılında ilçe olmuştur.

Başmakçı Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomi Bilgisi

Afyonkarahisar Başmakçı satılık daire düşünenlerin en çok merak ettiği konu olan ilçelere uzaklığı ve iş imkanlarını derledik. Karayoluna 23 kilometre uzaklıkta olan ilçede Isparta, Kula Ladik, Hereke tipi halı dokumacılığı ve bunun dışında; gül yetiştiriciliği, kuş cenneti, tavuk çiftlikleriyle ve Acıgöl’ü ile meşhurdur. Türkiye yumurta borsasının merkezi olarak bilinir. Gülyağı üretimi yapılmakta olup, yağın dış ülkelere ihracı ile ilçeye önemli derecede gelir sağlanmaktadır. Bu durumda Başmakçı Satılık ev düşününelere ve iş konusunda ne yapacaklarını bilemeyenlere güzel bir fırsat olabilir. Tamamen organik ve geçmişten süregelen iş imkanları sizleri Başmakçı ilçesinde yaşarken zorlanmadan geçiminizi sağlamanıza sağlayacaktır. Ayrıca Afyonkarahisar’ın ilçeleri arasında kooperatifler ilçesi olarak adlandırılır. Üretici, girişimci yaptığı en küçük uğraşıyı kooperatif kurarak devam ettirmektedir.

Afyonkarahisar ve Denizli il sınırları içinde yer alan tektonik bir göl vardır. B Sınıfı Sulak Alan olarak koruma altına alınan Acıgöl’e Başmakçı ilçesi üzerinden ulaşım yolu bulunmaktır. Gölün yarısı kadar olan kısmı yaklaşık 20 kilometrekaresi Afyon ili içerisinde bulunur ve turizm açısından da Başmakçı ilçesini zenginleştirir.

Başmakçı Satılık Daire Tercih Edeceklere Nüfus ve Konut Piyasası Bilgileri

Afyonkarahisar ilinin ilçesi olan Başmakçı’nın nüfusu 10.031 kişidir. Erkek nüfusu 5.002,kadın nüfusu 5.029 kişidir. İlçe merkezinde geri kalanı ise kasaba ve köylerinde yaşamaktadır. İlçeye bağlı olarak merkez hariç olmak üzere ilçe merkezine bağlı; 1 belde, 13 köy ve 8 mahalleden oluşmaktadır.

Köyleri;

 • Akkeçili,

 • Akkoyunlu,

 • Akpınar,

 • Beltarla,

 • Çevlik,

 • Çığrı,

 • Ekinlik,

 • Hırka,

 • Küllüce,

 • Ovacık,

 • Sarıköy,

 • Yassıören,

 • Yukarıbeltarla

Başmakçı satılık daire ilanlarına bakanların belli bir kısmının merak konusu olan konut piyasasını incelememiz gerekirse;

 • Ortalama brüt alanı 117 metrekaredir.

 • Minimum fiyatı 926 tl/metrekaredir.

 • Maksimum fiyatı 1.233 tl/metrekaredir.

 • Ortalama birim fiyatı 965 tl/metrekaredir.

 • Ortalama fiyatı 112.905 Türk Lirasıdır

Oda sayıları baz alındığında çıkan sonuçlarda genellikle tercih edilen ev çeşitlerinden örneklendirilmesi gerekirse;

 • 3+1 evlerde 117 metrekare alanda 926 - 1.270 tl/metrekare 113. 841 Türk Lirasıdır.

Sizlerde daire sahibi olmak istiyor ve bu ilçeyi araştırıyorsanız , en güvenilir emlakçılarda ya da sahibinden Başmakçı Satılık Daire Ovacık ilanlarına listeleme sayfamızdan ulaşabilir hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Başmakçı Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.