/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayatcancel

Afyonkarahisar Bayat Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bayat Satılık Daire Düşünenler İçin Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com olarak sizler için en iyi ve güvenilir bilgileri derlemek için çalışıyor ve merak ettiğiniz tüm bilgiler konusunda sizlere rehberler hazırlıyoruz. Bayat Satılık Daire için aradığınız tüm bilgilere rehberimizden ulaşabilirsiniz.

Afyonkarahisar ilinin ilçesi olan Bayat, 1987 yılının temmuz ayında ilçe olmuştur. Eski bir yerleşim yeri olması sebebiyle ilçe yakınlarında

 • Kurtini

 • İnpazarcık,

 • Asarkale Elicek,

 • Yanıkin

Adlarıyla bilinen Bizans dönemi yerleşim yerleri bulunmaktadır. Bu nedenle kültür turizmi açısından da önemlidir. Dört bir tarafı çam ve meşe ormanlarıyla kaplı olan Köroğlu Beli, Mekan Yaylası, İnpazarcık, Çatal Çeşme ve Kolaylıtaş mesire alanları olarak kullanılır. İlçede her yıl Temmuz ayında Bayat Oğuz-Türkmen festivali düzenlenmektedir.

Kök boyalı kilim dokumacılığıyla bilinen Bayat, kilimlerini Japonya, Amerika ve bir çok Avrupa ülkesine ihracat yapar. İlçede bunun dışında üretim de yapılır ve bunların başında arpa, buğday ve haşhaş gelir.Bayat ilçesinin toplam alanının 3’te 1’lik bir kısmı ekilebilir durumdadır. Hayvancılık da yapan Bayat ilçesinin büyük ve geniş bir merası bulunmaktadır. Dağlık bölgeleri çok yoğun olduğundan koyun, tiftik keçisi, mondofon kırması ve yerli karasığır beslenir. Bayat Göletinde balık üretimi de yapılmaktadır. Bu iş alanlarından dolayı bayat toki evleri düşünenlerin bu ilçede iş konusunda bir çok alanı ve seçeneği olduğundan rahatlıkla geçimi sağlayacağını söyleyebiliriz.

Bayat Satılık Daire Düşünenler için ilçenin Eğitim Durumu

14 köyü bulunan ilçenin yaklaşık 5200 nüfusu vardır. Eğitim ve öğretim hizmeti veren

 • 13 ilköğretim okulu,

 • 1 ortaöğretim kurumu,

 • 1 halk eğitim merkezi,

Bulunmaktadır. Eğitim kurumlarından 7 tanesi ortaöğretim kurumunda olmak üzere 70 derslikte eğitim verilmektedir. İlköğretimde 1166, anasınıfında 128,ortaöğretim 170 adet öğrenciye eğitim vermektedir. İlçede 60 kadrolu, 12 ücretli, 19 sözleşmeli olmak üzere 91 öğretmen, 1 müdür yardımcısı ve 3 müdür görev yapmaktadır. Ortaöğretim ortalama sınıf mevcudu 15, ilköğretim ortalama sınıf mevcudu 19’dur. Bayat satılık daire düşünenler için eğitim ve öğretim açısından oldukça iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz. Afyon bayat toki satılık ilanlarına listeleme sayfamızdan gözatabilirsiniz.

Bayat Satılık Daire Düşünenler İçin İlçenin Köy ve Mahalle Bilgisi

Bayat satılık daire almak isteyenlerin bir çok seçeneği bulunmaktadır. Bayat’ın bitki örtüsü oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Yakın bir geçmiş olan (1930-1940) yılları arasında Yukarıköy, neredeyse sadece palamut ağaçlarıyla kaplıydı. Eyerli dağı ise eteklerinden doruklarına dek, meşe ve kabaağaç ormanlarıyla göza çarpmaktaydı. Çambaşı, Eysenlik ,Yayla, Köroğlu Beli, Çamdağı, Beydağları, , Taşlık Deresi, Manasır, Akçate-Satçı Alanı tamamen çam ormanları içerisindeydi.Çal dağları, Sarnıç, Çamurluk Darıyeri, Çubuk İçi, Mekecik Karatepe, Çöğürlü, , Geriz Dereleri, , Çalca Ardı, İnpazarcık ve Tuzla meşe ormanlarıyla kaplıyken ; Tekesir ve Demirli yöresi de ardıç ormanlarıyla kaplıydı. Bugün ise örtü, yanlış kesimler yüzünden oldukça azalmış durumda ; ancak Çal dağları ve Tuzla’da seyrek meşeler, Köroğlu Beli’nde de pınarlıklar kalmıştır. Bayat satılık ev düşünenler için doğası oldukça güzel diyebiliriz. Bununla birlikte Köroğlu Beli’ndeki geniş bir alanda ise devlet desteğiyle yeniden çam yetiştirilmeye de başlanmıştır.

Bayat yöresinin orman örtüsünü çam gercelik,kızıl meşeler ,malyar , ardıç; pinar, ahlat, yaban erik, böğürtlen ve elması, kuşburnu, akarsu boylarında söğüt, kavak, , yabanıl badem ve ılgın ağaçları oluşturur. Ayrıca son yıllarda ise elma, armut, zerdali, kayısı, ve vişne gibi meyveler yetiştirilmeye başlanmıştır. Geçim kaynakları açısından da oldukça iyi durumda olan Bayat için sizlere köy bilgilerini sunuyoruz.

Afyonkarahisar Bayat ilçesinin köyler;

 • Mallıca,

 • Çukurkuyu,

 • Muratkoru,

 • Kuzören,

 • Eskigömü,

 • Derbent,

 • İmralı,

 • Akpınar,

 • İnpinar,

 • Yukarı Çaybelen (Maçaklı),

 • Aşağı Çaybelen (Maçaklı),

 • Sağırlı.

Olarak 12 adet köyü bulunmaktadır. Tüm imkanları ile incelediğimiz Bayat ilçesinde ev sahibi olmak için yapmanız gerekenler aslında çok basit. Bölgedeki en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Bayat Satılık Ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir ve hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Bayat Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.