/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bolvadincancel

Afyonkarahisar Bolvadin Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Bolvadin Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak yeni ev arayışında olan vatandaşlara destek olmaya devam ediyoruz. Bolvadin satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberini inceleyerek, ilçenin tarihi, iklimi, eğitim kurumları, coğrafyası ve mahalleleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 10 bin yıllık bir geçmişi olduğu tahmin edilen Bolvadin Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biridir. Romalılar ve Persler tarafından il merkezi olarak kullanılan bölge birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

 

Bizans Dönemi’nin son dönemlerinde Arap ve Türk akınlarına uğrayan bölge giderek küçülmüştür. Bölge 1071 Malazgirt Savaşı sonrasında 1107 tarihinde gerçekleşen Bolvadin Savaşı sonunda Türklerin eline geçmiştir. I. Murat döneminde Osmanlı topraklarına katılan bölge, önceleri sırasıyla Kütahya ve Bursa merkezlerine bağlanmıştır. 1850 yılına gelindiğinde ise bölge, Afyon’a bağlanmıştır. Kültürel anlamda oldukça önemli bir öneme sahip olan Bolvadin ilçesinde ticaret ve sanat oldukça gelişmiştir. 150 çeşit meslek grubunun bulunduğu Bolvadin satılık daire arayan vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir. Ege Bölgesi’nin iç kesimlerinde yer alan ilçenin kuzeyinde Emirdağları, güneyinde Sultandağları bulunmaktadır. Deniz seviyesinden 1.016 metre yükseklikte yer alan ilçenin yüzölçümü 1.108 kilometrekaredir. Genellikle ovalık arazilerden oluşan ilçenin yüzde 40’ı tarımsal alandır. İlçede yoğun olarak tahıl üretilmekle birlikte, meyve, bağ ve bahçe tarımı için uygun alanlar da bulunmaktadır.

 

Bolvadin Satılık Daire Arayanlar İçin İklim Bilgisi

İç Anadolu Bölgesi ve Ege Bölgesi’nin iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede, dönem dönem karasal, dönem dönem ılıman iklim özellikleri görülmektedir. Yazların sıcak ve kurak geçtiği ilçede, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Farklı iklim özelliklerinden kesitlerin görüldüğü bölge yer altı suları bakımından da zengindir. Bölgede birçok kaynaktan beslenen Akarçay akarsuyu Eber Gölü’ne dökülmektedir. İlçede bulunan Eber Gölü’nün, Çay ve Sultandağı ilçelerine kıyısı vardır. Farklı kaynaklardan beslenen göl, kamış ve hasır otu bakımından oldukça zengindir.  Sazan ve turna balığı bakımından zengin olan göl sebebi ile Afyonkarahisar Bolvadin satılık daire bakan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

 

Bolvadin Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgisi

İlçede, Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre 43 bin 398 kişilik bir nüfusu olduğu tespit edilmiştir. Mevcut nüfusun yüzde 50,1’inin (21 bin 962) erkek, yüzde 49,39’unun kadın olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Dairelerin metrekare ortalamasının 119 metrekare olduğu ilçede, konutlarda metrekare başına düşen birim satış fiyatı 1.015  TL’dir. Ortama konut fiyatlarının 120 bin 785 TL olduğu tespit edilen ilçede, 64 mahalle yer almaktadır. Bolvadin satılık daire arayışında olan vatandaşların tercih edebileceği mahallelerden başlıcaları:

 

 • Cirit Mahallesi,
 • Akçeşme Mahallesi,
 • Bucak Mahallesi,
 • Alaca Mahallesi,
 • Bekir Ağa Mahallesi,
 • Ali Efendi Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Aşağı Gökçeyayla Mahallesi,
 • Bağlarüstü Mahallesi,
 • Aydınlar Mahallesi,
 • Çardaklı Mahallesi,
 • Hacı Esat Mahallesi

 

Diğer mahalleler ise; Çaybaşı Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Emrullah Mahallesi, Fatih Mahallesi, Erkmen Mahallesi, Ethem Kelekçi Mahallesi, Hacı Halife Mahallesi, Karabağlar Mahallesi, Hacı Ömer Mahallesi, Kale Mahallesi, Hacı Yusuf Mahallesi, İmaret Mahallesi, Hastane Mahallesi, Hisar Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, Kaymaz Mahallesi, Kestemet Mahallesi, Kırkgöz Mahallesi, Konak Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Malazgirt Mahallesi, Kırkgöz Mahallesi, Lala Sinan Paşa Mahallesi, Mescit Mahallesi, Kırklar Mahallesi, Konak Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Üsküdar Mahallesi, Okul Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Şazi Mahallesidir. Ayrıca en çok satılık konut aranan mahallelerden biri olan sahibinden Bolvadin Süleymaniye’de satılık konutlar için listeleme sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Bolvadin Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.