Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Afyonkarahisar Dazkırı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Dazkırıcancel
Afyonkarahisarcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Dazkırı Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayan vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyoruz. Dazkırı satılık daire arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberini inceleyerek, bölgenin ulaşımı, mahalleleri, coğrafyası, tarihi ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Afyonkarahisar’ın önemli ilçelerinden biri olan Dazkırı’nın toplam alanı 338 kilometrekaredir. İlçe çok eski dönemlerden bu yana birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Hitit, Lidya ve Pers İmparatorluklarına ev sahipliği yapan bölge Roma ve Bizans uygarlıklarına da ev sahipliği yapmıştır.

 

İlk dönemlerde Apa ismi ile bilinen ilçe sonrasında Polatlı ismini almış olup sonrasında Dazkırı ismini almıştır. İçerisinde birçok yerleşim yerini bardındıran ilçe 1859 yılında bucak, 1959 yılında ise ilçe statüsüne kavuşmuştur. 1959 yılına kadar Dinar’ın bir kasabası olan Dazkırı satılık daire arayan vatandaşların sayısı da her geçen gün artmaktadır. İlçe merkezi ile birlikte düşünüldüğünde 15 köyden meydana gelen ilçenin merkez rakımı 830 metredir. Afyonkarahisar iline bağlı olmasına rağmen Ege Bölgesi içerisinde yer almayan ilçe, Akdeniz Bölgesi’nin Göller Yöresi içerisinde yer almaktadır. Geçiş iklimi içerisinde yer alan bölgede yazları oldukça sıcak geçerken, kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir.

 

İlçenin güneyinde Acı Göl, batısında Beşparmak Dağları yer almaktadır. Yüzde 65’i ova olan ilçenin yüzde 35’i dağlık arazilerden oluşmaktadır. Dağlık arazilerinde ormanların yer aldığı bölgede, bazı dağlık bölgeler step özelliği taşımaktadır. Dazkırı satılık daire fiyatları incelemesinde bulunan vatandaşlar Dazkırı Ovası etrafındaki yerleşim yerlerini tercih etmektedir.

 

Dazkırı Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Ulaşımı

Dazkırı ilçe merkezi Afyonkarahisar iline 140, Denizli iline ise 80 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Gelişmiş ulaşım imkanlarına sahip olan ilçenin merkezinden Denizli-Afyonkarahisar E-24 yolu geçmektedir. Bu yol sayesinde ilçenin Denizli, Aydın ve İzmir’e ulaşımı kolay bir şekilde sağlanmaktadır. İlçenin ekonomisine katkı sağlayan bu ulaşım yolları sebebi ile Afyonkarahisar Dazkırı satılık daire seçenekleri konut satın almak isteyen vatandaşların öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Kara yolu ulaşımının yanı sıra İzmir Basmahane-İstanbul Haydarpaşa Demiryolu’nun da geçtiği ilçe içerisinde bir adet demiryolu istasyonu yer almaktadır. Denizli Çardak Havalimanı’na 20 kilometre, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na ise 60 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçe havayolu ulaşımı konusunda da oldukça avantajlı bir lokasyonda yer almaktadır. 

 

Dazkırı Satılık Daire Arayanlar İçin Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu’na göre ilçe içerisinde toplam 1 bin 838 adet konut ve 340 adet iş yeri yer almaktadır. Hane başına düşen kişi sayısının 2,84 olduğu ilçede dairelerin ortalama alanlarının 150 metrekare olduğu tespit edilmiştir. Daire başına düşen birim metrekare fiyatının 1.143 TL olarak belirlenirken, Dazkırı satılık daire arayan vatandaşların karşısına çıkan konut fiyatlarının ortalamasının 171 bin 450 TL olduğu tespit edilirken, Dazkırı satılık konut seçeneklerinin geri dönüş sürelerinin ortalamasının ise 22 yıl olduğu bilgisine ulaşılmıştır. 

 

Dazkırı Satılık Daire Arayışında Olanlar İçin Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre Dazkırı ilçesi içerisinde yaşayan kişi sayısı 11 bin 173’tür. Mevcut nüfusun yüzde 50,22’si erkek (5 bin 611) ve yüzde 49,98’i (5 bin 562) kadındır. Dazkırı satılık daire arayan vatandaşların konut satın alabilecekleri 6 mahalle ve 16 köy vardır. Konut satın alınabilecek mahalle ve köyler: Barbaros Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Yeniyol Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Akarca Köyü, Hisaralan Köyü, Arıköy Köyü, Karaağaçkuyusu Köyü, Aşağıyenice Köyü, Yaylaköy Köyü, Bozan Köyü, Yüreğil Köyü, Çiftlik Köyü, Yukarıyenice Köyü, Darıcılar Köyü, Sarıkavak Köyü, İdris Köyü, Kızılören Köyü ve Sarıkavak Köyü’dür. Sizler de Dazkırı satılık daire arayışındaysanız güvenilir emlakçıdan ya da  sahibinden uygun fiyatlı Dazkırı satılık daire seçeneklerimiz için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.