/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dinarcancel

Afyonkarahisar Dinar Satılık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu

Dinar Satılık Daire Arayanlar İçin ilçe Yol Rehberi

Emlakjet olarak konut satın almak isteyen vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyoruz. Dinar satılık daire arayışında olanlar için hazırlamış olduğumuz ilçe yol rehberini inceleyerek, ilçenin nüfusu, ekonomisi, coğrafyası, tarihi, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Afyonkarahisar’a bağlı olan Dinar ilçesi ismini Orta Asya Türkleri’nden Kitiş Bey’in oğlu Dinar Bey’den almaktadır. Eski ismi Geyikler olan ilçeden önemli karayolları geçmektedir. Bu karayollarından en önemlisi Akdeniz’i Marmara’ya, Ege’yi ise İç Anadolu’ya bağlayan yoldur.

 

Afyonkarahisar ve Uşak’a 110 kilometre, Isparta’ya ise 60 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe il merkezine 106 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 1908 yılında ilçe olan bölgenin yüz ölçümü 1.361 kilometrekaredir. İlçenin önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasından dolayı bölge turizm merkezi olarak da dikkat çekmektedir. Gerek doğal alanları gerek ise tarihi alanları sebebi ile Dinar satılık daire arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bilinen en eski geçmişi MÖ 1200’lü yıllara dayanan ilçe n en eski yerleşimlerinden biridir.

 

Dinar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafya Bilgisi

Afyon iline bağlı olan Dinar, Akdeniz ve Ege Bölgeleri arasında yer almaktadır. Göller Bölgesi içerisinde ele alabileceğimiz ilçenin güneyinde; Başmakçı, Evciler, kuzeyinde; Sandıklı ilçeleri yer alır. Akdeniz iklimi ve karasal iklimin özelliklerinin birlikte görüldüğü ilçe, Denizli, İzmir ve Antalya yollarının kesişim noktasında yer almaktadır. Bölgede kara, deniz ve hava yolu ulaşımı oldukça gelişmiştir. Bölgenin ulaşım imkanlarının gelişmiş olmasından dolayı Afyon Dinar satılık daire arayan vatandaşların sayısı oldukça fazladır. İlçe Afyon iline 110 kilometre, Denizli ve Uşak illerine 110 kilometre, Isparta ve Burdur illerine ise 60 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır.

 

Dinar Satılık Daire Arayanlar İçin Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu Nisan 2019 verilerine göre ilçede 16 bin 58 adet konut ve 2 bin 166 iş yeri yer almaktadır. Hane başına düşe kişi sayısının 2,15 olduğu ilçede, konutların ortalama birim metrekare fiyatı 1.507 TL’dir. Dinar satılık daire arayaşında olan vatandaşların karşısına çıkan konutların ortalama fiyatlarının 18 bin 840 TL civarında olduğu tespit edilirken, Dinar satılık konut seçeneklerinin geri dönüş sürelerinin ise 28 yıl olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

Dinar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe nüfusu 47 bin 304’tür. Bu nüfusun yüzde 49,87’si (23 bin 589) erkek, yüzde 50,13’ü (47 bin 304) kadındır. İlçe içerisinde 41 mahalle ve 60 köy yer almaktadır. Dinar satılık daire arayan vatandaşların tercih edebileceği mahallelerden başlıcaları: Adliye Mahallesi, Emniyet Mahallesi, Altınhisar Mahallesi, Ocaklı Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi Dörtyol Mahallesi, Altmışevler Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Suçıkan Mahallesi, Toptepe Mahallesi, Üçlerce Mahallesi,  Gazi Mehmet Çavuş Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Korubaşı Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Merkez Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Konak Mahallesi, İncirli Mahallesi, Pazar Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Sanayi Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Stadyum Mahallesi, İtfaiye Mahallesi, Otogar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Örnek Mahallesi ve en çok aranan mahallelerden biri olan Dinar Pancar Mahallesi satılık daire fiyatları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Dinar Satılık Daire
Afyonkarahisar Dinar Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Dinar Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Tekirdağ Kapaklı Cumhuriyet Mahallesi Satılık Daire
 • Samsun Bafra Mevlana Mahallesi Satılık Daire
 • Bursa Yıldırım Fidyekızık Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Arnavutköy Karlıbayır Mahallesi Satılık Daire
 • Ankara Altındağ Günlük Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.