/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Emirdağcancel

Afyonkarahisar Emirdağ Satılık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Emirdağ Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com olarak ev satın almak isteyen vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyoruz. Emirdağ satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberini inceleyerek ilçenin, ekonomisi, eğitimi, mahalleleri, coğrafyası ve konut satış piyasası ile ilgili olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Afyonkarahisar’ın bir ilçesi olan Emirdağ, Ege Bölgesi’nin kuzeydoğusunda yer almaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırında yer alan ilçe, Afyonkarahisar’a 73 kilometre, Eskişehir’e 110 kilometre, İstanbul’a 440 kilometre, Ankara’ya 186 kilometre, Konya’ya 225 kilometre, İzmir’e ise 396 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Batısında Bayat ilçesi yer alan ilçenin güneyinde Bolvadin ve Sultandağı yer almaktadır.

 

Geçmişten günümüze, Hititler, Lidyalılar, Persler ve Romalılar başta olmak üzere pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Emirdağ satılık daire arayışı her geçen gün artmaktadır. Bölge 1851 yılına kadar Cırgın ve Musluca nahiyesi olarak anılmış olup, 1867 yılına gelindiğinde ise Hüdavendigar vilayetinin kurulması ile birlikte ilçe statüsüne kavuşmuştur. 1921 yılının Ağustos ayında Yunanlılar tarafından işgal edilen ilçe 1921 yılının Eylül ayında Yunan işgalinden kurtarılmıştır. İlçenin ismi 1932 yılında güney bölgesinde yer alan dağlardan esinlenilerek Emirdağ olarak değiştirilmiştir. Emirdağ ilçesinde 260 hektar büyüklüğünde tabiat parkı yer almaktadır. İlçeye 30 kilometrelik bir mesafede yer alan tabiat parkı içerisinde, Boylu Ardıç, Kokara Ardıç, Kartran Ardıç meşe türleri ile birlikte kurt, domuz, tavşan, keklik, bıldırcın hayvan türlerine rastlanmaktadır. Emirdağ satılık daire arayan vatandaşlar bölgede yer alan yayla kültürü sebebi ile yayla evi de satın alabilmektedirler. Bölgede yer alan Emirdağı’nın eteklerine yer alan Seki Yaylası, Gedik Yaylası, Olulu, Yaylası, Tekneçukuru Yaylası, ve Göğüs Yaylası bölge için oldukça önemlidir.

 

Emirdağ Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalleleri

Emlakjet Bölge Raporu 2019 Mayıs verilerine göre ilçe içerisinde toplam 17 bin 26 adet konut ve 2 bin 383 adet iş yeri bulunuyor. Hane başına düşen kişi sayısının 2,26 olduğu ilçede dairelerin ortalama büyüklüklerinin 155 metrekare olduğu bilgisine ulaşıldı. Daire başına düşen birim metrekare fiyatının 1.585 TL olarak tespit edildiği ilçede ortalama konut fiyatlarının 245 bin 675 TL olduğu tespit edildi. Afyonkarahisar Emirdağ satılık daire arayışında olan vatandaşların satın alacakları konutların geri dönüş süresinin 40 yıl olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

Emirdağ Satılık Daire Arayışındaki Vatandaşlar İçin Konut Satış Piyasası

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçede 37 bin 817 kişinin yaşadığı bilgisine ulaşıldı. Nüfusun yüzde 50,41’inin (19 bin 65) erkek, yüzde 49,59’unun (18 bin 752) kadın olduğu bilgisine ulaşıldı. Emirdağ satılık daire arayışında olan vatandaşların konut tercihinde bulunabileceği 20 mahalle ve 69 köy bulunuyor. Bu mahalle ve köylerden başlıcaları: Bağlarbaşı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Eski Kacerli Mahallesi, Çilli Mahallesi, Dörtyol Mahallesi, Domurlu Mahallesi, Menderes Mahallesi, Gökçeyaka Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Hisarköy Mahallesi, İnkilap Mahallesi, İncik Mahallesi, İncili Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Sofulu Mahallesi, Yeni Kacerli Mahallesi, TOKİ Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ablak Köyü, Adayazı Köyü, Aşağıkurudere Köyü, Alibeyce Köyü, Agılcık Köyü, Burunarkaç Köyü, Beyköy Köyü, Aydınyaka Köyü, Bademli Köyü, Bağlıca Köyü, Başkonak Köyü ve en çok aranan mahallelerden biri olan Emirdağ Alasakallı Mahallesi satılık daire seçenekleri için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Emirdağ Satılık Daire
Afyonkarahisar Emirdağ Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Emirdağ Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Satılık Daire
 • Yozgat Çekerek Satılık Arsa
 • Muğla Köyceğiz Döğüşbelen Mahallesi Satılık Arsa
 • Antalya Konyaaltı Sarısu Mahallesi Günlük Kiralık Daire
 • İzmir Karabağlar Esenyalı Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.