Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Afyonkarahisar Emirdağ Satılık Daire İlanları

araması için 4 ilan bulundu
search
Emirdağcancel
Afyonkarahisarcancel

Emirdağ Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com olarak ev satın almak isteyen vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyoruz. Emirdağ satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberini inceleyerek ilçenin, ekonomisi, eğitimi, mahalleleri, coğrafyası ve konut satış piyasası ile ilgili olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Afyonkarahisar’ın bir ilçesi olan Emirdağ, Ege Bölgesi’nin kuzeydoğusunda yer almaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırında yer alan ilçe, Afyonkarahisar’a 73 kilometre, Eskişehir’e 110 kilometre, İstanbul’a 440 kilometre, Ankara’ya 186 kilometre, Konya’ya 225 kilometre, İzmir’e ise 396 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Batısında Bayat ilçesi yer alan ilçenin güneyinde Bolvadin ve Sultandağı yer almaktadır.

 

Geçmişten günümüze, Hititler, Lidyalılar, Persler ve Romalılar başta olmak üzere pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Emirdağ satılık daire arayışı her geçen gün artmaktadır. Bölge 1851 yılına kadar Cırgın ve Musluca nahiyesi olarak anılmış olup, 1867 yılına gelindiğinde ise Hüdavendigar vilayetinin kurulması ile birlikte ilçe statüsüne kavuşmuştur. 1921 yılının Ağustos ayında Yunanlılar tarafından işgal edilen ilçe 1921 yılının Eylül ayında Yunan işgalinden kurtarılmıştır. İlçenin ismi 1932 yılında güney bölgesinde yer alan dağlardan esinlenilerek Emirdağ olarak değiştirilmiştir. Emirdağ ilçesinde 260 hektar büyüklüğünde tabiat parkı yer almaktadır. İlçeye 30 kilometrelik bir mesafede yer alan tabiat parkı içerisinde, Boylu Ardıç, Kokara Ardıç, Kartran Ardıç meşe türleri ile birlikte kurt, domuz, tavşan, keklik, bıldırcın hayvan türlerine rastlanmaktadır. Emirdağ satılık daire arayan vatandaşlar bölgede yer alan yayla kültürü sebebi ile yayla evi de satın alabilmektedirler. Bölgede yer alan Emirdağı’nın eteklerine yer alan Seki Yaylası, Gedik Yaylası, Olulu, Yaylası, Tekneçukuru Yaylası, ve Göğüs Yaylası bölge için oldukça önemlidir.

 

Emirdağ Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalleleri

Emlakjet Bölge Raporu 2019 Mayıs verilerine göre ilçe içerisinde toplam 17 bin 26 adet konut ve 2 bin 383 adet iş yeri bulunuyor. Hane başına düşen kişi sayısının 2,26 olduğu ilçede dairelerin ortalama büyüklüklerinin 155 metrekare olduğu bilgisine ulaşıldı. Daire başına düşen birim metrekare fiyatının 1.585 TL olarak tespit edildiği ilçede ortalama konut fiyatlarının 245 bin 675 TL olduğu tespit edildi. Afyonkarahisar Emirdağ satılık daire arayışında olan vatandaşların satın alacakları konutların geri dönüş süresinin 40 yıl olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

Emirdağ Satılık Daire Arayışındaki Vatandaşlar İçin Konut Satış Piyasası

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçede 37 bin 817 kişinin yaşadığı bilgisine ulaşıldı. Nüfusun yüzde 50,41’inin (19 bin 65) erkek, yüzde 49,59’unun (18 bin 752) kadın olduğu bilgisine ulaşıldı. Emirdağ satılık daire arayışında olan vatandaşların konut tercihinde bulunabileceği 20 mahalle ve 69 köy bulunuyor. Bu mahalle ve köylerden başlıcaları: Bağlarbaşı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Eski Kacerli Mahallesi, Çilli Mahallesi, Dörtyol Mahallesi, Domurlu Mahallesi, Menderes Mahallesi, Gökçeyaka Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Hisarköy Mahallesi, İnkilap Mahallesi, İncik Mahallesi, İncili Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Sofulu Mahallesi, Yeni Kacerli Mahallesi, TOKİ Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ablak Köyü, Adayazı Köyü, Aşağıkurudere Köyü, Alibeyce Köyü, Agılcık Köyü, Burunarkaç Köyü, Beyköy Köyü, Aydınyaka Köyü, Bademli Köyü, Bağlıca Köyü, Başkonak Köyü ve en çok aranan mahallelerden biri olan Emirdağ Alasakallı Mahallesi satılık daire seçenekleri için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emirdağ Satılık Daire
Ablak KöyüAdayazı Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Adayazı Köyü (Yenidoğan Mahallesi)Adayazı Köyü (Yeni Mahallesi)Ağılcık KöyüAlibeyce KöyüAşağıaliçomak KöyüAşağıkurudere KöyüAşağıkurudere Köyü (Dere Mahallesi)Aşağıpiribeyli Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Aşağıpiribeyli Köyü (Karşıyaka Mahallesi)Aşağıpiribeyli Köyü (Yeni Mahallesi)Avdan KöyüAydınyaka KöyüBademli Köyü (Adalet Mahallesi)Bademli Köyü (Yıldız Mahallesi)Bademli Köyü (Zafer Mahallesi)Bağlıca KöyüBalcam KöyüBaşkonak Köyü (Arzılı Mahallesi)Başkonak Köyü (Aynılı Mahallesi)Başkonak Köyü (Başali Mahallesi)Başkonak Köyü (Civikli Mahallesi)Başkonak Köyü (Hacı Hüseyinli Mahallesi)Başkonak Köyü (Hacı İsalı Mahallesi)Başkonak Köyü (Hacı Mustafalı Mahallesi)Başkonak Köyü (Topçular Mahallesi)Beyköy KöyüBeyören KöyüBurunarkaç KöyüBüyüktuğluk KöyüCamili KöyüCumhuriyet MahallesiÇatallı KöyüÇaykışla KöyüÇiftlikköy KöyüÇilli MahallesiDağılgan KöyüDağınık KöyüDavulga Bld. (Alasakallı Mahallesi)Davulga Bld. (Domurlu Mahallesi)Davulga Bld. (Hisarköy Mahallesi)Davulga Bld. (İncik Mahallesi)Davulga Bld. (Karakuyu Mahallesi)Davulga Bld. (Sofulu Mahallesi)Daydalı KöyüDemircili KöyüDereköy KöyüEkizce KöyüElhan KöyüEmirinköyü KöyüEskiakören KöyüEski Kacerli MahallesiEşrefli KöyüGedikevi KöyüGelincik KöyüGömü Bld. (Bağlarbaşı Mahallesi)Gömü Bld. (Dörtyol Mahallesi)Gömü Bld. (Fatih Mahallesi)Gömü Bld. (Gökçeyaka Mahallesi)Gömü Bld. (Toki Mahallesi)Gözeli KöyüGüney KöyüGüneysaray KöyüGüveççi KöyüHamzahacılı Köyüİncili Mahallesiİnkilap MahallesiKaraağaç KöyüKaracalar KöyüKarayatak KöyüKarşıyaka MahallesiKılıçlar KöyüKılıçlı Kavlaklı Köyü (Kavlaklı Mahallesi)Kılıçlı Kavlaklı Köyü (Kılıçlı Mahallesi)Kılıçlı Kavlaklı Köyü (Koyunlu Mahallesi)Kırkpınar KöyüKuruca KöyüKuruca Köyü (Kuruca OSB Mahallesi)Leylekli KöyüMenderes MahallesiÖrenköy KöyüÖzkan KöyüSalihler KöyüSığracık KöyüSoğukkuyu KöyüSuvermez KöyüTabaklar KöyüTepeköy KöyüTezköy Köyü (Fakılı Mahallesi)Tezköy Köyü (Güzle Mahallesi)Tezköy Köyü (İnceli Mahallesi)Tezköy Köyü (Merkez Mahallesi)Tezköy Köyü (Rahimli Mahallesi)Toklucak KöyüTopdere KöyüTürkmenakören KöyüTürkmenköy KöyüÜmraniye KöyüVeysel KöyüYarıkkaya KöyüYarımca KöyüYavuz KöyüYenidoğan MahallesiYeni Kacerli MahallesiYenikapı KöyüYeniköy KöyüYeni MahallesiYukarıkurudere Köyü (Mahrumlu Mahallesi)Yukarıkurudere Köyü (Mazı Mahallesi)Yukarıkurudere Köyü (Palıtlı Mahallesi)Yusufağa KöyüYüreğil KöyüYüreğil Köyü (Döneli Mahallesi)Yüreğil Köyü (Köseli Mahallesi)
Afyonkarahisar Emirdağ Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Emirdağ Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Satılık Daire
 • Yozgat Çekerek Satılık Arsa
 • Muğla Köyceğiz Döğüşbelen Mahallesi Satılık Arsa
 • Antalya Konyaaltı Sarısu Mahallesi Günlük Kiralık Daire
 • İzmir Karabağlar Esenyalı Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.