/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Evcilercancel

Afyonkarahisar Evciler Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Evciler Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Evciler satılık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut satış piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Evciler, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nin Göller Yöresinde yer almaktadır. Afyonkarahisar’ın güneybatısında yer alır ve il merkezine 132 kilometre mesafededir. Düz bir alana sahip olan Evciler, 1991 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Afyonkarahisar-Denizli karayolu üzerinde yer alır. İlçenin çevresinde bulunan höyüklerde bulunan parçalara göre toprakların Lidyalılar döneminden bu yana yerleşim bölgesi olarak kullanıldığı ortaya çıkmaktadır. Günümüzde Küçükhöyük ve Kocahöyük olarak bilinen iki höyük ile Öküzviran ve Kocaviran isminde de iki örenyatağı bulunmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Evciler ilçesi de Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu ile Göller Bölgesi arasında yer almaktadır. İlçe ulaşımında iki seçenek bulunmaktadır. Karayolu ve demiryolu. Evciler satılık daire arayışında olanlar için bir diğer önemli husus ise ilçede yaşanılan iklim koşullarıdır. Karasal iklim özellikleri yaşanan ilçede kış mevsimi soğuk ve yağışlı, yaz mevsimi ise sıcak ve kurak geçmektedir. Farkat Işıklı Barajı ile Acıgöl’ün varlığından ötürü iklim çevre bölgelere nazaran çok daha yumuşak geçmektedir. 

Evciler Satılık Daire Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleler ve Nüfus Bilgileri

Evciler ilçesinin çevresinde yer alan ilçeler şunlardır;

 • •Kuzeyinde Denizli il sınırı, 
 • •Güneyinde Başmakçı ve Dazkırı ilçeleri,
 • •Batısında Denizli il sınırı, 
 • •Doğusunda Dinar ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 7.574’tür. Bu sayının yüzde 50,11’i kadın, yüzde 49,89’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 200 kilometrekare, rakımı ise 907 metredir. Evciler satılık konut arayışında olanların tercih edebileceği toplam 6 mahalle vardır. Bu mahallelerin adları ise;

 • Yunus Emre Mahallesi,
 • Mehmet Akif Mahallesi,
 • Kayalık Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Yavuz Selim Mahallesi ve
 • Camiikebir Mahallesidir. 

1.028 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip olan mahallesi Camiikebir Mahallesi’dir. 

Evciler Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Kasım ayı verilerine göre Afyonkarahisar ilinin Evciler ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.125 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.645 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 156.750 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Afyonkarahisar Evciler Camiikebir’de satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Evciler Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.