Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hocalarcancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Hocalar Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hocalar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayan vatandaşlara yol göstermeye devam ediyoruz. Hocalar satılık daire arayan vatandaşlar için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberini inceleyerek ilçenin, nüfusu, ekonomisi, coğrafyası, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Afyonkarhisar’ın bir ilçesi olan Hocalar ilçesinde 15 köy ve 3 mahalle bulunmaktadır. Geniş tarım arazilerine sahip olan ilçenin geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. 20 Mayıs 1990 yılında 205323 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 3644 sayılı Kanun ile kazanmış Hocalar ilçe statüsü lazanmış ve 21 Ağustos 1991 yılında faaliyete başlamıştır. Bulunduğu iklim kuşağı sebebi ile Hocalar satılık daire arayan vatandaşlar tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

 

Hocalar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalleleri

Emlakjet Bölge Raporu 2019 Mayıs ayı verilerine göre ilçe içerisinde toplam 1.278 adet konut ve 341 adet iş yeri yer alıyor. Hane başına düşen kişi sayısının 1,93 olduğu  Hocalar satılık daire tercihinde bulunulabilecek 3 mahalle ve 15 köy bulunuyor. Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçede 9 bin 597 kişi yaşıyor. Nüfusun yüzde 49,31’ini (4 bin 732) erkek nüfusu oluştururken, yüzde 50,69’unu (4 bin 865) kadın nüfusu oluşturuyor. Hocalar satılık daire tercihinde bulunulabilecek mahalle ve köyler: Hürriyet Mahallesi, Şafak Mahallesi, Yeni Mahallesi, Akçadere Köyü, Avgancık Köyü, Çalça Köyü, Çepni Köyü, İhsaniye Köyü, Davulga Köyü, Güre Köyü, Devlethan Köyü, Kocagöl Köyü, Örtülü Köyü, Örencik Köyü, Kozluca Köyü, Uluköy Köyü, Yağcı Köyü, Yeşilhisar Köyü ve en çok aranan mahallelerden biri olan Hürriyet Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçede 9 bin 597 kişi yaşıyor. Nüfusun yüzde 49,31’ini (4 bin 732) erkek nüfusu oluştururken, yüzde 50,69’unu (4 bin 865) kadın nüfusu oluşturuyor.

 

Hocalar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçede Bulunan Eğitim Kurumları

Hocalar ilçesinde 17 adet ilk okul ve orta okul, 19 adet genel öğretim, 19 adet adet mesleki ve teknik okul yer alması sebebi ile Hocalar satılık ev tercihinde bulunan çocuklu ailelerin sayısı oldukça fazladır.  Hocalar satılık daire tercihinde bulunacak olan kişilerin çevresinde konut satın alabileceği okullar: Akçadere 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu, Avgancık İlkokulu, Çalca Şehit Mustafa Hakan Kacar İlkokulu, Çepni İlkokulu, Devlethan Şehit Murat Korkmaz İlkokulu, Davılgı İlkokulu, Güre İlkokulu, Hocalar İlkokulu, Kocagöl İlkokulu, Uluköy İlkokulu, Yeşilhisar Yunus Emre İlk Okulu, Çepni Ortaokulu, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu, Hocalar Yatılı Bölge Ortakokulu, Yeşilhisar Yunus Emre Ortaokulu, Hocalar Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Halk Eğitim Merkezi yer almaktadır.

 

Hocalar Satılık Daire Ararken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hocalar satılık daire arayışında bulunacak olan vatandaşların öncelikle iyi bir piyasa araştırması yapması gerekmektedir. Bölgede satılık ev piyasa araştırmasında bulunurken öncelikle konut tipinin size ya da ailenizin yaşamına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Arama ve sonrasında bulma aşaması geçildiğinde, satın alınacak dairenin önceden var olan bir borcu olup olmadığı kontrol edilmeli ve borcu var ise ev satın alınmadan önce bu borcun ödenmesi talep edilmelidir. Bunların yanı sıra oturulacak evin ulaşım olanaklarına da dikkat edilmelidir. Sizler de istediğiniz evi en hızlı şekilde bulabilmek için bölgedeki en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Hocalar’da uygun fiyatlı satılık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.