/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İhsaniyecancel

Afyonkarahisar İhsaniye Satılık Daire

araması için 8 ilan bulundu

İhsaniye Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak ev ararken günler süren internet araştırmalarına son veriyoruz. Ekip olarak yeni ev arayışında olan vatandaşlara istedikleri evi bulmalarında yardımcı oluyoruz. İhsaniye satılık daire arayışında olan vatandaşlar hazırladığımız ilçe rehberini inceleyerek, ilçenin nüfusu, mahalleleri, coğrafyası, tarihi ve kira konut piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirler.

İhsaniye İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Afyonkarahisar’ın ilçelerinden biri olan İhsaniye ilçesinin tarihi Frigyalılar dönemine kadar uzanmaktadır. Bölgede, Frigler dönemine ait kalıntılar yer almaktadır. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe 1071 Malazgirt Zaferi sonrasında Türklerin yerleşimine açılmıştır. İhsaniye satılık daire arayışında olan vatandaşlar sık sık tarihi kalıntılara rastlamaktadır. İlçe, Osmanlı Dönemi’nde Bulgaristan’ın Silistre, Pazarcık İlçesine bağlı Şahinler Köyünden gelen göçmenlerin yerleşmesiyle 1888 yılında köy statüsüne kavuşmuştur. Göçmenlerin yerleştirilmesinden sonra Belcemeşe ismini alan bölge sonrasında İhsaniye ismini almıştır. 1942 yılına kadar köy olarak gelen ilçe, 1959 tarihinde ilçe statüsüne kavuşmuştur.

İhsaniye Satılık Daire Arayışındakiler İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

Afyonkarahisar iline bağlı olan İhsaniye ilçesi içerisinde 5 bin 240 metre yüksekliğinde Emirdağ, Türkmendağı ve Domaniç dağları yer almaktadır. Eskişehir-Kütahya demiryolunun geçtiği ilçe mevki olarak Orta Anadolu ile Batı Anadolu bölgeleri arasında yer alır. İhsaniye satılık daire arayışında olan vatandaşlar ilçenin doğusunda İscehisar, batısında Kütahya ve Altıntaş, kuzeyinde kısmen Kütahya ve güneyinde Afyonkarahisar’ın yer aldığı bilgisine ulaşmaktadır. Afyonkarahisar İhsaniye satılık daire arayan vatandaşların karşısına çıkan bir diğer önemli bilgi ise bölgenin 1093 metrelik rakımıdır. 90 bin 900 hektarlık bir alana sahip olan ilçenin ovalık kısımlarında step bitki örtüsü, dağlık bölgelerinde ise yer yer meşe ve çam ormanlarına rastlanmaktadır. İlçe içerisinde akarsu yer almamakla birlikte küçük boyutlarda derelere rastlanmaktadır. İlçede yer yer sönmüş volkan izlerine ve bunlardan oluşan tabakalara tesadüf edilmektedir. İğdemir, Ablak köyleri civarında madensel maddeleriyle şifa sağlayan tabii sıcak su kaynaklı hamamlar bulunmaktadır.

İhsaniye Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçede 28 bin 603 kişi yaşamaktadır. Toplam nüfusun yüzde 51’ini (14 bin 355) erkek, yüzde 49,81’ini (14 bin 248) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İhsaniye satılık daire arayan vatandaşların tercihte bulunabilecekleri 20 mahalle ve 27 köy bulunmaktadır: Akören Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Belce Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Kervansaray Mahallesi, Fatih Mahallesi, Pınar Mahallesi, Türbe Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Kunduzlu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Şahinler Mahallesi, Susuz Osmaniye Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan İscehisar Zafer Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamıza bakabilirsiniz.

İhsaniye Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomi Bilgileri

İscehisar ilçesi ekonomisinin temeli hayvancılık, besicilik, tarım ve ticarete dayanmaktadır. Sanayi faaliyetlerinde de oldukça etkin olan ilçede Kızılay ve Yıldız Madensuyu işletmelerinin fabrikaları yer almaktadır. İscehisar satılık daire arayışında olan vatandaşların bölgede istihdam sağlayabileceği 2 adet un fabrikası da bulunmaktadır.

Sizler de hayalinizdeki evi rahatlıkla bulabilmek için bölgedeki güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden İhsaniye uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

İhsaniye Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.