/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İscehisarcancel

Afyonkarahisar İscehisar Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

İscehisar Satılık Daire Alacaklara Bölge Hakkında Bilgiler

İscehisar satılık daire ilanlarına bakarken aynı zamanda ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. İscehisar, Afyonkarahisar’ın ilçelerindendir. 1987 yılında ilçe konumuna getirilmiş olan ilçe 489 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Rakımı 1120 metre civarlarındadır. 01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçenin nüfusu 24.534 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,302’u erkeklerden ve %49,70’i kadınlardan oluşur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 24.442’dir. Geçen seneye kıyasla ilçenin nüfusu bir yıl içerisinde küçük bir artış göstermiştir. 

 

İscehisar satılık daire bakarken bölgenin coğrafyası hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. İlçe, Ege bölgesinin iç kesimlerinde bulunur. 7 tepe üzerine kurulmuştur. Bu tepeler Koca Tepe, Kıran Tepesi, Tepecik, Belen Tepe, Hoyuklu Kaş Tepesi, Tuzla Tepesi ve Kahya Tepesidir. İscehisar Çayı da ilçeyi ortadan ikiye ayırır. Ege ve İç Anadolu Bölgesinin kesişme noktasında bulunması dolayısıyla ilçede hem Akdeniz ikliminin hem de Karasal iklim tipinin özellikleri görülür. Yine de yükselti ve yüzey şekilleri sebebiyle ilçede daha çok karasal iklim özelliklerine rastlanır. Yaz ayları kurak ve sıcak geçerken kış ayları ise serin ve yağışlıdır. Bölge il merkezine 22 kilometre uzaklıktadır. Bu mesafe ile şehir merkezine en yakın olan ilçedir. İlçenin kuzeyinde Eskişehir ili, doğusunda Bayat, güneyinde Çobanlar ve batısında İhsaniye ile Afyonkarahisar Merkez ilçeleri yer alır. 

 

İscehisar Satılık Daire Bakanlara İlçenin Mahalle ve Köyleri

İlçenin toplamda 2 belediye, 12 mahalle ve 11 köyü vardır. İlçenin köyleri Karaağaç Köyü, Alanyurt Köyü, Olukpınar Köyü, Bahçecik Köyü, Doğlat Köyü, Çalışlar Köyü, Konarı Köyü, Doğanlar Köyü, Cevizli Köyü, Karakaya Köyü ve Çatağıl Köyüdür. Siz de bu köylerden birinde ev sahibi olmak için Afyon İscehisar satılık ev ilanlarına bakabilirsiniz. İlçenin ev bakabileceğiniz mahalleleri ise; 

 

 • Çukur Mahallesi,
 • Tepecik Mahallesi,
 • Eski Hamam Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Kavak Mahallesi,
 • Zeybek Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Medrese Mahallesi,
 • Selçuklu Mahallesi,
 • Hasan Basri Mahallesi ve
 • Şirinevler Mahallesidir.

 

İscehisar Satılık Daire Arayışındakilere İlçedeki Eğitim Kurumları

İlçeye yeni taşınacaksanız çocuğunuzu yazdırabileceğiniz ilk ve orta okullar Alanyurt İlkokulu, Alanyurt Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, Çalışlar İlkokulu, Çalışlar Ortaokulu, Çatağıl İlkokulu, Çatağıl Karşı İlkokulu, Cevizli İlkokulu, Cevizli Ortaokulu, Doğanlar İlkokulu, Doğanlar Ortaokulu, Fatih İlkokulu, Fatih Ortaokulu, İscehisar İlkokulu, İscehisar İmam Hatip Ortaokulu, İscehisar Karamehmet İlkokulu, İscehisar Şehit Vural Şahin İlkokulu, Karaağaç Merkez İlkokulu, Karakaya İlkokulu, Karakaya Kavruklar İlkokulu, Karakaya Ortaokulu, Konarı İlkokulu, Konarı Ortaokulu, Mercan Ortaokulu, Olukpınar İlkokulu, Olukpınar Öldümler İlkokulu, Olukpınar Ortaokulu, Şehit Ahmet Kaplan İlkokulu, Şehit Ahmet Kaplan Ortaokulu, Seydiler Ortaokulu, Selçuklu İlkokulu ve Seydiler İlkokuludur. Lise ve dengi eğitim kurumları ise;

 

 • Fadime ve Halil Öksüz Mesleki Eğitim Merkezi,
 • Faruk Öksüz Anadolu İmam Hatip Lisesi,
 • Hacı Döne Demirel Anaokulu,
 • İşçehisar Baddal Aygün Anadolu Lisesi,
 • İscehisar Hacı Süleyman Selek Çok Programlı Anadolu Lisesi,
 • İscehisar Halk Eğitim Merkezi,
 • İscehisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 
 • İscehisar Mehmet Çakmak Anadolu Lisesi ve 
 • İscehisar Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okuludur. 

 

İscehisar Satılık Daire Alacaklara Bölgenin Doğal ve Tarihi Güzellikleri 

İscehisar satılık daire arayışınız sona erdiğinde ilçede vakit geçirebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. İlçe turizm açısından oldukça zengindir. Bölge Frig Vadisinde yer aldığı için eski dönemlere ait birçok eser görülmeyi beklemektedir. Bu eserlerden bazıları Seydiler Kalesi, Kızıl Kayalar, Omuz Kalesi, Gresunlular Şehitliği, Selimiye Kayalıkları, Dökümeon Kale Surları ve Çatal Kayalardır. Bölge aynı zamanda doğa turizmi açısından da zengindir. Özellikle Seydiler Gölü ve Köroğlu Dağlarının çevreleri, piknik alanları yayla turizmi, avcılık gibi birçok aktiviteye müsaittir. Siz de bu ilçeye taşındığınızda bu yerlerde vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca ev arayışınız hala devam ediyorsa emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Afyon İscehisar ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

22 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.