/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kızılörencancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Kızılören Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kızılören Satılık Daire Arayanlara Bölge Hakkında Genel Bilgiler

Afyonkarahisar Kızılören satılık daire bakarken aklınıza takılan soru işaretlerini gidermek amacı ile sizlere bu yazıyı hazırladık ve bu yazıda ilçe hakkında bilinmesi gereken önemli noktalara değindik. Siz de ilçedeki satılık daire ilanlarına bakmadan önce ya da bakarken bu yazıyı okuyarak bölge hakkında genel bir fikir sahibi olabilirsiniz. 

 

Kızılören, Afyonkarahisar’ın ilçelerinden bir tanesidir. Bölge 337 kilometrekarelik bir alana kurulmuştur. İlçe bu alanıyla ülkemizdeki en küçük ilçelerdendir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1125 metre civarlarındadır. İlin güneyinde bulunur. İlçenin kuzeyinde Sandıklı ve güneydoğusunda Dinar ilçeleri, batısında ise Denizli ili yer alır. 1990 yılında kurulmuştur. Eski adı Kızılviran olan ilçe zamanla şu anki adını almıştır. Bölge halkının geçim kaynakları tarım ve hayvancılığa dayanır. Bölgede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri arpa, buğday ve haşhaştır. Hayvancılıkta ise genellikle büyük ve küçükbaş hayvancılıkla uğraşılır. Fakat ilçe komşu illere hayli göç vermiştir. Özellikle Antalya ve Denizli illerine çalışmaya giden birçok kişi bulunmaktadır.

 

Kızılören Satılık Daire Arayanlara Mahalle ve Köyleri

Kızılören ilçesinin toplamda 1 belediye, 2 mahalle ve 4 köyü vardır. Bölge bu mahalle ve köy sayısı ile Afyonkarahisar ilinin en düşük mahalle ve köy sayısına sahip olan ilçesidir. İlçenin köyleri; Türkbelkavak Köyü, Ekinova Köyü, Yenibelkavak Köyü ve Gülyazı Köyüdür. Kızılören’in mahalleleri ise Yeni Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesidir. Siz de ilçenin bu mahalle ya da köylerinden birinde ev sahibi olmak için Afyon Kızılören satılık müstakil ev ya da dairelerin ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Kızılören Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 2.463 kişiden oluşur. Bu nüfusun %47,50’sini erkekler ve %52,50’si kadınlar oluşturur. İlçedeki nüfus cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 2.363’dür. Bir yıl içerisinde küçük bir artış gösteren nüfusun yıllık nüfus artış oranı %4,06’dır. Bu oran ilçeyi Afyonkarahisar’ın nüfus artış oranı en yüksek olan ikinci ilçesi yapar. Kızılören küçük bir ilçe olmasına rağmen nüfusunun her geçen gün artmasıyla dikkat çeker. Nüfus yoğunluğu ise 22’dir. Bu da kilometrekare başına düşen kişi sayısının 22 olduğu anlamına gelir. İlçedeki toplam konut sayısı 1.199’dur. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ortalama 2,47’dir. Toplam iş yeri sayısı ise 142’dir. Siz de bu ilçeden ev sahibi olmak istiyorsanız Afyon Kızılören satılık ev ilanlarına sitemizden göz atmalısınız. 

 

Kızılören Satılık Daire Bakacaklara İlçeye Ulaşım 

Kızılören satılık daire alacakların ilçedeki ulaşım hakkında bilgi sahibi olmalılar. İlçeye ulaşım karayolu ile mümkündür. Kızılören il merkezine 90 kilometre uzaklıktadır. Bu mesafe araba ile yaklaşık 1saat 10 dakika sürer. İlçenin Dinar’a uzaklığı ise 26 kilometredir. Bu mesafe de 30 dakika sürer. İlçe aynı zamanda Afyon Antalya karayoluna 3 kilometre mesafededir. Havayoluyla ulaşımda ise ilçeye en yakın olan havalimanı Zafer havalimanıdır. Bu havaalanı Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya illerine hizmet için açılmıştır. Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde yer alan havaalanı Kızılören’e 130 kilometre uzaklıktadır. Karayoluyla havaalanına ulaşım ortalama 1 saat 30 dakika sürer. Ev arayışınız hala devam ediyorsa EmlakJet sayesinde ev aramak için vakit kaybetmenize gerek yok. İsteklerinize en uygun olan evler sitemizde sizleri bekliyor. İlçedeki ev ilanlarına emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Afyon Kızılören seçenekleriyle dilediğiniz anda ve yerde göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.