/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sandıklıcancel

Afyonkarahisar Sandıklı Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Sandıklı Satılık Daire Bakanlar İçin İlçe Rehberi

Sandıklı satılık daire arayışınızda ilçe ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Sandıklı, Afyonkarahisar’ın ilçelerinden biridir. Yüzölçümü 1400 kilometrekareden oluşur. Rakımı 1120 metre civarlarındadır. Kuzeybatısında Hocalar, kuzeydoğusunda Sinanpaşa, doğusunda Şuhut, güneyinde Kızılören ve Dinar ilçeleri ile batısında Denizli ili yer alır. İlçenin etrafı Ahtı Dağı, Bulkaz Dağı, Akdağ ve Kumalar Dağları ile çevrelenmiştir. Bölge Antalya Ankara karayolu üzerindedir. İlçe Afyonkarahisar Merkeze 61 kilometre uzaklıktadır. İlçe aynı zamanda Ankara’ya 317 kilometre İstanbul’a 515 kilometre ve İzmir’e ise 315 kilometre uzaklıktadır. Bölge karayolları bakımından oldukça avantajlıdır. Sadece karayolu ile değil demiryoluyla da ilçeye ulaşım mümkündür. 01 Şubat 2019 TÜİK verilerine ilçenin nüfusu 56.182 kişiden oluşur. Yıllık nüfus artış oranı ise %1,29’dur. 

 

Sandıklı satılık daire sahipleri bölgede yer alan kaplıcalara da oldukça yakındırlar. 2000 yıllık tarihe dayanan termal su şifalı olma özelliğine sahiptir. Bölgedeki kaplıcalardan çıkan sular 80 ile 85 derece arası sıcaklığa sahiptirler. Sandıklı’nın 8 kilometre güney tarafında bulunan ve belediye tarafından işletilen Hüdai kaplıcasının yanı sıra özel sektör tarafından işletilen kaplıcalar da bulunmaktadır. Hüdai kaplıcasında ise Bizans döneminden kalma hamamlar yer alır. Bu kaplıcaların cilt hastalıkları, boyun bel rahatsızlıkları, romatizmal hastalıklar, kas ağrıları, uykusuzluk yorgunluk gibi şikayetler, kireçlenme, kadın hastalıkları, kronik ağrılar, uzun süreli iltihaplı hastalıklar gibi pek çok hastalığa iyi geldiği söylenir. Siz de bu bölgeden ev almak istiyorsanız Sandıklı da satılık evler için sitemize göz atmanız yeterli. 

 

Sandıklı Satılık Daire Alacaklara İlçenin Mahalleleri

Sandıklı ilçesini toplamda 2 belediye, 16 mahalle ve 56 köyü bulunur. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Arızlar Köyü, Celiloğlu Köyü, Ballık Köyü, Ekinhisar Köyü, Çevrepınar Köyü, Hırka Köyü, Alamescit Köyü, Susuz Köyü, Baştepe Köyü, Akin Köyü, Gürsu Köyü, Reşadiye Köyü, Çamoğlu Köyü, Karacaören Köyü, Gökçealan Köyü, Dodurga Köyü, Saltık Köyü, Alacami Köyü, Karkın Köyü, Alagöz Köyü, Dutağaç Köyü. Örmekuyu Köyü, Asmacık Köyü, Kızılca Köyü, Başağaç Köyü, Koçhisar Köyü, Yavaşlar Köyü, Çiğiltepe Köyü, Çambeyli Köyü, Oda Köyü, Nasuhoğlu Köyü, Kınık Köyü, Karasandıklı Köyü, Başkuyucak Köyü, Örenkaya Köyü. Kozvan Köyü, Emirhisar Köyü, Selçik Köyü, Bekteş Köyü, Şeyhyahşi Köyü, Kızık Köyü, Çukurca Köyü, Otluk Köyü, Ülfeciler Köyü. Daylık Köyü, Menteş Köyü, Yayman Köyü, Ürküt Köyü, Soğucak Köyü, Karadirek Köyü, Yumruca Köyü, Sorkun Köyü, Koçgazi Köyü, Yolkonak Köyü, Kusura Köyü ve Yanıkören Köyüdür. Bu köylerden birinde ev sahibi olmak için sitemizden bu köyleri aratabilirsiniz. İlçenin mahallelerinden ev aratmak için ise en çok tercih edilen mahallelerden olan Sandıklı Ece mahallesi satılık daire ilanlarına bakabilirsiniz. İlçenin ev bakabileceğiniz bütün mahalleleri ise;

 

 • Çakır Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Çiğiltepe Mahallesi,
 • Ece Mahallesi,
 • Yunus Emre Mahallesi,
 • Dikmen Mahallesi,
 • Kevser Mahallesi,
 • Sazak Mahallesi,
 • Şirinevler Mahallesi,
 • Hisar Mahallesi,
 • Çay Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi,
 • Hisar Mahallesi,
 • Cuma Mahallesi,
 • İstasyon Mahallesi ve
 • Tapduk Emre Mahallesidir.

 

Sandıklı Satılık Daire Fiyatları

Sandıklı’daki toplam konut sayısı 21.315’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi satısı ortalama 2,65’dir. Bölgede bulunan iş yeri sayısı ise 3303’dür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin alanları ortalama 140 metrekareden oluşur. Sandıklı satılık daire fiyatları 235.200 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış fiyatı da 1.680 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüşleri 29 yıldır. Bu da bir evin satın alındıktan sonra kendi fiyatını kira yoluyla geri ödeme süresinin yaklaşık 29 yıl sürdüğü anlamına gelir. Siz de bütçenizi hazırladıysanız emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Sandıklı ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Sandıklı Satılık Daire
Afyonkarahisar Sandıklı Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Afyonkarahisar Satılık Daire
 • Ağrı Merkez Fırat Mahallesi Satılık Daire
 • Ağrı Merkez Satılık Ev
 • Aksaray Merkez Bahçeli Mahallesi Satılık Ev
 • Aksaray Merkez Coğlaki Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.