/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sinanpaşacancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Sinanpaşa Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sinanpaşa Satılık Daire Arayanlar İçin Bölge Hakkında Bilgiler

Sinanpaşa satılık daire ilanlarına göz gezdirirken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. EmlakJet ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazıda ilçe hakkında bilinmesi gereken genel bilgilere yer verdik. Sinanpaşa, Afyonkarahisar’ın ilçelerindendir. Şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 33 kilometredir. Afyonkarahisar-Antalya ve Afyonkarahisar-Uşak karayolları arasında bulunur. Kuzeyinde Kütahya ili ile Afyon Merkez, batısında Uşak ile Kütahya, güneyinde Sandıklı ve Hocalar, doğusunda ise Afyon Merkez ile Şuhut ilçesi yer alır. Bir ova üzerine kurulan ilçenin yüzölçümü 924 kilometrekareden oluşur. Rakımı 1125 metre civarlarındadır. İlçe arazisinin yarısına yakını düzlüklerden oluşur. Bölgede genellikle karasal iklim tipi hakimdir. Kış ayları kar yağışlı ve serin geçerken yaz ayları sıcak ve yağışsız geçer. 

 

Sinanpaşa satılık daire alacaklar yaşayacakları yerin tarihini merak edebilirler. Bölgenin tarihi oldukça eski dönemlere dayanır. Kuruluşu Hititlere kadar uzanan bölge yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Küçükhöyük Kasabası içerisinde yapılan kazılar sonucu bölgeye Hititlilerin yanı sıra Bizanslılar ile Romalılar ve son olarak da Türkler hüküm sürdüğü görülmüştür. İlçe adını Akkoyunlu Devletinin ileri gelenlerinden olan Sinan Paşadan alır. Sinan Paşaya yaşlandıktan sonra Çatalhöyük ve Küçükhöyük köyleri arpalık olarak verilmiştir. Yani şu anki Sinanpaşa bölgesi ona verilmiştir. 1894 yılında da Sinan Paşa’ya ithafen bölge Sinanpaşa olarak adlandırılmıştır. 1953 yılında ilçe konumuna getirilen bölgenin merkezi Sinanpaşa iken ilçenin adı Sincanlı olmuştur. Yaşanan isim kargaşası son bulması için 2004 yılında çıkarılan kanunla ilçenin adı Sinanpaşa olarak kabul edilmiştir. Siz de bu ilçeden ev sahibi olmak için Afyon Sinanpaşa satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atmanız yeterli. 

 

Sinanpaşa Satılık Daire Alacakların Tercih Edebileceği Köy ve Mahalleler

İlçenin toplam 52 mahalle ve 26 Köyü bulunmaktadır. İlçenin köyleri; Akdeğirmen Köyü, Yıldırım Kemal Köyü, Bulca Köyü, Saraycık Köyü, Çobanözü Köyü, Garipce Köyü, Çatkuyu Köyü, Tokuşlar Köyü, Elvanpaşa Köyü, Akçaşar Köyü, Eyice Köyü, Nuh Köyü, Balmahmut Köyü, Kayadibi Köyü. Başkimse Köyü, Güney Köyü, Yörük Mezarı Köyü, Ayvalı Köyü, Tazlar Köyü, Karaca Ören Köyü, Boyalı Köyü, İğdeli Köyü, Çayhisar Köyü, Gezler Köyü, Çalışlar Köyü ve Kınık Köyüdür. İlçedeki mahallelerden birinden ev aramak için ise örneğin Afyon Sinanpaşa Yukarı mahallesi satılık ev şeklinde aratabilirsiniz. İlçedeki ev bakabileceğiniz mahalleler ise;

 

 • Atatürk Mahallesi,
 • Gölcük Mahallesi,
 • Çınarlı Mahallesi,
 • Hozman Mahallesi,
 • Akpınar Mahallesi,
 • Kocatepe Mahallesi,
 • Bağdat Mahallesi,
 • Yavuz Sultan Selim Mahallesi,
 • Işık Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi,
 • Saray Mahallesi,
 • Fevzi Çakmak Mahallesi,
 • Halkalı Mahallesi,
 • Ali Çetinkaya Mahallesi,
 • Orta Mahallesi,
 • Dibekbaşı Mahallesi,
 • Hisar Mahallesi,
 • Ambar Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Kümbet Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Çankaya Mahallesi,
 • Yukarı Mahallesi,
 • Kurtuluş Mahallesi,
 • Çiğiltepe Mahallesi,
 • Küçüktepe Mahallesi,
 • Yıldırım Beyazıt Mahallesi,
 • Köprübaşı Mahallesi,
 • Öğretmenler Mahallesi ve
 • Yeni Mahallesidir.

 

Sinanpaşa Satılık Daire Emlak Piyasası

Satılık ev almadan önce ilçenin emlak piyasası iyi araştırılmalıdır. Bu başlıkta ilçe genelindeki evlerin ortalama fiyatlarını sizler için araştırdık. Yine de bölgedeki evler hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemizdeki ilanların fiyatlarını karşılaştırabilir ya da bir emlakçıya danışabilirsiniz. İlçedeki toplam konut sayısı 12.409’dur. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ortalama 2,87’dir. Toplam iş yeri sayısı ise 2129’dur. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evler ortalama 140 metrekarelik alana sahiptirler. Sinanpaşa satılık daire fiyatları 157.500 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma bedeli 1.125 Türk Lirasına denk gelir. Siz de ev arayışınızda bu ilçeyi tercih edecekseniz emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Afyon Sinanpaş ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Sinanpaşa Satılık Daire
Ahmetpaşa Bld. (Çiğiltepe Mahallesi)Ahmetpaşa Bld. (Dibekbaşı Mahallesi)Ahmetpaşa Bld. (Gölcük Mahallesi)Ahmetpaşa Bld. (Halkalı Mahallesi)Ahmetpaşa Bld. (Küçüktepe Mahallesi)Ahmetpaşa Bld. (Yukarı Mahallesi)Akçaşar KöyüAkdeğirmen KöyüAkören Bld. (Bağdat Mahallesi)Akören Bld. (Fatih Mahallesi)Akören Bld. (Yıldırım Beyazıt Mahallesi)Akpınar MahallesiAli Çetinkaya MahallesiAyvalı KöyüBahçelievler MahallesiBalmahmut KöyüBaşkimse KöyüBoyalı KöyüBulca KöyüCumhuriyet MahallesiÇatkuyu KöyüÇayhisar KöyüÇiğiltepe MahallesiÇobanözü KöyüDüzağaç Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Düzağaç Bld. (Fatih Mahallesi)Düzağaç Bld. (Işık Mahallesi)Düzağaç Bld. (Zafer Mahallesi)Elvanpaşa KöyüEyice KöyüFatih MahallesiGaripce KöyüGezler KöyüGüney Bld. (Aşağı Mahallesi)Güney Bld. (Çalışlar Mahallesi)Güney Bld. (Orta Mahallesi)Güney Bld. (Yeni Mahallesi)Güney Bld. (Yukarı Mahallesi)İğdeli KöyüKaraca Ören KöyüKayadibi KöyüKılıçarslan Bld. (Atatürk Mahallesi)Kılıçarslan Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Kılıçarslan Bld. (Fevzi Çakmak Mahallesi)Kılıçarslan Bld. (Kocatepe Mahallesi)Kınık Köyü (Baltepe Mahallesi)Kınık Köyü (Bayrak Mahallesi)Kınık Köyü (Cami Mahallesi)Kınık Köyü (Çamtepe Mahallesi)Kınık Köyü (Çayır Mahallesi)Kınık Köyü (Dede Mahallesi)Kınık Köyü (Zafer Mahallesi)Kırka Bld. (Atatürk Mahallesi)Kırka Bld. (Fatih Mahallesi)Kırka Bld. (Yavuz Sultan Selim Mahallesi)Kırka Bld. (Yıldırım Beyazıt Mahallesi)Küçükhüyük Bld. (Atatürk Mahallesi)Küçükhüyük Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Küçükhüyük Bld. (Fatih Mahallesi)Küçükhüyük Bld. (Kurtuluş Mahallesi)Küçükhüyük Bld. (Zafer Mahallesi)Nuh Köyü (Bahçelievler Mahallesi)Nuh Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Nuh Köyü (Hürriyet Mahallesi)Nuh Köyü (İstiklal Mahallesi)Öğretmenler MahallesiSaraycık KöyüSerban Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Serban Bld. (Hisar Mahallesi)Serban Bld. (Hozman Mahallesi)Serban Bld. (Köprübaşı Mahallesi)Serban Bld. (Kümbet Mahallesi)Serban Bld. (Orta Mahallesi)Taşoluk Bld. (Bahçelievler Mahallesi)Taşoluk Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Taşoluk Bld. (Çankaya Mahallesi)Taşoluk Bld. (Çınarlı Mahallesi)Taşoluk Bld. (Hürriyet Mahallesi)Taşoluk Bld. (Yeni Mahallesi)Tazlar KöyüTınaztepe Bld. (Ambar Mahallesi)Tınaztepe Bld. (Bahçelievler Mahallesi)Tınaztepe Bld. (Fatih Mahallesi)Tınaztepe Bld. (Saray Mahallesi)Tınaztepe Bld. (Yeni Mahallesi)Tınaztepe Bld. (Zafer Mahallesi)Tokuşlar Köyü (Atatürk Mahallesi)Tokuşlar Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Yıldırım Kemal KöyüYörük Mezarı KöyüYukarı Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.