/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hamurcancel

Ağrı Hamur Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Hamur Satılık Daire Bakanlar İçin İlçe Hakkında Bilgiler 

Ev arayışları için en doğru adres EmlakJet. Hamur satılık daire arayışında da sitemizi tercih ederek doğru bir karar verdiniz. İlgili ilanlara bakarken ilçenin mahalle ve köylerinden ulaşım bilgilerine, coğrafi konumundan nüfusuna varıncaya kadar paylaştığımız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Hamur, Ağrı’nın ilçelerinden biridir. Bölge 1958 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. İlçenin kuzeyinde Ağrı Merkez, batısında Tutak, doğusunda Taşlıçay güneyinde Patnos ilçeleri ile Van ili yer alır. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık olarak 1690 metredir. Yüzölçümü 873 kilometrekareden oluşur. Kilometrekare başına düşen kişi sayısı yani nüfus yoğunluğu ise 22’dir. 01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 19.115 kişiden oluşur. Bu nüfusun %52,16’sını erkekler ve %47,84’ünü kadınlar oluşturur.

 

Hamur satılık daire arayışında olanlar arasında ilçeye yeni taşınacaklar olabilir. Bu sebeple de bölgenin geçim kaynakları hakkında bilgi sahibi olmayabilirler. İlçe halkının geçim kaynakları genellikle tarım ve hayvancılığa dayanır. Koyun ve sığır yetiştiriciliği yaygındır. Tarıma elverişli olan bölgelerde yetiştirilen tarım ürünlerinin başında şeker pancarı, buğday, patates, arpa ve soğan gelir. Tarım ve hayvancılığın dışında yöreye özgü olan el sanatları yapılır. Bunun haricinde ilçede ekonomik faaliyetler oldukça sınırlıdır. Arazi yapısı ormanlık alanlara elverişli değildir. İlçenin bitki örtüsünü genellikle çayırlar ve bozkır bitkileri oluşturur. Bölgede sert karasal iklim tipi görülür. Kış aylarında karın kalınlığı 2 metreyi bulur. Bölgenin yıllık sıcaklık ortalaması 6 dercedir. Siz de ev arayışınızda bu ilçeyi tercih edecekseniz Ağrı Hamur satılık ev ilanlarına sitemizden göz atmalısınız. 

 

Hamur Satılık Daire Tercih Edilebilecek Köyler ve Mahalleler 

Hamur ilçesinin toplam 4 mahallesi ve 45 Köyü vardır. Köyleri, Aşağıyenigün Köyü, Abdiçıkmaz Köyü, Demirkapı Köyü, Beklemez Köyü, Süleymankümbet Köyü, Uğurtaş Köyü, Özdirek Köyü, Yuvacık Köyü, Ceylanlı Köyü, Karlıca Köyü, Karakazan Köyü, Nallıkonak Köyü, Kaçmaz Köyü, Kılıç Köyü, Yukarıyenigün Köyü, Soğanlıtepe Köyü, Tükenmez Köyü, Karadoğu Köyü, Aşağıkarabal Köyü, Seyithanbey Köyü, Yoğunhisar Köyü, Köşk Köyü, Esenören Köyü, Seslidoğan Köyü, Yukarıgözlüce Köyü, Çağlayan Köyü, Aşağıgözlüce Köyü, Adımova Köyü, Ekincik Köyü, Baldere Köyü, Kandildağı Köyü, Aşağıaladağ Köyü, Kaynaklı Köyü, Aşağıderedibi Köyü, Erdoğan Köyü, Karaseyitali Köyü, Gültepe Köyü, Ayvacık Köyü, Yukarıaladağ Köyü, Gümüşkuşak Köyü, Sarıbuğday Köyü, Yapılı Köyü, Kamışlı Köyü, Danakıran Köyü ve Alakoyun Köyüdür. Bu köylerden birinde ev sahibi olmak ve Hamur satılık daire fiyatları için sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz. İlçenin mahalleleri ise; 

 

  • Kale Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Buzhane Mahallesi ve 
  • Kümbet Mahallesidir. 

 

Hamur Satılık Daire Arayanlara İlçeye Ulaşım 

Hamur satılık daire arayışında ilçenin genel ulaşım bilgilerini bilmek önemlidir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı yaklaşık 12 kilometredir. Bu mesafe arabayla ortalama 10 dakika sürer. Van ili ile sınır komşusu olan ilçenin Van Merkezine olan uzaklığı ise 217 kilometredir. Karayoluyla ulaşım da 3 saat 55 dakika sürer. Havayoluyla ulaşımda ise ilçeye en yakın olan ve il merkezinde yer alan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı kullanılır. Bu havaalanından İstanbul ve Ankara’ya uçuşlar düzenlenmektedir. Hamur’a oldukça yakın olan havalimanının ilçeye olan mesafesi yaklaşık 8 kilometredir. Bu da araba ile ortalama 9 dakika sürer. Sizin de eğer ev arayışınız hala devam ediyorsa ihtiyaç ve isteklerinize uygun olan ev ilanlarına emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Ağrı Hamur seçenekleriyle listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

22 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.