Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Taşlıçaycancel
Ağrıcancel

Ağrı Taşlıçay Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Taşlıçay Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese internetteki binlerce ilan arasından her gün binlerce kişiye en uygun olanları buldurmaya yardımcı olmaya devam ediyor. Taşlıçay satılık daire arayanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimiz ile birlikte ilçenin genel bilgileri, iklimi, özellikleri, nüfusu, idari yapısı, okul ve hastaneleri, ekonomisi, tarihi ve konut satış piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabileceksiniz.

 

Taşlıçay, Ağrı şehir merkezine 30 kilometre, Doğubeyazıt’a 65 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. Murat Nehrinin kuzeyinde kurulmuştur ve Türkiye-İran transit karayolu şehrin içinden geçmektedir. En yüksek noktası güneyindeki Aladağ’ın üzerinde bulunan Koçbaşı dağıdır 3520 metredir. 1954 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Ekonomik yapısını hayvancılık ve tarım oluşturmaktadır. Taşlıçayi güneyde Aladağ, kuzeyde Sinek yaylalarının birbirinie çok yaklaştığı bir alanda kurulduğundan engebeli arazi yapısındadır. Tarıma elverişli alanının azlığı sebebiyle şeker pancarı, tahıl tarıı, küçük ve büyük baş hayvancılığı yapılmaktadır. Yerli ırk sığır ile Morkaraman koyunu beslenmektedir. 

 

Taşlıçay satılık konut almayı düşünenler için çevrede bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Doğudan Diyadin ve Doğubeyazıt İlçeleri,
  • Batıdan Ağrı Merkez ve Hamur İlçeleri,
  • Güneyden Van’ın Erciş İlçesi,
  • Kuzeyden Iğdır’ın Tuzluca İlçesi ile komşudur. 

 

Toplam yüzölçümü 798 kilometrekare, rakımı 1.660 metredir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 20.450’dir. Bu nüfus 10.469 erkek ve 9.981 kadından oluşmaktadır. Taşlıçay’da karasal iklim egemendir. Yaz mevsimi sıcak, kış mevsimi soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Yüksek rakımlı yerlerde kar kalınlığı 1 metreyi geçmektedir. Aladağ’ın 2700 metreden yüksek yerleri kalıcı kar ve buzlarla kaplı bulunmaktadır. Yağmur ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde görülmektedir. 

 

Taşlıçay Satılık Daire Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

En fazla nüfusa sahip olan merkez mahallesi Taşlıçay Hürriyet Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı takip edebilirsiniz. 2018 yılı TÜİK verilerine göre ilçenin idari yapısında 4 mahalle, 37 köy ve 21 mezrası bulunmaktadır. Nüfus yoğunluğu kilometrekare başına 27 kişidir. İlçe merkezinden E-80 karayolu geçmektedir. İlçeye bağlı tüm köy ve mezralarda elektrik, telefon ve su şebekesi mevcuttur. Taşlıçay satılık daire alabileceğiniz mahalleleri şunlardır;

 

  • Hürriyet Mahallesi,
  • 15 Temmuz Şehitler Mahallesi,
  • Adnan Menderes Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesidir.

 

Taşlıçay Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede bulunan toplam konut sayısı 1.883, iş yeri sayısı ise 387’dir. Sahip olunan verilere göre küçük bir ilçe kasabası görünümündeki Taşlıçay’da konut piyasasında genellikle az katlı betonarme binalar ve müstakil evler tercih edilmektedir. Devlet desteği ile modern toplu konutların yapılması ve TOKİ konutlarının inşa edilmesi devam etmektedir. Taşlıçay Toki satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 

 

Taşlıçay Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçenin Görülecek Yerleri

İlknbahar mevsiminde karlar erimeye başladığında yayla sezonu açılmakta ve renk renk çiçekleri, göçmen kuşları, yemyeşil kırları ile yaylalar halkın ilk tercihi olmaktadır. Sinek ve Aladağ Yaylaları en büyük iki yaylasıdır. Taşlıçay satılık daire arayanlar için görülmesi gereken bir diğer yer ise Taşlıçay Balık Gölü’dür. 40 kilometre uzaklıktadır. 2245 metrelik rakımı ile Türkiye’nin en yüksekte bulunan gölüdür. Bu gölün çevresinde kurulu olan 10 köyden 5’i ilçeye bağlıdır. Sahibinden Ağrı Taşlıçay yaylada satılık müstakil ev ilanları inceleyebilmek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.