Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Aksaray Eskil Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Eskilcancel
Aksaraycancel

Eskil Satılık Daire Alacaklara Bölge Hakkında Kilit Bilgiler 

Eskil satılık daire arayışınızı yaparken ilçe hakkında genel bilgileri öğrenmek istiyorsanız bu yazı tam olarak sizlere göre. Eskil, Aksaray’ın ilçelerinden biridir. İlin batısında yer alır. İlçe 1.601 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 980 metre civarlarındadır. İlçenin adı eskiden Eski il olarak anılırdı. İlçenin ismi zamanla değişerek Eskil olarak kalmıştır. Tarihi oldukça eskilere dayanana bölgenin içerisinde Selçuklu Devletinden kalma Ulu Camii, Ortakuyu Yaylasında bulunan Bizanslılardan kalan tiyatronun kalıntıları ve Hüyüklü Köyü, Böğet Köyü ve Ortakutu Köylerinde, Sağsak Yaylası, Mutlu Yaylası ve Çulfa Yaylasında bulunan höyükler gibi tarihi kalıntılara rastlanır. 1929 senesinde ise Eskil belde konumuna getirilmiştir. 1990 senesinde de ilçe konumuna getirilmiştir. 

Eskil satılık daire arayışında ilçenin demografik bilgilerini merak edebilirsiniz. 01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 26.648’dir. Bu kişilerin %50,38’ini erkekler ve %49,62’sini kadınlar oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 26.333 idi. Bölgedeki nüfus bir yıl içerisinde küçük bir artış göstermiştir. Yıllık nüfus artış oranı %1,20’dir. Eskil bu oranla Aksaray’ın nüfus artış oranı en düşük olan ikinci ilçesidir. İlçenin nüfus yoğunluğu 16’dır. Bu da kilometrekare başına düşen kişi sayısının 16’ya denk geldiğini gösterir. İlçe aynı zamanda Aksaray’ın nüfus yoğunluğu en düşük olan ilçesidir. İlçedeki toplam konut sayısı 7.668’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı da ortalama 2,63’dür. Siz de bu küçük ve sessiz sakin ilçede kafanızı dinlemek isteyebilirsiniz. Ayrıca kendisine bahçesi olan bir ev sahibi olmak istiyorsanız Aksaray Eskil satılık müstakil ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

Eskil Satılık Daire Bakanlara İlçedeki Köy ve Mahalleler 

Eskil’in 17 mahallesi ve 11 köyü vardır. Bu köyler; Sağsak Köyü, Filikçi Köyü, Başaran Köyü, Gümüşdüğün Köyü, Celil Köyü, Bayramdüğün Köyü, Kökez Köyü, Büğet Köyü, Güneşli Köyü, Katrancı Köyü ve Çukuryurt Köyüdür. Bu köylerden birinde ev bakmak için dilediğiniz köyü listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca aratabilirsiniz. İlçedeki mahallelerden ev aramak için ise ilçede en çok tercih edilen Eskil Merkez mahallesi satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. İlçeden ev bakabileceğiniz bütün mahalleler ise; 

 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • Aydınlık Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Yavuz Sultan Selim Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Yıldırım Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Camikebir Mahallesi,
 • Kayacık Mahallesi,
 • Yeşilyurt Mahallesi,
 • Mimar Sinan Mahallesi,
 • Çulfa Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi ve 
 • Fevzi Çakmak Mahallesidir. 

Eskil Satılık Daire Arayanlar İçin Bölgeye Ulaşım 

Denizyolu, demiryolu ya da havayoluyla ulaşımı olmayan ilçeye sadece karayoluyla ulaşım mümkündür. Eskil’in il merkezine olan uzaklığı yaklaşık 72 kilometredir. Karayoluyla ilçeye ulaşım da ortalama 1 saat 15 dakika sürer. Konya ili ile sınır komşusu olan ilçenin bu ilin merkezine olan uzaklığı ise 116 kilometredir. Bu yolculuk da arabayla 1 saat 46 dakika sürer. Havayoluyla ulaşımda ise Aksaray’da havalimanı bulunmamaktadır. İlçeye en yakın olan havalimanı Nevşehir Kapadokya Havalimanıdır. Bu havalimanı ilçe merkezine 155 kilometredir. Arabayla havalimanına ulaşım ortalama 2 saat 20 dakika sürer. Sizin de ev arayışınız hala aktif ise aradığınız ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. Emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Aksaray Eksil ilanlarına emlakjet.com üzerinden dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.