/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güzelyurtcancel

Aksaray Güzelyurt Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Güzelyurt Satılık Daire Bakanlara Bölge Hakkında Kılavuz Bilgiler 

Güzelyurt satılık daire ilanları arasında istediğiniz evi bulmaya çalışırken bölge hakkında bir fikir sahibi olmak için bu yazıyı okumalısınız. Güzelyurt, Aksaray’ın ilçelerinden biridir. 1989 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. İlin güney doğusunda yer alır. İlçe il merkezine yaklaşık 49 kilometre uzaklıkta bulunur. Doğudan ve güneyden Niğde ili, batı ve güneybatıdan Aksaray Merkez, kuzeyden Gülağaç ilçeleri ile çevrelenmiştir. 322 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerinde bulunur. Güzelyurt, Sarıyahşi ilçesinden sonra Aksaray’ın en küçük ikinci ilçesidir. Deniz seviyesinden yüksekliği ise 1505 metre civarlarındadır. Bölgenin eski ismi Gelveri’dir. Bu kelime Rum dilinde güzel ve su kelimelerinin birleşiminden oluşur. Güzelyurt Göleti, Aziz Gregorius Kilisesi, Koç Kilisesi, Manastır Vadisinde yer alan Güzelyurt Yer Altı Şehri, Kızıl Kilise, Özel çevre koruma bölgesi ilan edilen Ziga Kaplıcaları, Yüksek Kilise, Ihlara Vadisi, Selime Kadetrali ve Peribacaları ilçede görülmeye değer güzelliklerdendir. 

Güzelyurt Satılık Daire Arayanlara İlçedeki Taş Evler Hakkında Bilgiler 

Bölgedeki ilk yerleşim yeri Aya Gregorius Theologos kilisesinin yakınlarındaki kayalıklardır. Bu kaya konutların ön cephelerine tonoz örtü sistemi ile çeşitli yapılar eklenmiştir. Bu şekilde de arkası kaya olan bu oyma konutlar bölgede yapılmaya başlanmıştır. Evlerin çatı kısımlarında ise kemer sistemi kullanılır. Bu sayede bu evler çok uzun zamandır sağlam bir şekilde durmaktadır. Evlerin girişlerinde ise bu evin yapım tarihi bulunur. Kurtuluş Savaşı sonrasında yapılan göçte bölgede yaşayan Rumlar Yunanistan’a ve oradaki bazı Türkler de buraya yerleşmiştir. İlçeye yerleşen Türkler Rumlardan kalan evlere iyi bakmışlardır. Antik bir değer taşıyan bu evler zamanla restore edilmiştir ve turizm potansiyeline sahiptirler. Ön cepheleri işlemeli olan ve kayaya oyulan bu evler bölge mimarisinde önemli yer tutar. Bu tarihi kemerli taş evler ile kayadan yapılan yerler bir araya getirilerek çeşitli butik otellere dönüştürülmüşlerdir. Buradaki evler ilçeye gelen çok sayıda ziyaretçinin dikkati çeker. Siz de bu evler gibi bir eve sahip olmak istiyorsanız Aksaray Güzelyurt satılık taş ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Güzelyurt Satılık Daire Alabileceğiniz Mahalle ve Köyler

Güzelyurt ilçesinin toplam 3 belediyesi, 11 mahallesi ve 8 köyü vardır. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Ilısu Köyü, Alanyurt Köyü, Yaprakhisar Köyü, Gaziemir Köyü, Belisırma Köyü, Uzunkaya Köyü, Bozcayurt Köyü ve Sivrihisar Köyüdür. Bu köylerden birinde ev aramak için listeleme sayfalarımızı kullanabilirsiniz. Aksaray Güzelyurt satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise; 

  • Yeni Mahallesi,
  • Akpınar Mahallesi,
  • Kayaardı Mahallesi,
  • Karşıyaka Mahallesi,
  • Aşağı Mahallesi,
  • Harmanlık Mahallesi,
  • Kayaaltı Mahallesi,
  • Akyamaç Mahallesi,
  • Köprübaşı Mahallesi ve 
  • Yukarı Mahallesidir. 

Güzelyurt Satılık Daire Fiyat Piyasası 

İlçedeki toplam konut sayısı 3.670’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ortalama 3,14’dür. İlçede bulunan iş yeri sayısı ise 559’dur. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin alanları ortalana 251 metrekareden oluşur. Bu veriye göre ilçedeki evlerin hayli büyük olduklarını söyleyebiliriz. Güzelyurt satılık daire fiyatları ortalama 331.320 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma bedeli 1.320 Türk Lirasına denk gelir. Bu verilerin ilçe genelindeki evlerin ortalaması olduğunu unutmamalısınız. Evlerin fiyatları oda sayıları, konumlar vb. özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Siz de eğer bütçenizi hazırladıysanız ev ilanları arasından size en uygun olanı bulmak EmlakJet sayesinde oldukça kolay. Aradığınız kriterleri karşılayan evler Güzelyurt satılık daireler sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizde sizleri bekliyor. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.